Apmokėjimo sistemos internetinėms parduotuvėms

apmokėjimos sistemosKuriant internetinę parduotuvę, iškyla klausimas – kokias apmokėjimo sistemas joje integruoti. Lietuvoje pats populiariausias apmokėjimo būdas yra bankiniai pavedimai. Stambesnės el. parduotuvės yra pasidarę banklink sujungimus tiesiogiai su kiekvienu banku. Smulkesnės – naudojasi tarpininkų, kaip mokejimai.lt paslaugomis – įsidiegus jų sistemą, el. parduotuvėje atsiranda galimybė apmokėti užsakymą per bet kurį banką. Kai kurios el. parduotuvės neturi jokios automatinio apmokėjimo sistemos ir prašo apmokėti užsakymą, padarant pervedimą rankiniu būdu.

Labai populiaru yra ir atsiskaityti grynais prekės pristatymo metu. Praktiškai bet kuri kurjerių tarnyba siūlo šias paslaugas.

Tačiau internetinių parduotuvių kūrimas užsienio rinkai, reikalauja visai kitų apmokėjimo sprendimų. Užsienyje bankiniai pavedimai nėra populiarūs, taip pat ir priimti apmokėjimą grynaisiais dažniausiai nėra galimybės. Todėl tenka naudoti kitus apmokėjimo būdus. Populiariausi atsiskaitymo būdai yra kreditinės kortelės arba kokia nors tarptautinė mokėjimų sistema kaip PayPal, Skrill, Webmoney.

PayPal – viena populiariausių mokėjimo sistemų, įgijusi didelį pasitikėjimą tarp pirkėjų, dėl įvairių apsaugos nuo apgaulių sistemų. Labai patogi ne tik pirkėjams, bet ir svetainių kūrėjams – turi atskirą portalą skirtą integravimo techniniams klausimams, siūlo testines paskyras. Taip pat beveik visos el. komercijos platformos turi jau paruoštus modulius atsiskaitymui per PayPal. Pirkėjas gali atsiskaityti šiuo būdu net ir neturėdamas PayPal sąskaitos, o tiesiogiai įvesdamas kreditinės kortelės numerį. Taigi integravę PayPal faktiškai gausite du atsiskaitymo būdus – per pačią PayPal paskyrą, bei kreditinėmis kortelėmis.

Skrill (buvęs Moneybookers) – Europoje (UK) įsikūrusi mokėjimo sistema. Savo galimybėmis panaši į PayPal, tik mažiau išvystyta. Vėlgi atsiskaityti galima tiek apmokant iš vidinės Skrill sąskaitos, tiek per kreditines korteles.

LibertyReserve – gana paprasta mokėjimo sistema, kurioje galima atsiskaityti tik iš vidinės sąskaitos. Joje buvo galima atsidaryti sąskaitą ir pervesti dideles sumas be jokių asmenybės patvirtinimo priemonių. Dėl to ji buvo gana populiari, tačiau dažnai naudojama įvairių internetinių sukčių. 2013 metais JAV teisėsaugos organai apkaltino šios mokėjimų sistemos kūrėjus pinigų plovimu ir LibertyReserve internetinį puslapį uždarė. Todėl šios mokėjimų sistemos ateitis neaiški.

Webmoney – rusiška atsiskaitymo sistema. Nors šiuo metu ja galima naudotis visame pasaulyje, tačiau ji plačiau paplitusi rusakalbėse šalyse. Pirkėjai atsiskaityti gali tik iš vidinės Webmoney sąskaitos, į kurią pirmiau turi persivesti pinigus.

Kad pirkėjui nereiktų eiti į trečios šalies apmokėjimo sistemą, galima integruoti apmokėjimą kreditinėmis kortelėmis tiesiai į elektroninę parduotuvę. Tačiau tokiu atveju vis tiek reiks naudotis firmos, teikiančios kreditinių kortelių apdorojimo funkcijas, paslaugomis – Authorize.Net, WorldPay, PayPoint. PayPal taip pat siūlo tokias paslaugas, tik tam reikia PayPal Pro sąskaitos. Pirkėjas tokiu atveju jokio tarpininko net nematys, o įves kreditinės kortelės duomenis tiesiai elektroninės parduotuvės puslapyje.

Atsiskaitymas kreditinėmis kortelėmis – techniškai sunkiau įgyvendinamas būdas. Taip pat atsiranda didesnė sukčiavimo tikimybė. Kreditinių kortelių procesoriai siūlo įvairias apsaugos nuo sukčiavimo schemas, bet paprastai už papildomą mokestį. Todėl apie šį apmokėjimo būdą verta galvoti tik turint stambesnę elektroninę parduotuvę su didelėmis apyvartomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.