Įrodyta: laimingiausi žmonės tie, kurie dirba sau

buhalterinė apskaitaŠiais metais didžiausias įdarbinimo galimybes turi marketingo, IT, pardavimų specialistai. Mažiausios galimybės įsidarbinti yra kalbų mokytojams, teisininkams bei buhalterinės apskaitos specialistams. Egzistuojančių profesijų skalė yra labai plati, tad tiek jauni žmonės, kurie dar tik planuoja ateitį, tiek vyresni, kurie svajoja keisti savo profesinę kryptį – turi plačias pasirinkimo galimybes. Visgi įrodyta, kad asmenys, kurie dirba sau, yra kur kas laimingesni.

2016 – prognozės gražios

Lietuvos darbo birža prognozuoja, kad per 2016-uosius metus turėtų atsirasti daugiau nei 20 000 naujų darbo vietų, kurios apima tiek kvalifikuotus, tiek nekvalifikuotus darbuotojus. Pastarieji šiuo metu turi kur kas platesnes galimybes atrasti labiausiai jų poreikius tenkinantį darbą. Tiesa, nors šiuo metu laisvų darbo vietų yra gana daug (lygiai taip pat kaip ir asmenų, kurie ieško darbo), visgi, žmonės neskuba užimti „kėdžių“. Vieni laukia, kol iš dangaus nuskris poreikius patenkinantis pasiūlymas, kiti po truputį užsiima savarankiška veikla, kuri ateityje gali net sukurti naujas darbo vietas.

Laimingiausi tie, kurie dirba sau

Tyrimo metu, kurį inicijavo Small Business Trends, samdomi darbuotojai nurodė, kad kur kas laimingesni jaučiasi ne darbo metu, tačiau tuomet, kai jis baigiasi. Net ir tokiu atveju, jeigu dirba tai, kas jiems patinka. Didžioji dalis žmonių net ir dirbdami savo svajonių darbą vistiek tvirtina, kad geriausios valandos yra tos, kurios skirtos laisvalaikiui. Visiškai priešingai teigia asmenys, kurie yra patys sau darbdaviai. Didžioji jų dalis teigia, kad darbas yra pagrindinė priežastis, kodėl jie yra laimingi.

Įdomu ir tai, kad 50 procentų samdomų darbuotojų atsakė, kad jeigu turėtų galimybę keisti darbą rytoj – būtinai taip ir padarytų. O štai sau dirbantys asmenys į šį klausimą atsakė kitaip. Didžioji jų dalis teigia, kad turbūt nekeistų arba tikrai nekeistų darbo, kadangi yra patenkinti tuo, ką šiuo metu daro.

Svarbiausia – būti laimingu

Daugiau nei 50 procentų asmenų, kurie dirba sau, teigia, kad jie jaučiasi dvasiškai pilnaverčiai, paprasčiausiai – laimingi. Tuo tarpu samdomą darbą dirbančių asmenų pasitenkinimas savo dvasinių gyvenimu gana menkas. Vos 8 procentai teigia, kad jaučiasi patenkinti. Tai siejama ir su tuo, kad daugelis žmonių turi svajonę, kurią norėtų įgyvendinti, tačiau ne visi neišdrįsta tai padaryti. To pasekmės – depresija, kuri kyla dėl nelaimingo profesinio gyvenimo. Tiesa, reikia pabrėžti ir tai, kad dažniausiai sau dirbantys asmenys dirba kur kas daugiau nei 40 valandų per savaitę, tačiau tai jiems netrukdo būti laimingiems. Jie tiesiog daro tai, kas jiems patinka.

Alga – svarbiausia kriterijus?

Didžioji dalis savarankiškai dirbančių asmenų tvirtina, kad yra patenkinti tomis pinigų sumomis, kurias gauna, ir, jų manymų, pinigai visiškai atitinka jų kvalifikacija. Tuo tarpu samdomą darbą dirbantys asmenys dažniausiai skundžiasi užmokesčiu ir mano, kad jie turėtų uždirbti kur kas daugiau nei gauna tuo metu.

Akivaizdu, kad sau dirbantys asmenys yra kur kas laimingesni tuo, ką daro. Vis daugiau lietuvių tai įvertina ir drąsiai žengia pirmuosius žingsnius. Kol vieni pradeda savo verslą, kiti įgyvendina savo veiklas. Lietuvoje suteikiamos patrauklios galimybės pradėti savo verslą: daugelis žmonių nesunkiai gali gauti paskolas, nemažai bendrovių teikia konsultacijas steigimo klausimais, internete labai detaliai pateikiama reikalinga informacija. Svarbiausia, tiksliai žinoti – ko norite. Tuomet viskas įmanoma.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.