Kada vardai turi paslėptą reikšmę?

Irmantas, RimasPradėjus analizuoti vardus labai lengva pamatyti tam tikras tendencijas, kurios tikrai labai stebina. Pavyzdžiui, dažniausiai didingus didingų žmonių vardus turintys asmenys yra kur kas sėkmingesni. Tuo tarpu pasirinkus tokius vardus, kurie reprezentuoja kokią nors blogą asmenybę – dažniausiai ir gyvenimas nebūna labai gražus… O juk sunku susipažinti su visais pasaulio žmonėmis, kai vien lietuviškų berniukų vardų yra tiek daug. Irmantas, Rimas, Kęstas, Tomas, Bronius, Rokas, Mantas, Ignas, Paulius ir visi kiti. Kiekvienas iš jų žymi vis kitą reikšmę. Tad kaip būti garantuotam, kad pasirinktas vardas nebus blogis vaikučiui?

Vardų žinynai

Jeigu norite būti tikras, kad Jūsų parinktas berniuko vardas nebus jam blogas – labai svarbu pasinaudoti specialiais žinynais, kuriuose yra kaupiama tokio tipo informacija. Paprasčiausiai juose galima atrasti labai patogiai susistemintą medžiagą, kuri leidžia suprasti, ką konkrečioje kalboje reiškia konkretus vardus. Žinoma, tai tik vienas etapas vardų rinkimosi maratone, tačiau tikrai gana svarbus ir reikšmingas.

Pavyzdžiui:

  1. Irmantas – ir (ir, irgi) + mant- (mantus „sumanus“) – „irgi sumanus, protingas“.
  2. Rimas – Gero reikalo vardan gali paaukoti ir savo laiką, ir energiją.

Matyti, kad abu vardai – Irmantas, Rimas yra labai pozityvūs, todėl juos tikrai verta dėti savo vaikučiams. Paprasčiausiai toks vardų patikrinimas padės drąsiau vadinti vaiką ir tiesiog užsitikrinti, kad jį lydės sėkmė.

Vardo magija ir šios srities specialistai

Kai kurie žmonės norėdami būti tikri, kad jų vaikučiui suteiktas tikrai tinkamas vardas – kreipiasi net ir į specialistus, kurie tyrinėja vardo reikšmes. Kai kuriems tai atrodo per daug drastiška, tačiau mes sakome, kad jeigu Jums atrodo, kad toks poelgis reikalingas – būtinai taip elkitės. Šiuo metu yra labai daug specialistų sutinkančių suteikti Jums konsultacijas vardo pasirinkimo klausimu ir garantuoti, kad vaikučiui įdėtas vardas bus tikrai atnešantis tik teigiamas emocijas.

Kuo anksčiau pradėsite domėtis vardais – tuo daugiau informacijos turėsite ir tuo pačiu būsite tikresnis, kad įdėjote visas pastangas, kad parinktas vardas atspindės vaiko asmenybę.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.