Kokie yra svarbiausi vitaminai ir mineralai?

vitaminaiBe vitaminų ir mineralų žmogus ko gero neišgyventų – kiekvieno jų funkcija yra nepakeičiama žmogaus gyvybinėms funkcijoms, medžiagų apykaitai, organų veiklai. Vitaminų ir įvairių mineralų žmogui reikia labiausiai kūnui stresinėmis situacijomis, dirbant sunkų fizinį darbą,  sportuojant, sergant. Be šių medžiagų kenčia žmogaus imunitetas, kyla rizika susirgti rimtesnėmis ligomis. Štai reikalingiausios medžiagos žmogaus organizmui:

Vitaminai:

Vitaminas A – atsakingas už regos funkciją, odos elastingumą ir gerą formą. Ne visiems žinoma, tačiau jis padeda ir kaulams, dantims, nervų sistemai, augimui.

Vitaminas D – padeda įvykti mineralinių medžiagų apykaitai, atsakingas už tai, kad kauluose ir dantyse išsilaikytų mineralai. Vitamino D trūkumas iššaukia kaulų suminkštėjimą. 

Vitaminas E – antioksidantas, neutralizuoja kenksmingų vėžinių medžiagų poveikį, padeda gyti žaizdoms.

Vitaminas K – atsakingas už kraujo krešėjimą, žaizdų gijimą. Trūkstant šio vitamino gali kraujuoti dantenos.

Vitaminas C – visiems žinoma, yra atsakingas už imunitetą, pasitarnauja kovojant su peršalimu. Kūne trūkstant askorbo rūgšties, gali pradėti kristi dantys, susilpnėti kūno audiniai.

Vitaminas B turi net 6 grupes, kiekviena jų turi po atskirą funkciją organizmui. Pavyzdžiui, B2 būtinas sveikiems nagams, odai, visoms gleivinėms ir odai. B3 – mažina cholesterolio kiekį organizme, be jo sutrinka atmintis, kankina nemiga. B6 – svarbus vitaminas moterims – jis gražina odą, palaiko menstruacijų reguliarumą.

Mineralai:

Kalcis – tai kaulų statybinė medžiaga, taip pat palaikanti nervinių impulsų kokybę.

Kalis – svarbus nervams ir raumenims, atsakingas už angliavandenių ir baltymų apykaitą.

Magnis – reikalingas baltymų sintezei, nervams, raumenims. Kad trūksta šios medžiagos rodo dažnas mėšlungis.

Jodas – palaiko normalią skydliaukės veiklą.

Cinkas – dalyvauja visuose organizmo procesuose, yra atsakingas už vaikų vystymąsi, augimą. Be jo atsiranda didelis nuovargis, stresas.

Geležis – padeda gaminant kraujo kūnelius, dėl jo stokos vystosi anemija. 

Visi šie vitaminai ir mineralai patrauklia kaina (tiek didmena, tiek mažmena) parduodami papilduolimpas.lt internetu. Prekės pristatomos Vilniuje, Panevėžyje, ir visoje Lietuvoje. Vitaminai internetu – paprastas būdas pasirūpinti savo sveikata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.