Koks automobilio draudimas geriausias?

automobilio draudimasĮsigijus automobilį, pirmiausia, kuo reikia pasirūpinti, tai yra automobilio draudimas. Lietuvoje yra įvairios draudimo komplektacijos, tad norint išsirinkti draudimą, gali tekti gerokai pasidomėti draudimo taisyklėmis, o pirmiausia, išsiaiškinti, kokia yra draudimų pasiūla.

Ieškantiems civilinio draudimo

Jeigu ketinate apsidrausti privalomuoju civiliniu draudimu, reikės pasidomėti Lietuvoje draudimo paslaugas teikiančių bendrovių pasiūlymais. Civilinis privalomasis automobilio draudimas yra privalomas kiekvienai Lietuvoje registruotai transporto priemonei. Draudimas užtikrina, kad avarijos atveju nukentėjusiai šaliai bus atlyginta žala, o svarbiausia – pinigai bus išieškomi ne iš kaltojo, o sumokami tiesiogiai iš draudimo bendrovės. Priešingu atveju, neturint privalomojo draudimo, padengti žalą tektų avarijos kaltininkui iš savo kišenės. Tad draudimu reikėtų pasirūpinti kuo įmanoma greičiau, o jam pasibaigus, jokiu būdu nevažinėti be galiojančio draudimo poliso. Renkantis draudimą, reikėtų apgalvoti, kokios draudimo sąlygos Jums būtų tinkamiausios.

Į ką atkreipti dėmesį?

  • Laiko terminai. Lietuvoje civilinį draudimą galite užsisakyti ne tik metams, kaip įprastai užsako vairuotojai, bet ir trumpesniam laikui, pavyzdžiui keliems mėnesiams, mėnesiui, savaitei ar net kelioms dienoms. Tai pravartu išskirtiniais atvejais, kai eksploatuoti mašiną ketinate ribotą laiką. Tuomet nėra reikalo mokėti visos sumos, kuri būtų paskaičiuojama, kai užsakomas automobilio draudimas visiems metams.
  • Teritorija. Dar vienas kriterijus, nuo kurio priklauso ir draudimo kaina, yra teritorija, kurioje galioja draudimo polisas. Jei su automobiliu neketinate niekur keliauti, tačiau važinėsite tik Lietuvos ribose,tuomet geriau tai pažymėti draudžiant automobilį, ir polisas kainuos pigiau. Tuo tarpu jei ketinate automobiliu naudotis ir kitose EE šalyse, nepasivarginkite jo apdrausti papildomai, pažymint šį punktą ir tuomet būsite ramūs net ir tuo atveju, jei nutiktų eismo įvykis ne Lietuvoje.
  • Papildomos paslaugos. Draudžiant automobilį, nepamirškite pasidomėti ir papildomomis draudimo teikiamomis paslaugomis. Pavyzdžiui, su draudimo polisu gali būti užsakomas ne tik automobilio draudimas, bet ir techninė pagalba kelyje bei papildomas draudimas keleiviams ir vairuotojui. Tai aktualūs punktai, kurie dažniausiai papildomai kainuoja labai nedaug, tačiau nutikus eismo įvykiui pagelbsti ir padeda išvengti papildomų nemalonumų. Todėl geriau apie tai pagalvoti iš anksto.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.