Krovinių paskirstymas

krovinių paskirstymas

Logistika priklauso vienai iš produktų tiekimo grandies dalių, tačiau ji ne šiaip yra papildomas etapas, o kaip tik labai svarbus ir atsakingas. Tik dėl gerai ir organizuotai vykstančios logistikos dabar mus įvairios prekės iš viso pasaulio pasiekia per tokį trumpą laiką. Bet už to stovi dar didesnis ir sudėtingesnis procesas reikalaujantis gero logistikos kompanijos pasiruošimo. Tačiau pačios gamintojų įmonės neretai pasiklysta tarp įvairiausių ekspedicijos bei distribucijos paslaugų. Todėl naujieji verslininkai planuojantys naudotis šiomis paslaugomis, turėtų gerai pasidomėti ir išsiaiškinti kokių paslaugų jiems iš tiesų reikia iš krovinių pervežimo įmonės.  Nors kai kurios paslaugos ir yra glaudžiai susijusios (ekspedicija, distribucija) bei turi panašių sudedamųjų dalių, tačiau vis vien skiriasi tam tikrais savo procesais. Todėl šį kartą daugiau kalbėsime apie distribuciją ir kaip organizuotas krovinių paskirstymas gali suteikti geresnius rezultatus.

Pati paslauga distribucija yra atsakinga už produktų, žaliavų pristatymą iš gamintojo įmonės, sandėlių tiesių keliu užsakovui bei klientui. Ši paslauga turi ir kitą pavadinimą — krovinių paskirstymas arba dar kitaip paskirstymo logistika. Tai toks krovinių pervežimo procesas, kai kroviniai, produktai yra vežiojami užsakovams, klientai būtent vieno transportavimo metu. Patys kroviniai yra paskirstomi net keliems gavėjams, panašiai kaip ir siuntų tarnybos tiekia pavienes siuntas užsakovams.

Bendrai logistika reikia procesų planavimą, jų atlikimą, kontroliavimą ir visišką valdymą. Ji gali būti naudojama tiek vienos įmonės teritorijoje, tarkim, tinklinėje parduotuvėje ar restorane, tiek bendrai paėmus logistikos paslaugas ir vežant krovinius distribucijos sąlygomis. Tokiu atveju krovinių paskirstymas turi pagrindinę užduotį — parengti prekių paskirstymo taškus užsakovui ir klientui. Distribucijos etapai yra skirstomi į:

  • užsakymo apdorojimo;
  • sandėliavimą bei transporto priemonės paslaugas (ekspedijavimas, distribucija, transportavimas).

Šie etapai yra labai svarbūs ir jų negalima praleisti, nes produktų ar įvairių prekių laikas, lokacija ir mastas gali skirtis nuo pačio sunaudojimo laiko, masto ir lokacijos. Todėl čia, kaip ir kitose krovinių gabenimo etapuose yra labai svarbus laikas, vieta ir transportavimo kokybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.