Retina ekranas – svarbi „Apple“ ypatybė

Retina ekranas labiau žinomas, kaip „Apple“ gamintojo prekių ženklas. Tai yra skystųjų kristalų ekranas, kuris turi tiek aukštą pikselių dažnumą, kad žmogaus akis jų pastebėti negali. Šis terminas naudojamas keliems „Apple“ įrenginiams, tokiems, kaip „iPhone“, „iPad“, „MacBook Pro“ ir panašiai.

Retina ekranas skiriasi nuo LCD/LED savo raiška.
Retina ekranas skiriasi nuo LCD/LED savo raiška.

Atsižvelgiant į tai, kad tipiškas žiūrėjimo į ekraną atstumas skiriasi, ypač, kai naudojami skirtingi įrenginiai, kurių tiek dydis, tiek ir paskirtis yra skirtinga, pikselių, kurie naudojami Retina ekranuose, skaičius gali skirtis. Tai priklauso ir nuo skirtingų ekranų dydžių – didesnis pikselių skaičius kvadrate mažesniuose ekranuose ir mažesnis skaičius didesniems ekranams. Pavyzdžiui „IPhone“ ir „iPod Touch“ turi 326 pikselius kvadratėlyje, o tokiame pačiame kvadratėlyje „MacBook Pro“ turi tik 220 pikselių. Kai kažkuris „Apple“ produktas turi vadinamą Retina ekraną, kiekvienos sąsajos valdiklyje dvigubinamas plotis ir aukštis tam, kad būtų kompensuojami mažesni pikseliai. „Apple“ tokią būseną vadina HiDPI būsena.

Terminą Retina „Apple“ užregistravo kaip savo prekių ženklą JAV patentų biure, tam, kad galėtų jį sieti su kompiuteriais ir mobiliaisiais įrenginiais.
Ar verta mokėti didelius pinigus už Retina ekraną?

Jau yra žinoma, kad geresnių už Retina ekranus tikrai egzistuoja. Tačiau tai pasitaiko retai. Be to, diskutuojama, ar „geresnis“ reiškia turintis daugiau pikselių. Aukštesnės rezoliucijos, be abejo, įmanomos, tačiau jos stabdo įrenginio veikimą. Be to, kyla klausimas, koks tikslas daryti įrenginio ryškumą didesnį, jei žmogaus akis nepastebi skirtumo? Todėl visi geriausi „Apple“ ekranai yra vadinami Retina. Daugeliu aspektų Retina ekranas yra žymiai patogesnis ir geresnis, nei daugelis kitų ir vertas tų pinigų, kuriuos Jūs už jį mokate. Jau vien dėl nuotraukų redagavimo funkcijų, kurios geriausiai atsiskleidžia Retina formoje.

Įsigyti kompiuterių su „Retina“ ekranais galima ne vienoje Lietuviškoje kompiuterių elektroninėje parduotuvėje. Aišku, jei jos turi „Apple“ produkcijos skyrelius arba yra atstovai ir turi leidimą prekiauti šia kompiuterine technika. Pirkdami internetu, visada palyginkite kainas – nepermokėkite, net jei tai „Apple“ 🙂 Pradėkite ieškoti nuo it-taskas.lt!

[kml_flashembed movie="http://www.youtube.com/v/kcnKi7GxZ2k" width="425" height="350" wmode="transparent" fvars="fs=1" /]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.