Sloga vaikui – kaip ir kada gydyti?

slogos gydymasNei vienas neužaugome be slogos, tačiau kuo mažesnis vaikas yra, tuo labiau jį vargina šis susirgimas. Kūdikiui tai yra rimtas išbandymas ir didelė kankynė. Kaip jam padėti?

Būtina gydyti kuo greičiau

Kūdikis, kuris negali įkvėpti per nosį, negali normaliai pavalgyti. Žindomas vaikas negali per burną įkvėpti. Todėl slogos gydymas turėtų būti pradedama kaip įmanoma greičiau, t.y. iškart pastebėjus pirmuosius ligos simptomus.

Tiek liaudies, tiek tradicinė medicina turi šimtą vieną patarimą kaip gydyti sloga vaikui, kaip gydyti sloga kudikiui. Tarkim, slogos gydymas alijosiumi (tik jokiu būdu nelašinkime į nosį, geriau ištrinkime, švelniai, vaikučio krūtinę) arba slogos gydymas svogunu, kasdien arba kelis kartus per dieną vaikui reikia išplauti nosį jūros druskos vandeniu.

Vis dėlto, vaistininkai ir medikai sako, kad į klausimą kaip gydyti sloga vaikui namu salygomis dažniausiai atsako, kad be vaistų neišsiversime. Jie, žinoma, natūralūs, tačiau nuo slogos vaistai kūdikiui reikalingi.

Jeigu situacija negerėja

Kartais užsitęsusi sloga gali komplikuotis į larinitą, sinusitą, bronchitą, o čia be antibijotikų jau neapseisime. Kita vertus, nepraeinanti sloga gali būti tiesiog netinkamo gydymo pasekmė. Todėl slogos gydymas turėtų vykti pagal medikų rekomendacijas.

Komplikavusią slogą galima atpažinti iš pakilusios kūdikio temperatūros, pūlingų išskyrų, veido paburkimo.

Nepamirškime, kad šviesios spalvos ir itin skystas bėgantis nosies turinys yra sveikimo požymis.

Svarbu:

  • Dažnai klausiama kaip gydyti sloga nestumo metu. Gydytojai sako, kad slogos gydymas nėštumo metu yra toks pats, kaip kūdikio. Reikia kuo greičiau reaguoti į negalavimą ir naudoti liaudies medicina pagrįstą gydymą: pailsėti, išsimiegoti, šiltai rengtis, pasitelkti aromoterapiją su alijošiumi.
  • Būtina pažymėti, kad slogos gydymas turi būti kompleksinis. Apart vaistų nuo slogos būtina patepti sudirgusią panosies odelę švelniu raminamuoju tepalu. Tai skatins pažeistą odelę atsinaujinti.
  • Prieš lašinant slogos gydymui skirtus vaistus nepamirškite jų pašildyti rankose iki kambario temperatūros.
  • Jei kūdikis nėra irzlus maudykitės garų pilnoje vonioje. Sloga atsileis. Kūdikiui taps lengviau kvėpuoti. Tačiau jeigu vaikas irzlus, neramus, maudynes ir pasivaikščiojimus atidėkite kitai dienai.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.