Šviestuvai ir jų nauda

sviestuvai Norėdami sukurti jaukių namų įvaizdį, daugelis žmonių išleidžia krūvas pinigų įmantriems baldams, milžiniškiems veidrodžiams ir kitoms namų interjero detalėms. Tačiau pamirštamas vienas svarbiausių akcentų – apšvietimas. Tai vienas paprasčiausių ir ekonomiškiausių būdų bet kokio tipo patalpoms suteikti jaukumo, gyvumo. Tad jei vis dar manote, kad įrenginėjant būstą jums pakaks pakabinamo lubinio šviestuvo – klystate. Tinkamai pasirinkti ir apgalvotai išdėstyti šviestuvai gali namuose padaryti stebuklus.

Jei norite, kad šviesa išsisklaidytų tolygiai, turite pasirūpinti, kad šviestuvai būtų nukreipti ne tik į viršų arba į apačią, o po visą erdvę. Tai padarysite tarpusavyje suderinę lubinius, sieninius ir pastatomus šviestuvus. Tokiu atveju ryškiausią šviesos šaltinį turėtumėte pasirinkti atsižvelgdami į kambario paskirtį. Jei jame bus daug skaitoma, įmontuokite ryškias sienines lempas, jei įrenginėjate svečių kambarį arba valgomąjį, šviesa gali būti kiek pritemdyta, daugiausiai stiliaus detalių turėtų atsispindėti lubiniame šviestuve.

Kai kuriems namų kampeliams būtini konkretūs, savo paskirtį jau turintys šviestuvai. Pavyzdžiui, vonioje įrenkite ne mažiau nei du šviesos šaltinius – lubinį ir sieninį. Lubinis turėtų būti itin ekonomiškas, ne pernelyg ryškus, skirtas kasdieniam naudojimui. Sieninį montuokite šalia veidrodžio ar spintelių. Jį naudosite atliekant įvairias grožio procedūras, kurioms reikalinga šviesa, nemetanti šešėlio ir leidžianti aiškiai stebėti savo atvaizdą. Jei turite itin didelę virtuvę, kurioje laiką leidžiate kasdien, čia šviesa turėtų būti nukreipta į pagrindinius objektus. Tai gali būti stalas, viryklė ir kitos vietos, kuriose reikalingas aiškus ir ryškus matomumas.

sviestuvai-kambarysJei jūsų būstas yra nedidelis ir norite vizualiai sukurti didesnę erdvę, šviestuvai turi būti itin ryškūs. Pati ekonomiškiausia ir labiausia tinkanti išeitis – nišinės lemputės. Didesnis jų kiekis padės tolygiai išsklaidyti šviesą, o ryškios ir tvarkingos patalpos automatiškai atrodys kiek didesnės. Norint pabrėžti tam tikras namų interjero detales, puikiai tiks dekoratyviniai šviestuvai. Užteks keleto nedidelių, jaukią šviesą nešančių pastatomų šviestuvų, nukreiptų į norimus daiktus, ir jie sukurs tikrą spalvų žaismą, kuris itin patiks mėgstantiems išskirtinius, originalius sprendimus namams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.