Teisinės paslaugos Vilniuje ir vedybinės sutarties rengimas: specialistų patarimai

teisinės paslaugos VilniujeVedybų sutartis suvokiama kaip teisinę galią turintis susitarimas tarp vyro ir žmonos, apibrėžiantis tai, kaip sutuoktiniai tvarkys turtinius šeimos reikalus. Profesionalios teisinės paslaugos Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste padės sudaryti sutuoktinių lūkesčius atitinkančią sutartį, tačiau primename, kad šis dokumentas taip pat turi griežtus apribojimus, t. y. vyras ir žmona gali susitarti tik dėl tam tikrų dalykų.

Kada pasirašoma vedybų sutartis?

Vedybų sutartis gali būti sudaroma prieš santuoką ir po jos. Teisininkai pabrėžia, kad Lietuvoje vyrauja klaidinga nuomonė, teigianti, kad vedybų sutartis sudaroma tik tuo atveju, jei sutuoktiniai galvoja ateityje išsiskirti. Nors vedybų sutartis tikrai palengvina teisinius skyrybų procesus, vis dėlto ji gali pagerinti ir bendrą gyvenimą šeimoje, kadangi be šios sutarties didžioji dalis sutuoktinių turimo turto laikoma bendra nuosavybe, kas tam tikrais atvejais gali sukelti daug rūpesčių, pvz., jei vienas iš sutuoktinių užsiima verslu ar nuoma, verslo operacijų vykdymui jam bus reikalingas kito sutuoktinio sutikimas. Kad vedybų sutartis būtų galiojanti, ji turi būti pasirašyta ir patvirtinta notaro. Beje, nepamirškite, kad tuo atveju, jei šia sutartimi reikės remtis ginčuose su kitais asmenimis, pvz., kreditą suteikiančiu banku, minėtasis dokumentas turi būti įregistruotas vedybų sutarčių registre.

Dėl ko galima susitarti?

Paprastai vedybų sutartyje tariamasi dėl to, kam priklauso sutuoktinių turtas. Kaip ir minėjome, nesudarius teisiškai galiojančios sutarties, didžioji dalis turto po vedybų yra laikoma bendra nuosavybe. Dažniausias poros sprendimas – pasirašyti, kad ir po santuokos įgyjamas turtas priklauso vienam iš sutuoktinių. Beje, itin dažnai kalbama ir apie priešingą sprendimą – sutartyje galima nurodyti, kad iki santuokos turėtas turtas tampa bendra abiejų žmonių nuosavybe. Siekiant užtikrinti sklandų finansinių reikalų tvarkymą, vedybų sutartyje galima apibrėžti, kaip sutuoktiniai valdys turtą, kaip išlaikys vienas kitą ir pan. Norint palengvinti skyrybų procesus, vedybų sutartyje galima apibrėžti ir tai, kaip bus sprendžiami turto dalybos klausimai santuokos nutraukimo atveju.

Rinkitės kompetentingus teisininkus

Kad užtikrintumėte sudarytos sutarties teisinį pagrindą, jums bus reikalingos profesionalios teisinės paslaugos Vilniuje ar kitame mieste. Rinkitės tik ilgametę patirtį turinčius teisininkus, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti racionaliausius sprendimus. Primename, kad vedybų sutartis gali būti bet kada keičiama, jei dėl to sutaria abu sutuoktiniai. Be to, sutuoktiniams pageidaujant, notaras gali vedybų sutartį anuliuoti. Minėtasis dokumentas gali būti panaikintas teismo, jei yra įrodoma, kad sudaryta sutartis yra neteisėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.