Automobilių amortizatoriai – patogiai ir saugiai kelionei

AmortizatoriaiAmortizatoriai yra itin svarbus automobilio ir bet kokios kelionės juo elementas. Jie suteikia galimybę transporto priemonei tolygiai ir stabiliai važiuoti nelygiu keliu, taip pat leidžia tam tikromis situacijomis staigiai sustabdyti automobilį bei palaikyti gerą sukibimą su kelio danga. Taip pat amortizatoriai  atsiliepia kelionės patogumui ir komfortui.  Kad visos šios funkcijos būtų sklandžiai palaikomos, amortizatoriai turi būti tvarkingi. Kartais amortizatorių keitimas vairuotojams tampa geriausiu sprendimu, ypač jei jie itin susidėvėję.

Kad atėjo laikas keisti amortizatorius, vairuotojams praneša tokie faktoriai ir pokyčiai jūsų automobilyje:

  • Automobilio rida jau siekia 80 000 km. Tai standartiškai rekomenduojamas atstumas keisti amortizatoriams. O kas 20 000 km reikėtų atlikti šios automobilių dalies apžiūrą.
  • Seniai patvirtintas metodas patikrinti amortizatorių būklei – siūbuoti automobilį. Tiesiog spauskite ir paleiskite kėbulo kampus. Jis turėtų sustoti judėti po max. 2 siūbavimų. Jeigu šis skaičius didesnis – galima spėti, jog amortizatorius jau ,,miręs”.
  • Visada galite stebėti automobilio judėjimą važiuojant – jeigu juntate, kad siūbuojate, nestabiliai atliekate posūkius ar šokliuojate duobėtame kelyje – tai blogas ženklas ir gali būti būtinas amortizatorių keitimas.
  • Vienas akivaizdžiausių ženklų, kad amortizatorius susidėvėjo – tai netolygiai susidėvėję padangų protektoriai. Dar vienas ženklas – kalenimą primenantis garsas – jį skleidžia jau sugedę amortizatoriai.

Amortizatoriams kenkia ir tokie faktoriai kaip avarijos – net ir maži incidentai kelyje, šoniniai smūgiai automobiliui gali pakenkti šiems mašinos elementams.

Taip pat negerai jeigu dėl atsiradusių plyšių išteka alyva – tepalai neleidžia amortizatoriui tinkamai dirbti, todėl jį tenka keisti nauju.

Netvarkingi amortizatoriai kelia pavojų keleiviams automobilyje: automobilis tampa nestabilus ir kritiniu momentu kelyje staigiai stabdant, šis kelias prailgėja, todėl padidėja avarijos rizika. Tad nerizikuokite ir visados pasitikrinkite, ar jūsų amortizatorius tvarkingas.

Jeigu pastebėjote, jog jūsų automobilis siūbuoja ir šokliuoja, ko gero metas keisti amortizatorių. Šių prietaisų su akcija ir kitų auto dalių gera kaina galite rasti pigiausiosdalys.lt internetu, Vilniuje ir Šiauliuose. Čia galite įsigyti jums reikalingas kokybiškas automobilių dalis ir atsinaujinti savo transporto priemonę pigiau nei brangiuose salonuose.