Koks automobilio draudimas geriausias?

automobilio draudimasĮsigijus automobilį, pirmiausia, kuo reikia pasirūpinti, tai yra automobilio draudimas. Lietuvoje yra įvairios draudimo komplektacijos, tad norint išsirinkti draudimą, gali tekti gerokai pasidomėti draudimo taisyklėmis, o pirmiausia, išsiaiškinti, kokia yra draudimų pasiūla.

Ieškantiems civilinio draudimo

Jeigu ketinate apsidrausti privalomuoju civiliniu draudimu, reikės pasidomėti Lietuvoje draudimo paslaugas teikiančių bendrovių pasiūlymais. Civilinis privalomasis automobilio draudimas yra privalomas kiekvienai Lietuvoje registruotai transporto priemonei. Draudimas užtikrina, kad avarijos atveju nukentėjusiai šaliai bus atlyginta žala, o svarbiausia – pinigai bus išieškomi ne iš kaltojo, o sumokami tiesiogiai iš draudimo bendrovės. Priešingu atveju, neturint privalomojo draudimo, padengti žalą tektų avarijos kaltininkui iš savo kišenės. Tad draudimu reikėtų pasirūpinti kuo įmanoma greičiau, o jam pasibaigus, jokiu būdu nevažinėti be galiojančio draudimo poliso. Renkantis draudimą, reikėtų apgalvoti, kokios draudimo sąlygos Jums būtų tinkamiausios.

Į ką atkreipti dėmesį?

  • Laiko terminai. Lietuvoje civilinį draudimą galite užsisakyti ne tik metams, kaip įprastai užsako vairuotojai, bet ir trumpesniam laikui, pavyzdžiui keliems mėnesiams, mėnesiui, savaitei ar net kelioms dienoms. Tai pravartu išskirtiniais atvejais, kai eksploatuoti mašiną ketinate ribotą laiką. Tuomet nėra reikalo mokėti visos sumos, kuri būtų paskaičiuojama, kai užsakomas automobilio draudimas visiems metams.
  • Teritorija. Dar vienas kriterijus, nuo kurio priklauso ir draudimo kaina, yra teritorija, kurioje galioja draudimo polisas. Jei su automobiliu neketinate niekur keliauti, tačiau važinėsite tik Lietuvos ribose,tuomet geriau tai pažymėti draudžiant automobilį, ir polisas kainuos pigiau. Tuo tarpu jei ketinate automobiliu naudotis ir kitose EE šalyse, nepasivarginkite jo apdrausti papildomai, pažymint šį punktą ir tuomet būsite ramūs net ir tuo atveju, jei nutiktų eismo įvykis ne Lietuvoje.
  • Papildomos paslaugos. Draudžiant automobilį, nepamirškite pasidomėti ir papildomomis draudimo teikiamomis paslaugomis. Pavyzdžiui, su draudimo polisu gali būti užsakomas ne tik automobilio draudimas, bet ir techninė pagalba kelyje bei papildomas draudimas keleiviams ir vairuotojui. Tai aktualūs punktai, kurie dažniausiai papildomai kainuoja labai nedaug, tačiau nutikus eismo įvykiui pagelbsti ir padeda išvengti papildomų nemalonumų. Todėl geriau apie tai pagalvoti iš anksto.

 

Į kurią šalį be draudimo geriau nevažiuoti?

draudimas automobiliui internetuDraudimo bendrovės mums suteikia paramą, tuomet kai esame nelaimėje ir mums žūt būt reikia finansinių išteklių. Ypač daug nelaimių atsitinka kelyje, todėl tikriausiai dabar civilinės atsakomybės draudimas ir yra privalomas, kad žmonėms nereiktų nuostolių dengti iš savo kišenės iš karto, o tuo pasirūpina draudikai. Negalima pamiršti ir to, jog esame keliautojai, mums patinka pažinti ne tik savo kraštą, bet ir kitas šalis. Dažnai keliaujame atostogauti į kitas šalis ne tik lėktuvais, bet ir automobiliais. Išties tai tapo malonumas ir prabanga, tačiau tai leidžia pamatyti daugiau, nei skrendant lėktuvu į šalį. Tačiau kitose šalyse keliai gali būti apgaulingi ir labai vingiuoti, tad patirties važiuojant užsienio keliais išties reikia. Tad budrumo ir geros koordinacijos išties reikia, nes nežinia su kuo galima susidurti kelyje. Bet keliaujant į bet kokią šalį reikia pasirūpinti automobilio draudimu, o jei jį pamiršote įsigyti tai galimas draudimas automobiliui internetu.

Draudimo bendrovės perspėja, kad automobilio draudimas Europos Sąjungos šalyse gali ne visada galioti ar pagelbėti,  taip pat ir suma gali būti ženkliai mažesnė. O įvykus įvykiui būtinai reikia užpildyti įvykio deklaraciją, kadangi būna variantų, kai kaltininkas iš kitos šalies apkaltina tą žmogų, kuris yra nekaltas dėl avarijos. Tad svarbu, užsipildyti tvarkingai eismo įvykio deklaraciją arba kviesti policiją. Tačiau yra šalių, kurios tiesiog per mažai sumoka už žalą. Ir jei ruošiatės atostogauti Rusijoje, Baltarusijoje ar Ukrainoje, tikrai vairuokite atsargiai, kadangi šiose šalyse draudimo išmokos yra itin mažos.

Tarkim, kitose Europos šalyse, tarkim, Belgijoje žalos atlyginimo fonde yra 100 mln. eurų, o Liuksemburge visiškai nėra limito tam. Todėl labai gerai apgalvokite ar automobiliu norite vykti į Rytų Europą ar galbūt tokios kelionės nenorite. Kadangi tai gali būti itin nuostolinga ir draudimas automobiliui internetu gali nepadėti apsisaugoti.

Taigi, yra linksma keliauti ir pažinti dar nematytas vietas, tačiau tolimos kelionės gali būti išties rizikingos, tiek mašinos gedimo, tiek avarijos atveju. Ir jeigu sugalvojote keliauto automobiliu, tai pasirūpinkite, kad draudimas automobiliui internetu būtų pirktas, kadangi jis yra pigesnis, o ir variantas paprastesnis. Bei leiskite už vairo sėsti patyrusiam vairuotojui, kuris gerai orientuojasi kelyje bei tikrai neužmigs vairuodamas naktį.