Ką versle reiškia skaičiai?

verslas

Audita.lt – įmonė, kuriai pažįstama teisė, pažįstami ir skaičiai. Turite verslą? Tuomet verta užsukti į Audita.lt ir patiems įsitikinti nauda!

Ką versle reiškia skaičiai?

Nauda – tai žodis, kurį prieš porą sekundžių perskaitėte. O kaipgi apibrėžti? Jei kalbame apie materialius dalykus, tada nauda galėtų būti pelnas. Jei apie dvasinius, tada kokios nors malonios emocijos. Tačiau pastarąjį variantą kur kas sunkiau išmatuoti. O štai materialioji pusė įvaizdinama skaičiais. Įmonės skaičiuoja ir rengia ketvirčio ataskaitas, gilinasi į pelną ir išlaidas, aktualu, kokie yra darbuotojų atlyginimai ir kiek juos pavyktų pakelti.

Teikiamos paslaugos taip pat neatsiejamos nuo matematikos. Puikus pavyzdys – kainodara. Manote, kad prekės kaina sugalvota „iš oro“? Gal ir pasitaiko tokių atvejų, tačiau paprastai atsižvelgiama į daugybę veiksnių, apmąstomi įvairūs dalykai. Ir tik po ilgų svarstymų nusprendžiama, kad prekė a kainuos 15,99, prekė b – 37,55, prekė c – 18,30 ir t. t. Nes neapgalvota kaina gali būti tiesus kelias į bankrotą (skamba negatyviai, ar ne?). Neskubėkite, ne viskas niūru. Juk apgalvota kaina – tai perspektyvos.

Jei klausiate, ką versle reiškia skaičiai, veikiausiai tikitės išgirsti atsakymą. Iš tiesų atsakymų gali būti daug. O kur dar interpretacijos!.. Pavyzdžiui, įmonės vadovas matematiką laiko galimybe vertinti darbuotojų pastangas (rodiklių stebėjimas, priedų dydis…). Kitos įmonės personale matematika svarbi vertinant naujų rinkodaros priemonių efektyvumą. O dar kitur vyksta biurų atnaujinimo darbai ir tenka skaičiuoti remonto kainą.

Kuo skaičių pasaulyje padeda Audita.lt? Mokesčių paslaugos, finansų valdymas ir buhalterinė apskaita – reikšmingi punktai, dėl kurių naudinga susisiekti su šia įmone. Mokesčių paslaugos – tai konsultacijos ir planavimas. Finansų valdymas susijęs su uždirbamo pelno kiekiu ir apyvartinėmis lėšomis. Na, o buhalterinė apskaita yra tai, apie ką kiekvienas žino. Bet žinoti nepakanka. Norint, kad buhalterija neprimintų šnipšto, būtina kreiptis į profesionalus. Tada viskas primena startui paruoštą lenktyninį automobilį, o ne rūdimis pasidengusį seną sunkvežimį.

Audita.lt ir finansų valdymas – lyg sinonimai

Kaip daugiau sutaupyti? Kaip sėkmingai kontroliuoti pinigų srautus? Kaip?.. Klausimų, prasidedančių žodžiu „kaip“ tiesiog apstu. Bet svarbiausia ne jų gausa, o atsakymai. Gera žinoti, kad „Auditos“ teikiamos paslaugos yra tvirta pagalba.

Finansai – ne juokas. Kai tema pasisuka įmonių link, suvokiama, jog pinigai susiję ne tik su asmeniniais reikalais, reikia spręsti platesnes erdves apimančius uždavinius. Todėl tikslinga susisiekti su žmonėmis, kuriems tai pažįstama, kurie turi patirties ir siūlo puikius sprendimus.

Kas gi per dalykas tas „puikus sprendimas“? Kiekvienoje situacijoje ši sąvoka kinta. Galbūt puikus sprendimas yra taupymo priemonės. Bet ne tokios, kurios spaustų darbuotojus į kampą. Nes taupyti – nebūtinai gerai. Reikia mokėti tai daryti arba susisiekti su specialistais, kuriems šitai nesvetima.

Daugiau perspektyvų, daugiau ir klaustukų

Baigiant straipsnį neprošal užsiminti, kad šiais laikais perspektyvų gana daug. Bet kartu iškyla ir šimtai klaustukų. Vien kiek duoda internetas… Vis dėlto plačios galimybės neatsiejamos nuo neaiškumų. Todėl dar kartą reikėtų pasakyti, kad sprendimai – tai Audita.lt kompetencija. Jei turite verslą, galite įsitikinti paslaugų nauda.

 

Buhalterine apskaita. Kaip neapsigauti?

Tvarkinga buhalterine apskaita ne tik nusako įmonės įvaizdį įvairių institucijų atžvilgiu, bet ir sutaupo daug laiko. Be to, klaidų taisymas ir sankcijų grėsmė reiškia ne tik išvaistytas darbo valandas, bet ir bereikalingą stresą. Jo įmanoma išvengti, jei laiku nusprendžiama bendrauti su patyrusiais specialistais.

buhalterine apskaita

Sritis, pilna pokyčių

Buhalterine apskaita – tokia sritis, kuriai būdingas nepertraukiamas teisėkūros procesas: šioje srityje dažnai būna keičiami buhalterine apskaita įmonėse ir įstaigose reguliuojantys įstatymai ir tvarkos. Visiškai normalu, kad įmonės vadovas negebės nuolat sekti minėtų procesų. Nuo šio galvos skausmo galima apsisaugoti, pasikliaunant kokybiškas paslaugas siūlančiais specialistais ar įmonėmis.

Buhalterio darbas nepaprastai sudėtingas ir nelengvai perprantamas įmonių vadovams. Žinoma, visais atvejais pasitaiko atvejų, kai iš šalies girdima, jog šį darbą galima perprasti. Visgi realybė paneigia šiuos gandus. Šalies mokesčių inspekcija ir kitos prižiūrinčios institucijos veikia kur kas kitaip nei kitose Europos Sąjungos šalyse: čia net ir mažiausios klaidos atveju gali grėsti nemenkos baudos. Kartais šios sankcijos gali lemti net įmonės bankrotą. O juk kiekvienas nori klestėti ir jaustis ramus, dėl to kaip yra tvarkoma jo organizacijos buhalterine apskaita.

Buhalterine apskaita

Jei ieškote patikimų specialistų, visada labiausiai verta rinktis įmonę, o ne individualiai dirbančius buhalterius. Tokiais atvejais galima būti labiau tikriems dėl laiku suteiktų paslaugų ir jų kokybės. Tai aktualu tiek turint mažesnę, tiek stambesnę įmonę, nes juk baudos klaidų atveju yra labai panašios.

Buhalterine apskaita besiverčiančių įmonių yra gausu kiekviename mieste, tad išsirinkti geriausią reiškia nemenką galvosūkį kiekvienam. Norint nesuklysti, verta susipažinti su viešai internete prieinama informacija apie tokių įmonių veiklą, pasiskaityti atsiliepimus ir rekomendacijas. Be jokios abejonės, reikėtų labiau tikėti ne anoniminiais vertinimais, nes kartais neigiamų komentarų specialiai prirašo ir tokių įmonių konkurentai.

Apsisrendimo motyvai

Kai jau susipažinote su internetinėje erdvėje esančiais komentarais apie potencialią įmonę, galinčia pasirūpinti buhalterine apskaita, tuomet dar galima pačios įmonės paprašyti pateikti buhalterio išsilavinimą įrodančius dokumentus ir profesionalumo lygį patvirtinančius atestatus. Juos gavus jau būtų galima daug lengviau apsispręsti.

Dar vienas labai vertingas patarimas – verta sudaryti sutartis. Gana dažnai verslo atstovai, užsakydami išorines paslaugas, primiršta esminį dalyką – pasirašyti paslaugos teikimo ir pirkimo sutartis. Tai nėra nieko nereiškiantis dokumentas, nes jį vertėtų pasirašinėti visais atvejais, kai yra perkamos bet kokios paslaugos.

„Jugma“ rekvizitai:

8 657 64300
Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308
info@jugma.lt
https://jugma.lt

UAB Nordgain biuras – ne tik Vilniuje, bet ir Londone

UAB NordgainFinansai – įdomi tema. Tai pajamos ir išlaidos, kainos, vertė. Finansai itin aktualūs verslo atstovams. Šį dalyką puikiai supranta ir UAB Nordgain. Įmonės specializacija – buhalterinė apskaita, darbo užmokestis, vadybos paslaugos.

Ar žinote, kad UAB Nordgain yra sparčiausiai Lietuvoje auganti užsakomųjų finansinių paslaugų bendrovė? Tai solidus rodiklis. Bet įmonė dar labiau stiebiasi ir atidaro biurą užsienyje. Tad dabar veikia du biurai. Vienas Vilniuje, o kitas Londone.

Kuo grindžiamas sprendimas plėstis? Kompanijos teigimu, tai aktualu norint išlaikyti tarptautinį konkurencingumą. O užsienio miestas pasirinktas neatsitiktinai. Londonas – vienas didžiausių pasaulio finansų centrų.

UAB Nordgain kalba apie galimybes, apie abiejų šalių verslo aplinkos pranašumą. Suprantama, kad sprendimas priimtas gerai apgalvojus. Akcentuojama ir galimybė darbuotojams kilti karjeros laiptais. Tai apskritai įrodo įmonės sėkmę ir tinkamai pasirinktą kelią.

Dabar vertėtų aptarti keletą punktų, susijusių tiek su pačia įmone UAB Nordgain, tiek su verslo plėtros tema.

  1. Siekis. Šis žodis verslo pasaulyje ypač gajus. Juk šioje terpėje nuolat siekiama, stengiamasi. Paslaugų tobulinimas, partnerių paieška, biuro modernizavimas – visa tai yra norai, kuriuos bandoma įgyvendinti.
  2. Produktyvumas – dar viena svarbi sąvoka. Tai tikslingas ėjimas karjeros keliu. Tai susikoncentravimas ir efektyvus uždavinių atlikimas tikslo link.
  3. Tradicijų ir modernumo dermė. Paprastai priešinama tai, kas sena ir nauja. Tačiau verslo pasaulyje pasitarnauja šių priešpriešų suderinimas. Galima įvardyti ir kitaip – patirtis ir inovacijos.
  4. Atsakomybė. Verslas turi būti atsakingas. Šiuo požiūriu minėtinos UAB Nordgain buhalterijos paslaugos, nes nepriekaištinga buhalterija – atsakomybės požymis, o kartu ir teigiamo įvaizdžio formavimas.
  5. Ne tik įvaizdis. Tai svarbu, tačiau pradžia – ne išorinis blizgesys, o sklandi veikla kompanijos viduje. Taip mikroklimatas malonus, skatinantis siekti tikslų.

Štai tokie penki punktai yra verti dėmesio ne tik kaip gražiai skambanti straipsnio dalis, bet ir kaip veiklos procesų iliustracija. Tiksliau, sėkmingų procesų iliustracija. Nes sėkmė – tai, ko tikisi kiekviena įmonė. Skirtumas paprastas – vieni tikisi, o kiti siekia (kad ir kaip dažnai šis žodis čia figūruoja, juo labai gerai apibūdinami su verslu susiję aspektai).

Tai, kad UAB Nordgain neapsiriboja biuru Vilniuje, irgi galima gretinti su sėkmės noru. Juk niekas nevystytų veiklos kryptimi, kuri atrodytų neverta dėmesio. Taip pat reikėtų pasakyti, kad kiekvienai įmonei, nepriklausomai nuo specifikos ar dydžio, reikalingas efektyvus finansų valdymas. Nes kitu atveju kiek stagnuojama arba dirbama chaoso sąlygomis.

Kai finansai valdomi tinkamai, tai ir penki aukščiau aptarti punktai yra išpildomi. Siekiai įgyvendinami, dirbama produktyviai, atsakingai; nesipriešina patirtis ir naujumas, pradedama ne nuo išorinio blizgesio, o nuo pamatų.

 

 

Buhalterinė apskaita elektroninėms parduotuvėms

Elektroninė prekyba – tai prekybinė veiklos forma, kai sutartys sudaromos ir vykdomos, naudojant informacines technologijas, o informacijai keistis yra naudojami kompiuteriniai tinklai. Atsidaryti elektroninę parduotuvę galima dviem būdais: steigti juridinį asmenį – uždarą akcinę bendrovę, individualią įmonę bei mažąją bendriją, ir veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymėjimą.  Bet kokiu atveju buhalterinė apskaita elektroninėms parduotuvės yra privaloma, tačiau skiriasi jai taikomos taisyklės.

Individuliai įmonei ir veiklai pagal individualios veiklos pažymėjimą yra taikomos supaprastintos buhalterinės apskaitos taisyklės. Tai reiškia, kad buhalterinė apskaita gali būti vedama ir tvarkoma elektroninės parduotuvės savininko.  Tiesa, jei pardavimai yra labai dideli, kyla grėsmė „pasiklysti tarp skaičių“, todėl kartais išsiversti be profesionalaus buhalterio paslaugų yra tiesiog neįmanoma.

Tuo tarpu, buhalterinė apskaita uždarosios akcinės bendrovės ar mažosios bendrijos atveju yra sudėtingesnė, todėl savininkas privalo samdyti buhalterį arba buhalterines paslaugas teikiančią įmonę. Žinoma, natūraliai kyla klausimas, kad labiau apsimoka?

Nuolatinė buhalterio darbo vieta reikalauja papildomų resursų: darbo priemonių, specialių buhalterinės apskaitos programų, stabilaus atlyginimo ir pan. Visgi, jei elektroninė prekyba sėkmingai vykdoma ir pardavimų skaičiai yra išties didelį, turite ne vieną ir ne du darbuotojus ir partnerius, su kuriais jus sieja finansiniai įsipareigojimai, pašonėje turėti nuolatinį buhalterį yra išties patogu ir net būtina. Atminkite, kad toje pačioje darbo virtuvėje „verdantis“ profesionalas geba greičiau ir paprasčiau įsigilinti į iškilusias problemas ar nesklandumus.

Tuo tarpu, jei jūsų įmonėje yra keli darbuotojai, pardavimai negali pasigirti penkiaženklėmis sumomis, samdyti profesionalą arba buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, kuri kiekvieną mėnesį, už tam tikrą mokestį, sutvarkys jūsų elektroninės parduotuvės buhalteriją, o metų gale paruoš visas ataskaitas, yra tiesiog ekonomiškesnis pasirinkimas.

Tiesa, buhalterinė apskaita – tai sudėtingas ir atsakingas darbas, todėl samdydami įmonę ar asmenį visada pasidomėkite jo reputacija, su kokiomis įmonėmis jis bendradarbiauja ir kokia jo darbo patirtis. Atminkite, kad pasisamdę patyrusį ir savo darbą išmanantį profesionalą, naktimis galėsite ramiai miegoti ir nesibaiminti, kad vieną rytą jums „į duris pasibels“ Valstybinė mokesčių inspekcija.