Kas turėtų pasirūpinti darbų sauga?

darbu sauga

Darbų sauga yra itin svarbu kiekviename darbe. Visgi, labiausiai tuo turėtų susirūpinti tie, kurių darbuotojai atlieka fizinius darbus. Darbų sauga turi būti užtikrinta net ir gydymo įstaigose, ofisuose. Tai yra labai svarbu. To ne tik gali reikalauti darbuotojai, tačiau ir įstatymas. Jeigu darbo vietoje yra pavojinga aplinka, ją gali kuriam laikui uždaryti, kol bus tai bus ištaisyta. Labai svarbu, jog darbų sauga būtų pasirūpinta laiku. Nereikėtų pradėti rūpintis tuomet, kai kas nors nukentėjo. Darbų saugą reikėtų užtikrinti dar prieš pradedant darbus. Priešingu atveju, kai darbuotojas nukentės, gali paduoti darbdavį į teismą. Jeigu žala bus padaryti didelė, tuomet gali būti, jog teks ilgai bendrauti teismuose ir nukentėjęs prisiteis nemažą sumą.

Kur kreiptis dėl darbų saugos?

Darbų sauga yra privaloma. Jeigu ja nėra pasirūpinta, gali kilti nemažai nesklandumų. Nutikus taip, jog darbų sauga nėra pasirūpinta, įmonė gali būti uždaryta. Jeigu nutinka taip, jog darbuotojas susižeidžia dėl darbų saugos neužtikrinimo, tuomet darbdaviui tai gali sukelti itin daug išlaidų. Kreiptis dėl darbų saugos reikėtų į įmones, kurios teikia tokias paslaugas. Tokios įmonės pasirūpins visais reikiamais dokumentais, darbuotojų mokymais ir taip toliau. Labai svarbu, jog rinktumėtės ne tik būtinas paslaugas, bet ir papildomas, jog būtumėte užtikrinti savo darbuotojų saugumu. Darbuotojų saugumas turėtų rūpėti ne tik dėl to, nes juo liepia pasirūpinti įstatymas, bet ir todėl, nes Jums turėtų rūpėti darbuotojų saugumas. Norint, kad darbas vyktų sklandžiai, labai svarbu, jog būtų pasirūpinta darbuotojų saugumu ir sveikata.

Kiek kainuoja tokios paslaugos?

Darbų saugą užtikrinti kartais gali kainuoti itin nemažai, jeigu Jūsų įmonė yra nemaža. Visgi, skirti reikiamą biudžetą tam yra būtina. Labai svarbu, jog rinktumėtės patikimą įmonę. Nereikėtų rinktis vien dėl to, jog siūlo mažas kainas. Reikėtų atsižvelgti ir į tai ar darbai bus atlikti kokybiškai. Svarbu, jog būtų atsižvelgiama į įmonės sukauptą darbo patirtį. Rasti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas, nėra sunku. Tačiau yra labai svarbu, jog būtumėte tikras, kad įmonė Jums teiks tik aukščiausios kokybės paslaugas. Priešingu atveju gali būti, jog teks mokėti vėl. Labai svarbu, jog išsirinktumėte daugiau nei vieną įmonę ir tik tuomet su jomis susisiektumėte. Susitarkite dėl konsultacijos su keliomis įmonėmis, tuomet užduokite klausimus, įdėmiai klausykite atsakymus. Pasitaiko, jog žmonės sugeba kalbėti tą patį per tą patį ir neatsakyti į klausimą. Jeigu žmogus neatsako išsamiai į Jūsų klausimą, reikėtų kreiptis kitur.

Laikinos administratorės paslaugos – kas tai?

dministracija

Kiekvienos įmonės įvaizdį atspindi ne tik jos atlikti darbai ir įgyvendinti projektai. Įmonės įvaizdis – tai visuma, nuo biuro iki darbuotojų įvaizdžio. Ypatingai svarbus įvaizdis ir bendravimo kultūra tų darbuotojų, kurie turi tiesioginį gyvą ar telefoninį kontaktą su klientais. Tai be abejonės yra pardavimų vadybininkai ir biuro administratorė ar administratorius. Juk administratorius dažniausiai būna pirmas žmogus, kurį klientas sutinka, atvykęs į įmonės biurą.

Iš tiesų biuro administratoriaus darbas yra nelengvas, neretai apimantis ne tik  personalo, Darbo kodekso išmanymą, finansinės apskaitos bazinį supratimą, bet ir svečių pasitikimą, kavos bei arbatos ruošimą. Negana to, biuro administratoriui nevalia užmiršti ir profesinės etikos bei etiketo taisyklių, bendravimo įgūdžių. Nes jo įvaizdis yra ypatingai svarbus, kartais galintis nulemti tolimesnius tarpusavio su klientais santykius.

Tikėtina, kad daugelyje įmonių biuro administratoriai yra būtent tokie. Šie žmonės yra labai svarbi įmonės veiklos grandis, kuri nepertraukiamai atlieka visus reikalingus administracinius darbus. O esant poreikiui, organizuoja ne tik savo, bet ir kitų darbuotojų darbo, komandiruočių veiklą. Deja, bet biuro administratoriai taip pat turi teisę į kasmetines darbuotojo atostogas, kaip ir kiti. Taip pat, kaip ir kiti darbuotojai, jie kartais suserga, ar jiems nutinka netikėti dalykai. O tai neretai nutinka įmonei pačiu netinkamiausiu laiku ir tampa nemenku iššūkiu.

Taigi, laikino biuro administratoriaus paslauga yra ypač aktuali toms įmonėms, kurios turi tik vieną biuro administratorę (-ių). Ši paslauga suteikia galimybę užpildyti šio itin svarbaus įmonės darbuotojo vietą laikinai. Juk laiškų, dokumentų ruošimas, siuntimas bei įvairių pirkimų organizavimas ir klientų skambučiai nelaukia. Todėl pasinaudojus profesionalaus laikino administratoriaus paslaugomis, nereikės rūpintis, kad visi svarbūs ir einamieji dienos darbai liks neatlikti.

Įrodyta: laimingiausi žmonės tie, kurie dirba sau

buhalterinė apskaitaŠiais metais didžiausias įdarbinimo galimybes turi marketingo, IT, pardavimų specialistai. Mažiausios galimybės įsidarbinti yra kalbų mokytojams, teisininkams bei buhalterinės apskaitos specialistams. Egzistuojančių profesijų skalė yra labai plati, tad tiek jauni žmonės, kurie dar tik planuoja ateitį, tiek vyresni, kurie svajoja keisti savo profesinę kryptį – turi plačias pasirinkimo galimybes. Visgi įrodyta, kad asmenys, kurie dirba sau, yra kur kas laimingesni.

2016 – prognozės gražios

Lietuvos darbo birža prognozuoja, kad per 2016-uosius metus turėtų atsirasti daugiau nei 20 000 naujų darbo vietų, kurios apima tiek kvalifikuotus, tiek nekvalifikuotus darbuotojus. Pastarieji šiuo metu turi kur kas platesnes galimybes atrasti labiausiai jų poreikius tenkinantį darbą. Tiesa, nors šiuo metu laisvų darbo vietų yra gana daug (lygiai taip pat kaip ir asmenų, kurie ieško darbo), visgi, žmonės neskuba užimti „kėdžių“. Vieni laukia, kol iš dangaus nuskris poreikius patenkinantis pasiūlymas, kiti po truputį užsiima savarankiška veikla, kuri ateityje gali net sukurti naujas darbo vietas.

Laimingiausi tie, kurie dirba sau

Tyrimo metu, kurį inicijavo Small Business Trends, samdomi darbuotojai nurodė, kad kur kas laimingesni jaučiasi ne darbo metu, tačiau tuomet, kai jis baigiasi. Net ir tokiu atveju, jeigu dirba tai, kas jiems patinka. Didžioji dalis žmonių net ir dirbdami savo svajonių darbą vistiek tvirtina, kad geriausios valandos yra tos, kurios skirtos laisvalaikiui. Visiškai priešingai teigia asmenys, kurie yra patys sau darbdaviai. Didžioji jų dalis teigia, kad darbas yra pagrindinė priežastis, kodėl jie yra laimingi.

Įdomu ir tai, kad 50 procentų samdomų darbuotojų atsakė, kad jeigu turėtų galimybę keisti darbą rytoj – būtinai taip ir padarytų. O štai sau dirbantys asmenys į šį klausimą atsakė kitaip. Didžioji jų dalis teigia, kad turbūt nekeistų arba tikrai nekeistų darbo, kadangi yra patenkinti tuo, ką šiuo metu daro.
Svarbiausia – būti laimingu

Daugiau nei 50 procentų asmenų, kurie dirba sau, teigia, kad jie jaučiasi dvasiškai pilnaverčiai, paprasčiausiai – laimingi. Tuo tarpu samdomą darbą dirbančių asmenų pasitenkinimas savo dvasinių gyvenimu gana menkas. Vos 8 procentai teigia, kad jaučiasi patenkinti. Tai siejama ir su tuo, kad daugelis žmonių turi svajonę, kurią norėtų įgyvendinti, tačiau ne visi neišdrįsta tai padaryti. To pasekmės – depresija, kuri kyla dėl nelaimingo profesinio gyvenimo. Tiesa, reikia pabrėžti ir tai, kad dažniausiai sau dirbantys asmenys dirba kur kas daugiau nei 40 valandų per savaitę, tačiau tai jiems netrukdo būti laimingiems. Jie tiesiog daro tai, kas jiems patinka.

Alga – svarbiausia kriterijus?

Didžioji dalis savarankiškai dirbančių asmenų tvirtina, kad yra patenkinti tomis pinigų sumomis, kurias gauna, ir, jų manymų, pinigai visiškai atitinka jų kvalifikacija. Tuo tarpu samdomą darbą dirbantys asmenys dažniausiai skundžiasi užmokesčiu ir mano, kad jie turėtų uždirbti kur kas daugiau nei gauna tuo metu.

Akivaizdu, kad sau dirbantys asmenys yra kur kas laimingesni tuo, ką daro. Vis daugiau lietuvių tai įvertina ir drąsiai žengia pirmuosius žingsnius. Kol vieni pradeda savo verslą, kiti įgyvendina savo veiklas. Lietuvoje suteikiamos patrauklios galimybės pradėti savo verslą: daugelis žmonių nesunkiai gali gauti paskolas, nemažai bendrovių teikia konsultacijas steigimo klausimais, internete labai detaliai pateikiama reikalinga informacija. Svarbiausia, tiksliai žinoti – ko norite. Tuomet viskas įmanoma.