Įrankiai medžiui ir metalui internetu

bulgarkė                      Jau seniai praėjo tie laikai, kai remontui reikalingų prietaisų ir įrankių meistrai važiuodavo net ir ne vieną šimtą kilometrų iki artimiausio prekybos centro. Šiandien, internetui apimant visas gyvenimo sferas, virtualiai galima įsigyti viską – nuo maisto produktų iki įrankių staliui. Elektriniai įrankiai internetu – jau kasdienybė. Meistrams įvairūs įrankių gamintojai siūlo įsigyti tiek įrankius medžiui, tiek metalui.

Medžiui ir metalui universaliai naudojami įrankiai, parduodami internetu – tai diskiniai pjūklai, siaurapjūkliai, frezos, kampiniai šlifuokliai, ir kiti įrankiai.

Siaurapjūklis gali atlikti tokią pačią funkciją kaip ir diskiniai pjūklai – siaurapjūklis yra sukurtas ir skirtas įvairioms formoms ir kreivėms išpjauti.  Siaurapjūkliai būna įvairaus galingumo ir pjūklelių tipo, jų pagalba galima pjauti linijas ir formas ne tik faneroje, medienoje, bet ir metalo lakštuose, keramikoje ir taip toliau. Internetu parduodamo vidutinio dydžio siaurapjūklio pagalba sunkiai perpjausite storą medienos rąstą. Todėl įvairiuose prekių kataloguose galima rinktis tarp rankinio siaurapjūklio arba juostinio siaurapjūklio, kuris specifiškai naudojamas konkretiems pjovimo darbams atlikti – tai praverčia baldų gamyboje arba statybose.

Internetu parduodami kampiniai šlifuokliai, leidžia šlifuoti ir poliruoti metalinius paviršius, nušlifuoti aprūdijusius dažus, pavyzdžiui, nuo senų automobilių kapotų. Šių įrankių pagalba galima nupjauti ir įvairių metalinių strypų ar vamzdžių perteklių.

Internetu galima įsigyti net ir labiausiai specializuotų įrankių, tarkime, metalo frezų. Metalo apdirbimas apima viską nuo pjaustymo iki graviravimo ar poliravimo. Sritys gali būti pačios įvairiausios – nuo dekoratyvinių darbų iki statybų. Statybose darbams reikalingi įrankiai metalui, galintys atlikti gręžimą ir pjaustymą. Tokie įrankiai turi būti kruopščiai pasirinkti, ir, nors turite garantiją netikusį įrankį grąžinti gamintojui, vis tiek turėtumėte labai atidžiai išsirinkti šio tipo įrankius.

Siaurapjūklio pagalba galima pjauti ne tik medį, bet ir metalą. Jeigu darbuose prireikia  pjaustyti aliuminio plokštes, plieno lakštus, įvairius metalinius vamzdžius bei kitas metalo konstrukcijas, šis įrankis tikrai pravers. Internetu pirkdami siaurapjūklį galite rinktis tokį, kuris tiks ir medžiui, ir metalui. Atkreipkite dėmesį į pjūklelio dydį bei įrankio galingumą. Kokybiškas, lankstus ir preciziškas pjūvis bus atliktas tik galingu, patikimo gamintojo siaurapjūkliu.

Įvairios metalui skirtos frezos yra skirtos gręžti skyles metale, taip pat jį graviruoti ir kitiems darbams atlikti. Nuo pavojingų drožlių šiandien meistrą apsaugo frezose integruoti skydeliai ir drožlių siurbliai, kurių dėka nelaksto aštrios drožlės ir darbas atliekamas saugiai bei švariai.

Elektrinių įrankių pirkimas internetu yra itin patogus būdas, taupantis laiką ir resursus. Negana to, internetu perkant staliaus įrankius, visada suteikiama garantija kad netikus prekei, ją bus galima pakeisti kita arba susigrąžinti pinigus. Taigi, vienareikšmiškai – elektriniai įrankiai internetu – tai modernus būdas įsigyti tai, ko reikia kiekvienam meistrui.

Žaislai vaikams – kodėl gi jų neįsigijus internetu?

zaislaiMažiesiems jų įgūdžius lavinti ir pasiruošti suaugusiųjų gyvenimui leidžia ne kas kita kaip žaislai. Žaisdami vaikai panaudoja visą savo išmonę, fantaziją ir turiningai praleidžia laiką. O štai tėvelių, senelių ir kitų artimųjų užduotis – išrinkti tinkamus žaislus savo mažyliams, kad jie ne dulkėtų lentynose, bet džiugintų vaikučius ir jie turėtų malonios kasdienės veiklos. Be abejo, kartais tai sudėtinga užduotis, ypač jei neturime savų vaikų ir į žaislų parduotuves užsukame tik „iš reikalo“. Šiame straipsnyje bandysime panagrinėti, kur pravartu jų pasidairyti, jei įprastos parduotuvės ir prekybos centrai tiesiog varo iš proto.

Internetas – visiems atvejams

Jei esate nuolat skubantis ir niekur nespėjantis XXI amžiaus žmogus, norėdami išrinkti žaislą dovanų, klaidžiojimo po prekybos centrus galite išvengti – žaislų pasidairykite internete! Internete gausu ne tik įvairių suaugusiems skirtų prekių, bet ir mažylių reikmenų – yra nemažai specializuotų parduotuvių, kuriose rasite viską nuo čiulptuko iki vežimėlio. Beje, vaikiškų reikmenų ir žaislų virtualiai galima įsigyti netgi pigiau nei įprastose parduotuvėse.

Jei idėjų ieškant dovanos mažyliui visai stinga, paieškokite patariamųjų straipsnių, ką būtų galima nupirkti mažai mergaitei ar mažam berniukui. Daugiau dėmesio kreipkite ne į lėlės ir mašinytes, o į lavinamuosius žaislus ir žaidimus, kurie lavins vaiko fantaziją ir atskleis jo kūrybines galias. Dar geriau – jei žaislas ar žaidimas bus skirtas visai šeimai ir leis jai drauge turiningai praleisti laisvalaikį. Dabar „ant bangos“ yra patys įvairiausi stalo žaidimai, pavyzdžiui, skirti pasaulio šalių ar vėliavų pažinimui, mokantys verslininkystės pagrindų kaip „Monopolis“ ar priverčiantys lavinti smegenis, kaip kad populiarusis „Alias“.

Tokių žaidimų gausu internete – apsilankę keliose elektroninėse parduotuvėse, galėsite palyginti jų kainas ir žaislą ar žaidimą įsigyti mažiausia kaina. Tik pagalvokite, kiek laiko užtruktų su didžiausia nuolaida parduodamo žaislo ar žaisimo paieškos įprastose parduotuvėse! Internetu žaislai vaikams parduodami įprasta schema: norimas daiktas ar daiktai sudedami į prekių krepšelį, sumokama banko pavedimu, įvedamas namų ar darbovietės adresas ir laukiama, kol prekė pasieks ją užsakiusįjį.

Ferratum kreditas nuosavos el. parduotuvės pradžiai

ferratum kreditas

Šiandien norėtume pasidalinti šiokia tokia technine informacija apie el. prekybos verslą. Taip, jį pradėti gali bet kas, bet pradžia nėra jau tokia paprasta, kaip atrodo. Susikurti el. parduotuvę yra vienas iš svarbiausių žingsnių, bet ką įkelti? Kokias prekes pardavinėsite?

Norint, kad el. parduotuvė neatrodytų tuščia, reikia bent 100-500 prekių pradžiai. Pradėti su mažiau irgi galima, bet tik tuo atveju, kai prekiaujama labai specifinėmis prekėmis, pavyzdžiui šuniukų nagų karpymo žirklėmis arba durų atramomis nuo daužymosi į sieną… Tokių prekių asortimentas paprastai nėra labai didelis, todėl galima startuoti ir su 20 prekių. Jei prekiaujate bendriniais daiktais – rūbais, dovanomis, aparatūra, deja, su 20 prekių galite pasidaryti sau meškos paslaugą. Kas nori pirkti iš parduotuvės, kuri yra pustuštė? Gal tai uždarymo išpardavimas?.. Atrodo nepatikimai.

Verslo pradžioje pinigų stygius yra akivaizdus – parduotuvės sukūrimas netyčia „suvalgo“ visas santaupas ir parduotuvei skirtas sumas. O juk tai tik pirmas žingsnis. Jei nežengsime antrojo – verslas žlugs dar neprasidėjęs. Pinigai reikalingi antrajam etapui – prekių sudėjimui. Prekes, aišku, reikia jau turėti paruoštas sandėlyje. Tai gali būti ir pas tiekėją, ir pas el. parduotuvės savininką. Prekes reikia įsigyti iš anksto. Už ką, jei viskas išėjo programuotojams, dizaineriams ir techniniam personalui? Greitas kreditas čia pati geriausia išeitis. Ferratum kreditas suteikiamas greitai ir itin lanksčiomis sąlygomis, todėl verslo pradžia neužtruks. Vos per kelias valandas pinigai bus jūsų sąskaitoje, o tada beliks juos pervesti tiekėjams už prekes.

Ferratum kreditas yra vienas iš populiariausių Lietuvoje tarp privačių klientų. Su verslu ši greitųjų kreditų bendrovė nebendradarbiauja. Iš tiesų ji teikia minipaskolas iki 800 litų, tačiau LoanPlus paslauga leidžia gauti kreditus ilgesniam terminui iki 2500 litų. 2000-2500 litų visiškai pakanka pirminiam prekių užsakymui, todėl reiktų pasidomėti šios bendrovės siūlomomis sąlygomis.

Beje, reiktų įvertinti atidavimo riziką. Jei jūsų verslas veiks pelningai, su paskolos grąžinimu nebus jokių problemų. Ferratum kreditas duodamas tik tiems, kas seniau neturėjo problemų su įsiskolinimais, todėl būkite atidūs ir visus mokėjimus atlikite laiku. Taip būsite laikomas ne tik lojaliu, bet ir pareigingu klientu. Tai svarbu, jei ateityje prireiks dar vienos paskolos.

Sėkmingo el. verslo!

Internetinė prekyba: privalumai ir trūkumai

Ne per seniausiai atsiradusi internetinė prekyba yra viena iš elektroninio verslo sričių, kuri apima tiek pirkimą, tiek ir pardavimą. Šiuo atveju prekybos sutartys būna sudaromos ir netgi vykdomos naudojant informacines technologijas ir priemones, kurios kompiuterių tinklais keičiasi elektroniniais duomenų pranešimais.

Dažnai užverda gana aršios diskusijos – kas yra elektroninės parduotuvės: ar tai katės pirkimas maiše, ar nauja, racionali išeitis ypač užsiėmusiems žmonėms. Vis labiau besiplečianti internetinė prekyba kursto ginčus: vieni labai džiaugiasi ir giriasi, jog jiems pavyko gerokai pigiau įsigyti norimą prekę, o kiti dejuoja ir piktinasi, jog nusipirko visai ne tai, ko tikėjosi ir ką matė savo monitoriaus ekrane. Taigi, pakalbėkime išsamiau apie visus internetinių parduotuvių privalumus ir trūkumus.

Vienas iš pačių didžiausių internetinių parduotuvių privalumų yra tai, kad jos dirba visą parą ir pirkėjas bet kada jam patogiu metu gali į ją užsukęs ne tik nusipirkti reikalingą daiktą, bet ir prekes lyginti bei ieškoti papildomos informacijos paspaudus pateiktas nuorodas. Klientų užsakymai taip pat yra priimami bet kuriuo metu: tiek savaitgaliais, tiek ir per Kalėdas ar ketvirtą valandą ryto. Šis apsipirkimo būdas džiugina tuo, kad prekę išsirinkti bei užsakyti galima bet kurioje vietoje: namuose prisėdus prie kompiuterio, darbe darant kavos pertraukėlę, ar važiuojant viešuoju transportu ir naudojantis išmaniuoju telefonu.

Didžioji dalis internetinėse parduotuvėse siūlomų prekių yra žymiai pigesnės, negu lygiai tokios pat prekės, kurias galima įsigyti įprastose parduotuvėse. Greičiausiai tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios pastaruoju metu taip smarkiai išpopuliarėjo internetinė prekyba ir tokio tipo parduotuvės užima vis didesnę rinkos dalį, ją atimdamos iš įprastų parduotuvių. Juk jeigu reikalinga prekė yra lygiai tokia pati, tai kodėl už ją reikia mokėti daugiau? Be to, kai kuriose internetinėse parduotuvėse užsisakant prekių už tam tikrą sumą yra taikoma prekių pristatymo nuolaida arba už tai visai nebereikia mokėti.

Žvelgiant iš pardavėjo pusės, galima būtų akcentuoti tai, kad prekiaujant internetu žymiai mažiau laiko būna sugaištama įvairių dokumentų tvarkymui, kadangi elektroninėje parduotuvėje pardavimai, kaip ir visos ataskaitos, yra automatizuoti. Internete labai patogu steigtis mažoms įmonėms, nes čia jos gali nesunkiai konkuruoti ir su žymiai didesnėmis. Be to, įmonės, prekiaujančios internete, sutaupo nemažai lėšų, nes joms nereikia nuomotis patalpų ir ne visada būna reikalingas prekių sandėliavimas.

Nepaisant visų internetinės prekybos privalumų reikėtų pakalbėti ir apie priešingą jos pusę – trūkumus. Didžiausias tokios parduotuvės trūkumas yra tai, jog perkant prekę klientas prieš pirkdamas neturi galimybės jos pamatyti, paliesti ar pasimatuoti. Kita vertus, dažnai nutinka ir taip, kad pirkėjas prekes apsižiūri įprastose parduotuvėse o po to ramiai apsiperka internete, nes čia žymiai pigiau. Dar vienas pirkimo internetu trūkumas yra tai, kad užsisakytos prekės gali tekti palaukti dieną ar net savaitę, kol ji pasieks jūsų namus.

Taigi, viena vertus, elektroninė prekyba palengvina kliento priėjimą prie norimų prekių bei paslaugų, šios parduotuvės veikia visą parą, sudaro puikias sąlygas įvairesniam prekių asortimentui ir didina prekybos apimtis, nes klientas lengviau randa norimą daiktą. Tačiau kita vertus naudojantis tokio tipo parduotuve prarandate galimybę įsitikinti, kad patikusi prekė tikrai atitinka jūsų poreikius, nes negalite jos paliesti, be to tam reikalingas tiek pardavėjo, tiek ir kliento kompiuterinis išprusimas.

Vyriškos liemenės internetu už pigesnę kainą

Jūs dar niekada nesate bandę pirkti drabužių internetu? Dabar galite tai pamėginti – jums tikrai patiks. Drabužių  prekyba internetu turi kelis labai svarbius pliusus. Ko gero svarbiausia yra tai, kad vyriškos liemenes ir kiti drabužiai internetu yra parduodami už kur kas mažesnę kainą nei realiose parduotuvėse. Tik pagalvokite – juk elektroninės parduotuvės gali egzistuoti pigiau – joms nereikia mokėti nuomos mokesčio, o kai kurios iš jų dar ir turi tiesiogines sutartis su gamintojais, tad nieko keisto, kad elektroninės parduotuvės gali pasiūlyti drabužius internetu už kur kas mažesnę kainą.

Internete galite rasti įvairių vyriškų liemenių, kurios jums tiks tiek ir žiemą, tiek ir pavasarį, tiek ir vasarą. Pavyzdžiui, yra labai nemažai Adidas, Puma, Londsdale firmų liemenių. Galite rasti liemenių, kurios puikiai jums tiks ir žiemą, ir vasarą. Internetu drabužius pirkti daug pigiau, todėl tikrai rasite ir savo mėgstamas vyriškas liemenes.

Interneto parduotuvėje galite rasti ir įvairių kitų labai pigių drabužių, pavyzdžiui, džemperių, kelnių, kojinių ir kitų. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių perka daiktus internetu, kadangi tai yra gerokai pigiau, nei pirkti paprastose parduotuvėse. Negana to, daugeliu atvejų jūs gausite ir labai dideles nuolaidas, kadangi kai kurios lietuviškos elektroninės parduotuvės tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais, todėl gali pasiūlyti visas jų prekes su mažesniu antkainiu. Tai yra ne tik vyriškos liemenės, tačiau ir daugelis kitų puikių drabužių.

Internetu pirkti drabužius labai patogu ir dėl to, kad iš  karto galite išsirinkti savo norimą firmą bei jūsų  pasirinkto drabužio dydį, taip pat galite gauti visas savo užsakytas prekes tiesiogiai į namus. Jūs galėsite pasirinkti iš įvairių skirtingų firmos produkcijos, kadangi parduotuvėje varle.lt rasite ir Nike, Puma, Adidas, Londsdale ir kitų labai gerai žinomų firmų gamybos produktų – kainos yra maždaug nuo dešimt iki dvidešimt procentų mažesnės nei tie patys drabužiai. Visiems gerai žinomos įspūdingo dizaino Nike vyriskos liemenes šiuo metu yra taip pat parduodamos pigiau, nei kitur, todėl jeigu jums patinka šios firmos produkcija, tuomet pats laikas įsigyti Nike vyriškų liemenių už kur kas mažesnę kainą.

Jeigu pirksite daug drabužių iš karto, tuomet ne tik gausite neblogą nuolaidą, tačiau taip pat turėsite galimybę  gauti visas savo nusipirktas prekes nemokamai tiesiai į namus – elektroninė parduotuvė atveš jums jūsų  išsirinktą produkciją per porą darbo dienų.

Elektroninės cigaretės internetu – ekonomiškas sprendimas Jums

Įprastos cigaretės pamažu užleidžia savo pozicijas naujam, kenksmingų priemaišų neturinčiam produktui. Taip, tai elektroninės cigaretės, kurios naujam vartotojų būriui žada daug ekonomiškesnį bei priimtinesnį rūkymo malonumą. Vape eGo e-cigaretė yra puikus to pavyzdys, nes šios rūšies prekę galima įsigyti internetu itin pigiai ir greitai.

E-cigaretė šių laikų visuomenėje ne naujiena, tačiau pereiti prie naujo rūkymo metodo ryžtamasi vis dar ne itin aktyviai. Galbūt kaltas informacijos trūkumas, galbūt nepasitikėjimas nauju produktu, tačiau ko gero labiausiai tai įtakoja pripratimas prie įprastos formos bei sudėties cigaretės. Elektroninės cigaretės iš Vape.lt keičia šį požiūrį ir sukuria naują bei malonią rūkymo alternatyvą. Tai nekenksminga, nevienkartinė, nebrangi, o ilgalaikė ir kokybiška prekė. Vape eGo e-cigaretė išsiskiria iš kitų įprastų cigarečių tiek savo kokybe, tiek patogumu bei kainos santykiu.

Jei ieškote tinkamos kokybės, patikimos bei ilgalaikės rūkymo priemonės ar jos komplekto, elektroninės cigaretės iš Vape.lt yra tai ko Jums reikia. Čia tinkamų prekių asortimentas ir aukštos kokybės e-cigaretės nenuvils nei vieno kliento. Už prieinamą kainą galite įsigyti rūkymo reikmenis ne tik miesto centre, bet ir internete. Pirkti internetu yra ne tik patogu, bet ir pakankamai pigu, nes tiek pristatymas, tiek užsisakytos prekės atsiėmimas yra visiškai nemokamas visoje Lietuvoje. Vape eGo e-cigaretė suteikia 7 dienų prekės grąžinimo garantiją, o elementams bei įkrovikliams – net 30 dienų prekės keitimo garantiją. Visa tai yra patogu, pigu ir itin paprasta.

Norėdami išmėginti elektroninės cigaretės ir jos komponentų malonumą, rekomenduojama  Vape eGo e-cigaretė, į kurios įsigijimo puslapyje galima pasirinktinai išsirinkti atitinkamo galingumo bei kokybės baterijos talpą, jos bei kaitiklių spalvą. Šios cigaretės kaina palyginus su kitų gamintojų produktais yra itin patraukli, todėl internetu ją įsigiję asmenys džiaugiasi kiekvieną kartą ją naudodami.

Išmėginkite elektroninės cigaretės iš Vape.lt privalumus jau šiandien, nes  tai patogu, kokybiška ir pakankamai paprasta. Nealinkite savo organizmo įprastomis žalingų dervų pripildytomis cigaretėmis, išmėginkite alternatyvią išeitį, kuri padės sutaupyti didžiules išlaidas kiekvieno rūkymo metu. Elektronines cigaretes internetu pirki yra pigu, tad nieko nelaukite, išmėginkite tai šiandien.

Universali internetinė parduotuvė – el. verslo ateitis?

el. komercijaInterneto verslas gyvuoja. Negalima sakyti, kad klesti, nes iki klestėjimo dar toli, nors perspektyvų yra nemažai… Internetine parduotuvė yra tik viena iš elektroninio verslo formų, kurias reiktų pristatyti išsamiau.

Internetinė parduotuvė vs. prekių katalogas

Interneto parduotuvė turi turėti vieną funkciją, kad ji skirtųsi nuo paprasčiausio prekių katalogo – užsakymo modulį. Tai reiškia, kad prekių kataloge šalia kiekvienos prekės turi būti mygtukas „Užsakyti“, kuris nuvestų lankytoją į tam tikrą erdvę, kurioje jis galėtų atlikti apmokėjimo, asmenybės patvirtinimo veiksmus. Kaip visa tai atrodo realiai? Užeikite į Senukai.lt ir e-senukai.lt ir skirtumas bus akivaizdus. Senukai.lt yra prekių katalogas, o e-Senukai.lt – elektroninė parduotuvė.

Universali internetinė parduotuvė vs. nišinė internetinė parduotuvė

El. komercija yra tuo įdomi, kad čia veikia panašūs principai, kaip ir normalioje prekyboje. Štai pavyzdžiui, yra keli didieji tinklai, keli mažieji tinkliukai ir daugybė pavienių parduotuvių – nedidelių, nuosavo namo verandoje, kioskai, ar tik nuomota vieta turguje. Aišku, yra ir tų, kurie prekes parduoda tiesiog ant gatvės. Internete šis prekybos būdas primena skelbimų puslapius, virtualius turgelius, kur visi susineša, kas ką turi. Bet grįžkime prie universalios internetinės parduotuvės. Jos paskirtis – prekiauti kuo įvairesnėmis prekėmis. Taip šalia kompiuterių atsiduria vaikiški rūbai, kėdės, automobilio detalės ir kitos prekės. Tai lyg didelė Maksima ar HyperRIMI, kur viskas sudėliota į savo lentynas – kategorijas. Nišinė parduotuvė, tuo tarpu, prekiauja tik tam tikros rūšies prekėmis. Pavyzdžiui tik vaikiškais rūbais arba tik baldais.

Kuri geresnė? Reikia lyginti kainas bet kuriuo atveju. Didelė parduotuvė paprastai gali iš tiekėjo gauti geresnę kainą, todėl prekės gali būti pigesnės, tačiau iš kitos pusės pačios el. parduotuvės išlaikymo ir aptarnavimo išlaidos gali pabranginti prekes tiek, kad nišinėse jos bus pigesnės. Dėl to reiktų pasilyginti kainas ir pirkti ten, kur tas pats arba analogiškas pirkinys yra pigesnis.

Bet kuriuo atveju, svarstyklės svyra į universalių internetinių parduotuvių pusę. Jų nėra labai daug, o nišinėse galima pasimesti. Be to nišinės parduotuvės dažnai pačios leidžia prekiauti universaliosioms savo produkcija, nes jos gali generuoti didesnius lankytojų srautus. Universaliosioms interneto parduotuvėms ateityje seksis kur kas geriau, kai rinka prisipildys. Ženklų jau yra, nes Lietuvos verslininkai pradėjo eiti į kitas rinkas, besirūpindami platesne pirkėjų auditorija, o tai gali būti laikoma ženklu, kad pas mus jau darosi ankšta. Ateitis parodys, kas yra kas, tačiau universalios parduotuvės turi didesnius šansus išsilaikyti ir nešti stabilų pelną jų savininkams.

Sidabro papuošalai internetu

Puoštis mėgstame visi – tiek vyrai, tiek moterys. Juk taip patraukiame aplinkinių dėmesį, bandome parodyti savo išskirtinumą arba tiesiog prisimename tam tikrus žmones ir mūsų gyvenimo įvykius, kurie mums, ir tik mums, yra svarbūs – vestuvių metines, gimtadienius, ar kitas progas. Geriausias priminimas – papuošalas, kurį dažniau ar rečiau nešiojame.

Papuošalai svarbūs jau nuo pat mažens. Pamatę suaugusiuosius, puošiasi ir mažieji, nors jie dar ir nežino, kur tie papuosalai yra gaunami, kiek jie kainuoja, kaip juos išsirinkti. El. komercijai žengiant tvirtu žingsniu Lietuvoje, papuošalai internetu tapo vienu iš populiariausių pirkinių. Sidabriniai papuošalai užėmė tvirtas pozicijas šalia rankų darbo papuošalų ir brangių auksinių. Kadangi jų kaina nėra labai didelė (80-200 litų vidutiniškai), jų paklausa pastaruoju metu smarkiai išaugo. Auksą pirkti galima tik labai ypatingomis progomis, o štai sidabrą – nors ir keletą kartų per metus.

Papuošalai internetu parduodami tam tikrų standartizuotų dydžių, todėl jų matuotis nereikia. Kiek sudėtingiau yra su žiedais. Pakanka žinoti, kokios „išmieros“ yra nešiojami žiedai, ir bus nesunku nuspręsti, kokio dydžio nusipirkti. Bet kuriuo atveju didesnį žiedą visada galima nunešti pas juvelyrą ir susiaurinti.

Pirkti internetu apsimoka. Čia nuolatos vykdomos įvairios akcijos ir išpardavimai paskutiniams modeliams, todėl kainos gana žemos lyginant su juvelyrikos salonais ir paviljonais didžiuosiuose prekybos centruose. Kodėl? Kaip ir visoje el. prekyboje, el. parduotuvės išlaikymas kainuoja kur kas mažiau nei patalpų nuoma, įrengimas, darbuotojo išlaikymas, saugumo priemonės, vitrinos, sandėliavimas ir t.t. El. parduotuvėje visa tai lengviau yra valdoma.

Populiarėja ir kitas verslo modelis – kai juvelyrikos salonas turi savo el. parduotuvę. Pavyzdžiui „Sidabrina“. Tai juvelyrikos salonas Rokiškyje, savo papuošalais prekiaujantis salone ir internetu. Kuri prekyba sekasi geriau, „Sidabrinos“ darbuotojai neatskleidė – komercinė paslaptis…

Šis verslo modelis yra paplitęs ir kitose srityse, pavyzdžiui, rūbų prekyboje. Nuo ankstyvo ryto rūbais prekiaujama turguje, o po pietų aptarnaujami klientai iš rūbų el. parduotuvės – tikrinami apmokėjimai, paruošiamos prekės siuntimui, susirašinėjama su klientais dėl įvairių klausimų, prekių grąžinimo.

Prekių grąžinimas per 7 darbo dienas galioja ir juvelyriniams dirbiniams. Jei papuošalai nepatiko ar netiko – juos galima paprasčiausiai grąžinti ir atgauti sumokėtus pinigus.

Lėktuvų bilietai – naujoviška el. parduotuvės forma

Elektroninė komercija Lietuvoje yra įsivaizduojama tik kaip elektroninės parduotuvės su visais katalogai, prekių aprašymais, akcijomis ir t.t. Galbūt dėl to, kad jų rinkoje yra apie 1500, ir kas dieną atidaromos kelios naujos. Iš tiesų el. komercijos sąvoka yra kur kas platesnė ir įvairiapusiškesnė. Pabandykime pasiaiškinti ar lėktuvų bilietais prekiaujančios svetainės yra elektroninės parduotuvės, ar ne.

Štai, ką sako lietuviškoji Wikipedija:

Elektroninė komercija apibūdinama kaip prekybinių santykių forma, kurioje tarpusavyje susijusios šalys sąveikauja elektroniniu būdu naudodamos informacines technologijas.

Elektroninės komercijos objektas – visų ūkinių komercinių, finansinių ir atsiskaitymo santykių, susijusių su tarptautinių ir vietinių sandorių sudarymu, vykdymu ir kontrole, visuma, palaikoma moderniomis ryšio priemonėmis.

Liaudiškai kalbant, tai visi elektroniniai atsiskaitymai ir tranzakcijos, atliekami internetu.

Elektroninės komercijos verslas dažniausiai užsiima produktų pardavimu, paslaugų teikimu, paskolomis.

Lektuvu bilietai yra virtuali prekė/produktas, kurio vertė yra fiksuota ir vienkartinė. Taigi tai yra pati paprasčiausia el. parduotuvė, kurioje ant virtualių lentynų išdėstomos tokios prekės.

Įsivaizduokite, kad elektroninė parduotuvė yra paprasta lentyna, kurioje sudėlioti jau atspausdinti lėktuvų bilietai. Lentynos eilė skirta šaliai, o viena lentynėlė – oro uostui. Tokiu būdu galime sudėti bilietus iš Vilniaus oro uosto į daugiau nei 20 kitų oro uostų daugiau nei 10 šalių. Jei elementarioje el. parduotuvėje kategorijos ir pakategorės yra aiškiai identifikuojamos, tai lėktuvų bilietų rezervavimo sistemoje to nėra ne dėl to, kad nepatogu, o dėl to, kad vartotojui būtų patogu surasti kuo mažesniu pelės paspaudimų skaičiumi. Realiai el. parduotuvės nuo bilietų parduotuvių skiriasi prekių išdėstymu ir pirkimo procesais. Visa kita esmė lieka ta pati. Tiek bilietas, tiek kita prekė yra rezervuojama, rezervaciją tvirtina vadybininkas ir perduoda vykdymui – kurjeriui, kuris pristato prekę. Arba prekę galima atsiimti pačiam atvykstant į biurą arba atsispausdinant lapą savo spausdintuvu.

Akivaizdu, kad prekė buvo įsigyta laikantis visų reikalavimų ir ES nustatytų normų, nors lėktuvų bilietams galioja ir papildomi tarptautinių oro vežėjų organizacijų nustatyti reikalavimai (dėl jų grąžinimo), o taip pat ir pačių vežėjų taisyklės.

Mintis išlieka ta pati – lėktuvų bilietų pardavėjai yra tokios pačios el. parduotuvės, kaip ir visos kitos nišinės el. prekyvietės, nors atrodo kitaip, funkcionuoja kiek kitaip ir turi visiškai kitokią reputaciją.

Nesutinkate? Padiskutuokime!