Garso kolonėlių namams pasirinkimas: ką reikia žinoti?

Vienas gyvenimo malonumų – klausytis geros muzikos. Muzika yra magiška, atrodo tik spėji paleisti savo mėgstamą grojaraštį ir jau keliauji fantazijos vingiais savo susikurtame pasaulyje. Šį magišką jausmą kuria ne tik mėgstami kūriniai, aplinka, tačiau ir garso aparatūra namams. Iš tikro be jos, nieko nebūtų, tik tyla ir mintys. Tad tiems, kas mėgsta ir myli muziką, nori džiaugtis geru garsu ir pojučiu – pateikiame keletą praktiškų patarimų, kurie padės susigaudyti, į ką atkreipti dėmesį renkantis garso įrangą namams.

Kokio dydžio garso kolonėles turėtumėte įsigyti?

Kaip skamba garsas, priklauso ne nuo pačios garso kolonėles, o nuo to kaip garso kolonėlė dera jūsų kambariui. Šiuo atveju nėra taip, kad kuo brangesnes, kuo didesnes įsigyje, tuo bus geresnis garsas.

Jei kambarys kuriame bus garso aparatūra, yra erdvus, pavyzdžiui, svetainė susjungta su virtuve ir kambariai aukštomis lubomis, tuomet galite galvoti apie ant žemės pastatomas dideles kolonėles. Tuo tapu jei naudosite garso aparatūrą mažesniame kambaryje, pavyzdžiui, darbo kambaryje ar miegamajame, tuomet rinkitės ant lentynų statomas kolonėlės. Jas galima kabinti ant sienų, statyti ant lentynų ar kitų paviršių išdėstant taip, jog kambaryje susikurtų gera akustika.

Specialistai išskiria garso kolonėlių aukštį, kuris turėtų būti ne didesnis nei puse kambario aukščio. Tad jei jūsų kambario aukštis yra 240 cm, garso kolonėlių aukštis turėtų būti ne daugiau kaip 120 cm.

Žinoma, turint omenyje įvairius garso kolonėlių parametrus ir pajėgumus bei itin skirtingus kambarių išplanavimus, praktiškai neįmanoma pateikti universlios formulės, kuri padėtų rasti tinkamas kolonėles. Tad rinkdamiesi nebijokite kreiptis į specialistą, kuris pagal pageidavimus bei kambario parametrus parinks tinkamiausią jums garso kolonėlių pasiūlą.

Visgi, kas galėtumėte susidaryti vaizdą apie kokias maždaug garso kolonėles jums reikėtų galvoti priklausomai nuo kambario dydžio, pateikiame iliustracines kategorijas.

Stalo kolonėlės (desktop)

Tokios kolonėlės tinkamos statyti ant darbo stalo, prie kompiuterio. Geriausias garsas pasiekiamas nedideliu atstumu nuo kolonėlių, todėl jos nėra tinkamos visam kambariui užpildyti garsu.

Kaip pavyzdį galima būtų pateikti Monitor Audio Bronze 2 lentyninės garso kolonėlės.

Kolonėlės mažam kambariui

Nedideliam miegamajam ar darbo kambariui tinkančios kolonėlės, kurios garsu užpildo visą kambarį.

Tokių kolonėlių pavyzdys gali būti Dali OBERON 5 grindinė kolonėlė. Nors statomos ant grindų, šios kolonėlės, kaip ir reikia mažam kambariui, neužima daug vietos.

Garso kolonėlės vidutinio dydžio kambariui

Nedidelei svetainei tinka jau kiek didesnės garso kolonėlės, kurios sukuria puikų garsą kambaryje.

Pavyzdys būtų Dynavoice Definition DF-6 grindinės garso kolonėlės.

Garso kolonėlės dideliam kambariui

Didelis yra subjektyvus dydis, kas vienam didelis, kitam gali būti mažas. Tad svarbiausia suprasti, jog kuo didesnė erdvė, tuo didesnes kolonėles galima rinktis.

Kaip pavyzdį galite apžiūrėti garso kolonėles Monitor Audio Silver 500 Silver 6G serija.

Šie pavyzdžiai tik įrodymas, jog kas tinka vienam, nebūtinai tinka kitam, ir renkantis garso kolonėles reikia atsižvelgti į pakankamai daug niuansų. Tad verta kreiptis į profesionalus, kurie patars ir pakonsultuos kaip priimti geriausią sprendimą.