Nauja įmonė visada turėtų būti perkama apdairiai

verslas

Dažnai pasitaikančios klaidos versle, atrodo, niekaip neišmokina naujokų priimti geresnius sprendimus. Anot ekspertų, vis daroma tendencija leisti didžiules sumas veiklos įteisinimui, nors tos išleisto lėšos naudingiau būtų panaudojamos būtent veikloje. Kiekvienam svarstančiam apie verslo kūrimą būtina suvokti, kad ne nuo veiklos įforminimo priklauso ar pasiseks tą verslą plėtoti ar ne. Viskas priklauso nuo priimamų finansinių sprendimų. Tuo ypač turėtų susirūpinti naujokai, kurie ketina išleisti daugiau pinigų tam, kad veikla būtų įteisinta tinkamai. Ją tinkamai įteisinti galima ir be didelių išlaidų.

Lietuvoje veikia ne viena bendrovė, kuri teikia buhalterinės paskaitos ir įmonių registravimo paslaugas. Štai į jas reikėtų atkreipti dėmesį kiekvienam galvojančiam apie pajamų šaltinio kūrimą t.y. verslą. Šie paslaugų teikėjai gali pasiūlyti visą komplektą būtinųjų paslaugų, kurių galbūt jums prireiks. Geriausia tai, kad nustatomos kainos nėra tokios didelės, kokias plėšia kai kurie privatūs konsultantai ar teisininkai.

Ypatingą dėmesį į tai turėtų atkreipti tie asmenys, kurie ketina veiklą pradėti nuo įmonės registravimo. Jeigu turimas biudžetas yra labai mažas, tuomet logiška, kad neverta leisit didžiosios dalies tam, kad veikla būtų įteisinta. Jeigu biudžetas nėra didelis, tuomet racionaliau būtų rinktis individualią veiklą pagal pažymą arba tiesiog reikėtų susirasti patikimus pagalbininkus.

Tie patikimi pagalbininkai yra būtent tos įmonės, kurios minimos aukščiau. Paprastai kalbant, tokie paslaugų teikėjai gali jums apdėti įkurti naują įmonę arba tiesiog gali jums parduoti jau egzistuojančią. Ką geriausia būtų rinktis? – turbūt įmonės įsigijimas.

Priklausomai nuo veiklos pobūdžio, jums būtų suteikiama galimybė rinktis įmonę tokiu pavadinimu, kuri labiausiai atspindėtų jūsų veiklos kryptį. Įdomiausia tai, kad tokią įmonę įsigyti galite už kelis šimtus eurų. Jums tokiu atveju nukristu visa našta dėl biurokratijos. Tiesiog tokia įmonė būtų paruošta darbui – sumokate pinigus, gaunate visas teises į įmonę ir vykdote veiklą.

Tiesa, jeigu šis variantas jums yra geriausias, tai dar nereiškia, kad reikia kreiptis į atsitiktinius paslaugų teikėjus. Nauja įmonė turėtų būti perkama iš tokių paslaugų teikėjų, kurių reputacija nėra pagrindo abejoti.

UAB steigimo procesas nuo A iki Ž

uab steigimasUždarosios Akcinės Bendrovės (toliau UAB) steigimas dažnai yra apipinamas įvairiausiais mitais. Todėl kai kurie žmonės arba pasirenka kitą juridinę įmonės formą, arba nuo verslo susilaiko. Tačiau viskas yra daug paprasčiau, nei mus bando įtikinti.

Reikalingi dokumentai

Jeigu kamuoja klausimas uab steigimas nuo ko pradeti tereikia sugalvoti įmonės pavadinimą ir – arba pradėti ruošti visus reikalingus dokumentus, arba bendradarbiautis su iš to duoną valgančiais specialistais. Kiekviena iš šių pasirinkimo galimybių turi privalumų ir trūkumų. Tiek vienu, tiek kitu, atveju uab steigimas prasidės nuo steigėjo ar kelių steigėjų sprendimo patvirtinti įstatus, nuostatus ir paskirti vadovą. Nuo uab steigimas ir jo procedūras pradėjusių steigėjų skaičiaus priklausys reikės steigimo akto ar sutarties. Šiame dokumente jau turėtų būti įvardinta: įstatinio kapitalo suma, akcininkų skaičius ir buveinės adresas, įmonės pavadinimas, akcijų apmokėjimo tvarka ir pan.

Taip pat uab steigimas nėra įsivaizduojamas be paruoštų įstatų, kuriuose aprašytos akcininkų ir vadovo pareigos bei teisės. Visus šiuos dokumentus paruošti ir patvirtinti galėsite pateikdami steigėjų ir paskirto vadovo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, pažymą apie suformuotą įstatinį kapitalą iš banko, pažymą, kuria patvirtinama vadovo gyvenamoji vieta.

Stebėtinai dažnai klausiama ar galima gauti tokių dokumentų šablonus. Deja jie nuolat keičiami. Tad jeigu turite noro ir laiko yra galimybė kastis prie Ūkio ministerijos pateikiamų pavyzdinių dokumentų. Tačiau viso to nereiks jeigu domins uab steigimas internetu. Tokiu būdu uab steigimas registru centras paprastesnis, nes daug dokumentų sugeneruojami automatiškai. Terminas neilgas – uab steigimas gali užtrukti nuo dviejų iki penkių darbo dienų.

Kaina

Verta pripažinti, kad uab steigimas kaina priklauso nuo įstatinio kapitalo dydžio ir kitų faktorių. Mažiausias galimas uab steigimas istatinis kapitalas yra 2,5 tūkst. Eur. Taip pat uab pardavimas prasideda nuo šios sumos. Kaina labiau priklauso nuo juridinės formos nei jos steigimo vietos. Taigi, uab steigimas kaune ar Vilniuje kainuos tiek pat.

Verta paminėti, kad uab mokesciai yra apskaičiuojami labai lanksčiai, todėl ši juridinė forma vis dar yra populiariausia verslininkų tarpe.