Tavosapnas.lt: kurkime namų jaukumą kartu

Namai ir jaukumas – tai dažno mūsų tapatinamos sąvokos. Tačiau, kai reikia patiems sukurti tą jaukią namų aplinką, susiduriame su daugybe klausimų ir abejonių. Norisi greito ir efektyvaus rezultato. Tuomet iškyla kita dilema – kaip surasti vietą, kurioje galima rasti visas reikiamas namų ir šeimos narių puošybos elementus? Pasidomėkime, ką mums siūlo šių dienų rinkos pasiūla.

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas patinka Jums patiems. Kokios spalvos ir formos interjero detalės priverčia jaustis jaukiai ir komfortiškai? Ar namų jaukumas siejamas tik su interjeru, ar ne mažiau svarbu ir šeimos narių dėvimų drabužių bei naudojamų daiktų patogumas ir estetinė išvaizda? Į tokius klausimus tikrai dera atsakyti sau ir aptarti su kitais šeimos nariais. Vieniems namų jaukumas asocijuojasi su daugybe detalių namuose: pagalvėlės, kelių sluoksnių užuolaidos, staltiesėlės, vazos, paveikslai ir kt.  Kiti, tuo tarpu, mieliau jaučiasi minimalistinio stiliaus namuose, kuriuose vyrauja vienos spalvos atspalviai ir tik patys būtiniausi daiktai. Bet kokiu atveju, visuomet norisi galimybės apžiūrėti  ir įvertinti kuo didesnį galimų pasirinkimų kiekį vienoje vietoje.

Tavosapnas.lt komanda pasakoja, jog jų siūloma  interjero ir šeimos narių naudojamų daiktų gausa buvo sukurta atsižvelgiant į šiuolaikinių žmonių be galo greitą gyvenimo tempą. Visgi, noras, sugrįžus į namus, patekti į jaukią ir šviesią aplinką dėl to nesumažėjo. Todėl galimybė vienoje platformoje išsirinkti medžiagą užuolaidoms, mielą patalynę visai šeimai, prekes kūdikiams ar būsimoms mamos ir kitas pageidaujamas  namų detales, skamba išties viliojančiai.

Daugelis namų jaukumą kuriančių daiktų yra pagaminti iš vienokio ar kitokio audinio. Vienos moterys mėgsta tiek patalynę, tiek užuolaidas, tiek drabužius šeimai siūti pačios, kitos – pasitiki jau pagamintais gaminiais. Dažnai tarp šių dviejų sričių randamas kompromisas: galbūt vienus gaminius kursite pačios, tuo tarpu, kitus norėsite įsigyti jau paruoštus naudojimui. Tokiu atveju vienoje internetinėje parduotuvėje randami įvairūs audiniai ir jau pasiūti gaminiai – išties puikus būdas mėgautis pasirinkimo procesu nelakstant iš vienos parduotuvės puslapio į kitos internetinę svetainę.

Viena  iš maloniausių ir būtiniausių veiklų namuose – miegas. Todėl minkšta, šilta ir akiai maloni pažiūrėti patalynė yra tikrai svarbus aspektas, kuriant jaukius namus. Tavosapnas.lt puslapyje galite rasti miegui skirtos patalynės vaikams ir suaugusiems. Jeigu mažyliams parinksite mielus  ir vaikiškais piešiniais margintus pagalvių ir antklodžių užvalkalus, tai sau, tikriausiai,  norėsite įsigyti pastelinių spalvų ir subtilių raštų miego patalynę. Mėgstantiems net ir poilsio metu gėrėtis ryškiomis spalvomis, siūloma ryškiaspalviai užvalkalai.

Kalbant apie namų jaukumą ir miegamojo tekstilę, ne mažiau svarbūs ir lovų užtiesalai dienos metu. Įvairių spalvų ir raštų pledai papuoš ir vaikų kambarį, ir suaugusiųjų miegamąjį. Jeigu mėgstate dienos metu išsitiesti ant minkštos lovos rinkitės merinosų vilnos pledus. Na, jeigu dievinate estetiką ir prabangą, tuomet tikriausiai Jums patiks puošnų atlasą primenančios lovatiesės.

Tiesiog įsiklausykite į savo ir šeimos norus bei pomėgius ir kurkite namų jaukumą drąsiai ir su pasimėgavimu. Tiek prekybininkai, tiek pirkėjai pastebi, jog dažnai pats pasirinkimo ir kūrimo procesas dažnai suteikia daugiau teigiamų emocijų, nei galutinis pageidaujamas rezultatas.

Didžiausios klaidos, renkantis šviesos jungiklius

jungikliaiSiekiantiems įrengti namus gražiai ir šiuolaikiškai, verta dėmesį kreipti į detales. „Kiekviena detalė svarbi“ arba „lašas po lašo ir akmenį pratašo“ – kalba liaudies išmintis apie mažų detalių svarbą. Šviesos jungikliai – itin nedideli elementai namuose, kurie gali ne tik atlikti svarbas funkcijas, bet ir kurti gražų interjerą. Tad pirmoji klaida renkantis jungiklį, iš tiesų, būtų jo nesirinkimas, o tiesiog pirkimas paties pigiausio ar lengviausiai gaunamo. Jeigu šios klaidos nepadarysite ir nuspręsite atkreipti dėmesį į jungiklius, tikėtina, kad ir kitų klaidų išvengti pavyks. O jos yra tokios:

Neskiriama dėmesio jungiklių vietai interjere

Jei šviesos jungiklis yra ne ten, kur turėtų būti – tą iškart pajusite. Jei apgraibomis tenka ieškoti, kurgi paspausti mygtuką, kad įsijungtumėte šviesą, vadinasi, kažkas negerai. Jungiklis turėtų būti pačioje elementariausioje vietoje, kur pirmiausia ieškotumėte, atėję į tam tikrą patalpą. Be to, jungikliai turi būti ne visi vienoje vietoje, o taip išplanuoti, kad būtų akivaizdu, kuris jungiklis kurią šviesą reguliuoja. Juk kaip nemalonu, kai svečiuose nuėjus į tualetą, pasidaro neaišku, kaip įjungti šviesą, nes koridoriuje sumontuota kone visa kosmoso stotis – jungiklių daugiau nei pirštų ant rankos. Tad ir tenka spaudinėti – išjungt šviesą svetainėje, atsiprašyti, išjungti šviesą sau koridoriuje, įjungti šviesą virtuvėje, įjungti grindinį šildymą, ir tik galiausiai – įjungti šviesą tualete. Jūsų interjeras visas turi būti pritaikytas jūsų patogumui – dėl to ir jungiklio vieta turi būti tinkamoje vietoje, kad net nereikėtų apie ją galvoti.

Neskiriama dėmesio jungiklių dizainui

Pasirinkę paprastą senovinį jungiklį, laikysite jį „elektros instaliacijos dalimi“, kurią norėsite padaryti beveik nematoma namuose. Tačiau jungikliai iš tiesų interjerą turėtų puošti. Šiuolaikinis jungiklių dizainas tą padaryti leidžia lengvai ir greitai. Jums tereikia skirti šiek tiek dėmesio pasirinkimui ir pažiūrėti, ką gražaus siūlo šiuolaikiniai jungiklių ir protingų sistemų namams pardavėjai. Galbūt tuojau pamatysite, kad viskas yra kur kas lengviau nei galvojate. Įsigysite tikrai gražius, patrauklius, prie interjero derančius, modernaus dizaino jungiklius, kurie galbūt ir šiek tek švies tamsoje, todėl juos bus lengva rasti, norint įjungti šviesą.

Nesidomima, kas yra išmanieji jungikliai ir kokios jų savybės

Kitaip šią klaidą būtų galima pavadinti ir nesidomėjimu jungiklio kokybe. Perkant tiesiog patį pigiausią, jau iškart rizikuosite įsigyti nekokybišką daiktą, kuris galbūt greitai ateityje ir suges (o juk su elektra susiję komponentai turėtų būti saugūs ir veikti kuo ilgiau). Tačiau nematymas, koks yra funkcionalumo pasirinkimas, neleis jums pastebėti svarbių permainų jungiklių pasaulyje… Net jei ir neketinate pirkti išmaniojo jungiklio, bent susipažinkite, kas tai yra.

Išmanieji jungikliai – tai nebe paprastas mygtukas, paspaudus įjungiantis arba išjungiantis šviestuvą. Tai labai paprastai atrodanti plokštelė, savyje talpinanti kone tokius pačius sudėtingus uždavinius, kokius talpina jūsų išmanusis telefonas ar kiti protingi prietaisai. Išmanusis jungiklis galbūt turės lietimui jautrų paviršių, todėl nereikės mygti mygtuko, pakaks prisilietimo arba šilumos impulso, kuomet jungtukas net nėra paliečiamas. Čia galėsite lengvai pareguliuoti šviesą, o gal užstatyti, kuriam laikui norite, kad šviestuvai veiktų. Be to, toks mygtukas galės būti valdomas ir nuotoliniu būdu.

Net nepasidomėti ir neapsvarstyti išmanių jungiklių savo namams būtų tikrai didelė klaida.

 

 

Šviestuvai internetu visada gali būti įsigyjami pigiau

šviestuvai internetuŠiuo metu šviestuvai internetu gali būti įsigyjami dar mažesnėmis kainomis! Viskas ką jums reikia padaryti – rinktis specialias internetines parduotuves. Jose tikrai bus gana daug pasiūlymų, atitinkančių jūsų biudžeto lūkesčius. Šviestuvus internetu patariama įsigyti visiems, kurie nori aukštos kokybės ir mažų kainų. Tuo labiau, kad prekės Lietuvoje brangsta kone kasdien, tačiau elektroninėje erdvėje tas brangimas yra mažiau pastebimas. Įvairiausių dizainų ir kategorijų šviestuvus patartina rinktis iš specializuotų internetinių parduotuvių. Tai reiškia, kad pirmiausia patartina dairytis tokiose internetinėse parduotuvėse, kurios užsiima tik šviestuvų ir apšvietimo sistemų prekyba. Tiesiog ten pasirinkimas bus didžiausias.

Internetu šviestuvus norintys įsigyti gyventojai taipogi turėtų sutelkti dėmesį į pardavėjų pasirinkimą. Tiesiog ne visose el. parduotuvėse siūloma įsigyti kokybiškus šviestuvus. Yra tokių el. parduotuvių, kurios siūlo be galo mažas kainas, tačiau kai kalba pasisuka apie kokybę, nieko gero laukti nereikėtų. Specialios šviestuvų parduotuvės internete dabar siūlo labai platų asortimentą. Šviestuvai siūlomi pagal kategorijas – lauko, vidaus, sieniniai, lubiniai ir t.t. Tad, jeigu ieškote kažkokio specifinio šviestuvo ar net kelių, tuomet reikėtų pirmiausia dairytis tik į geriausiai vertinamas specializuotas internetines parduotuves.
Specializuotos internetinės parduotuvės reiškia tai, jog jose kitų prekių nerasite. Pavyzdžiui, jeigu dairysite į įprastas el. parduotuves, tuomet ten rasite viską, kas reikalinga namams ir interjerui, tačiau šviestuvų pasirinkimas bus labai ribotas. Bet, rinkdamiesi būtent šviestuvų el. parduotuves, rasite žymiai didesnį pasirinkimą. Ten kokybiškus šviestuvus internetu gali įsigyti net ir tie, kurie smarkiai riboja savo biudžetą. Tiesiog apšvietimui skirtus įrenginius galima rinktis ne tik pagal kategorijas, bet ir filtruojant pasiūlymus nuo mažiausios kainos.

Ypač svarbu paminėti, kad šviestuvus internetu perkantys gyventojai turėtų plačiau pasidomėti pristatymo galimybėmis. Mat, vienose el. parduotuvėse siūlomas pristatymas tik paštu, o kitose galima rinktis pristatymą per kurjerius ar pašto terminalus. Taipogi reikia pasidomėti ir siuntų apsaugomis – dauguma patikimų el. parduotuvių kokybiškai supakuoja šviestuvus, jog nebūtų vidinių pažeidimų gabenimo metu. Nepatikimi pardavėjai tuo ko gero nesirūpins, todėl itin atsargiai rinkitės pardavėjus, iš kurių ketinate pirkti šviestuvus.

PVC danga? Tai bent grindys!

PVC dangaŽinote tą jausmą, kai atrandate priimtiną variantą? Na, pavyzdžiui, rinkdamiesi telefoną, automobilį ar darbo stalą? Toks jausmas aplanko ir tuomet, kai parduotuvėje atrandama PVC danga grindims – ji pasirodo kaip itin praktiškas ir stilingas variantas, kurį renkasi vis daugiau būstą atnaujinti norinčių žmonių.

Vienas remontas būna mažesnis, kitas didesnis. Vienais atvejais jis labiau kosmetinis, kitais atvejais namas tvarkomas iš pagrindų. Be jokių abejonių, planuojami ir su grindimis susiję darbai. Tuomet ir domimasi, kokių variantų yra. Kaip vienas iš pasirinkimų pateikiama PVC danga iškart patraukia dėmesį. Kuo? Pirmiausia įvairove. Ir iš tiesų – yra visokiausių atspalvių, kurie puikiai atrodo norimame kambaryje.

Tiek namie, tiek visuomeninėse patalpose PVC yra pagirtina. Ne tik dėl jau paminėtos įvairovės, bet ir dėl išskirtinio praktiškumo. Tik pagalvokite – jos atlaiko net intensyvų naudojimą. Jos lanksčios ir nedegios, neslidžios ir atsparios įbrėžimams bei trinčiai. Jos neįdumba po statinio spaudimo ir yra atsparios ratukams. O ir spalva neblunka. Netoksiškos, tinka šildomoms grindims, atsparios grybeliams, pasižymi gera garso izoliacija. Visa tai apibendrinus galima teigti, kad PVC danga yra nekaprizinga. Šis apibūdinimas puikiai atspindi PVC pagrindo privalumus.
Vis daugiau apie remontą galvojančių žmonių įsitikina, kad PVC (arba kitaip vinilinės) grindys – šis tas nepaprasto, modernaus. Šis tas ypač praktiško. Ypač stilingo ir, kaip jau supratote, nekaprizingo. Sprendimas, vertas šimto balų. Sprendimas, kuriuo džiaugiasi jį priėmę ir kurį įvertina svečiai. Kadangi tokia danga pasitarnauja ir visuomeninėse patalpose, vadinasi, net intensyvus kaukšėjimas batų padais nėra baisus. Argi gali būti geresnis grindų dangos variantas?

Kaip išgaunamas toks rezultatas? Konstrukcija, galima teigti, yra ypatinga. Yra ne vienas sluoksnis, orientuotas į tai, kad rezultatas pasižymėtų aukščiausia kokybe ir praktiškumu. Stengiamasi, kad PVC danga būtų kuo atsparesnė ir tvirtesnė. Ir tai pavyksta.

Danga iš vinilo verta apibūdinimo „tai bent grindys“. Ir bent vieno ar net kokių trijų šauktukų. Ir tie, kurių namuose yra PVC grindys, ir remonto darbus atliekantys meistrai pritaria – pasirinkimas išties vertas dėmesio.

 

 

Šviestuvai ir jų nauda

sviestuvai Norėdami sukurti jaukių namų įvaizdį, daugelis žmonių išleidžia krūvas pinigų įmantriems baldams, milžiniškiems veidrodžiams ir kitoms namų interjero detalėms. Tačiau pamirštamas vienas svarbiausių akcentų – apšvietimas. Tai vienas paprasčiausių ir ekonomiškiausių būdų bet kokio tipo patalpoms suteikti jaukumo, gyvumo. Tad jei vis dar manote, kad įrenginėjant būstą jums pakaks pakabinamo lubinio šviestuvo – klystate. Tinkamai pasirinkti ir apgalvotai išdėstyti šviestuvai gali namuose padaryti stebuklus.

Jei norite, kad šviesa išsisklaidytų tolygiai, turite pasirūpinti, kad šviestuvai būtų nukreipti ne tik į viršų arba į apačią, o po visą erdvę. Tai padarysite tarpusavyje suderinę lubinius, sieninius ir pastatomus šviestuvus. Tokiu atveju ryškiausią šviesos šaltinį turėtumėte pasirinkti atsižvelgdami į kambario paskirtį. Jei jame bus daug skaitoma, įmontuokite ryškias sienines lempas, jei įrenginėjate svečių kambarį arba valgomąjį, šviesa gali būti kiek pritemdyta, daugiausiai stiliaus detalių turėtų atsispindėti lubiniame šviestuve.

Kai kuriems namų kampeliams būtini konkretūs, savo paskirtį jau turintys šviestuvai. Pavyzdžiui, vonioje įrenkite ne mažiau nei du šviesos šaltinius – lubinį ir sieninį. Lubinis turėtų būti itin ekonomiškas, ne pernelyg ryškus, skirtas kasdieniam naudojimui. Sieninį montuokite šalia veidrodžio ar spintelių. Jį naudosite atliekant įvairias grožio procedūras, kurioms reikalinga šviesa, nemetanti šešėlio ir leidžianti aiškiai stebėti savo atvaizdą. Jei turite itin didelę virtuvę, kurioje laiką leidžiate kasdien, čia šviesa turėtų būti nukreipta į pagrindinius objektus. Tai gali būti stalas, viryklė ir kitos vietos, kuriose reikalingas aiškus ir ryškus matomumas.

sviestuvai-kambarysJei jūsų būstas yra nedidelis ir norite vizualiai sukurti didesnę erdvę, šviestuvai turi būti itin ryškūs. Pati ekonomiškiausia ir labiausia tinkanti išeitis – nišinės lemputės. Didesnis jų kiekis padės tolygiai išsklaidyti šviesą, o ryškios ir tvarkingos patalpos automatiškai atrodys kiek didesnės. Norint pabrėžti tam tikras namų interjero detales, puikiai tiks dekoratyviniai šviestuvai. Užteks keleto nedidelių, jaukią šviesą nešančių pastatomų šviestuvų, nukreiptų į norimus daiktus, ir jie sukurs tikrą spalvų žaismą, kuris itin patiks mėgstantiems išskirtinius, originalius sprendimus namams.

Langai – kaip juos išsirinkti?

langaiPro sienų plyšius ir nesandarius langų tarpus besiskverbiantis šaltis ne vien greitai atvėsina patalpą, bet ir padidina šildymo sąskaitas. Senuose butuose, kur nusidėvėję langai praleidžia šaltį, gyventojai patiria daug nepatogumų. Langus jiems rekomenduojama keisti naujais, kadangi taip bus pagerintos ne vien gyvenimo sąlygos, bet sumažės ir patiriamų išlaidų skaičius. Tiesa, langus išsirinkti kartais gali būti sunku, tačiau neverta nukabinti nosies.

Net ir mažai su langų gamyba susidūrusiems asmenims galima rasti lengvą langų pasirinkimo alternatyvą. Tiesą sakant, dažniausiai pasirenkamas lengviausias langų įsigijimo kelias – langų gamyba pas profesionalus. Viskas, ko gali prireikti, tai langų angų bei jų sudalinimo matmenys. Su šiais duomenimis galima iš karto kreiptis į pasirinktą langų gamintojų įmonę ir ten pateikti savo užsakymą. Žinoma, užsakymo metu aktualu patikslinti, iš kokios medžiagos bus gaminami šie langai.

Prieš pateikiant langų užsakymą įmonei, svarbu apsispręsti, iš kokios medžiagos norėsite juos gaminti. Tai gali būti plastikas, medis ar net aliuminis. Tai taip pat gali būti ir visų šių trijų medžiagų kombinacija. Iš kiekvienos šios medžiagos pagaminti langai pasižymi savais privalumais ir trūkumais, tad svarbu viską įvertinti iš anksto, kad vėliau nereikėtų gailėtis naujais gaminiais. Senus medinius langus paprastai puikiai pakeičia plastikiniai ar mediniai langai, kurie turi nepaprastai puikią garso ir šilumos izoliaciją. Šiuose gaminiuose bene labiausiai skiriasi kaina ir skirtingos šių langų panaudojimo galimybės.

Medinius langus patogu derinti su įvairiomis interjero detalėmis. Jei mėgstate medį bei jo skleidžiantį natūralumą, rekomenduojame rinktis būtent tokius langus. Kita vertus, tokie langai rinkoje kainuoja daugiau, tad dažniau yra pasirenkami plastikiniai. Bet kuriuo atveju naujų langų įsigijimas neišvengiamai pakeis gyvenimo sąlygas kambariuose. Jie bus daug kokybiškesni, sandaresni ir tvirtesni.

Žiemos sezono metu už šildymą sumokėti tenka didžiulius pinigus. Laimei, kokybiški langai situaciją gali pakreipti vartotojo naudai. Jei ruošiatės atnaujinti savo namų langus, pasirūpinkite, kad naujas gaminys būtų pagamintas iš kokybiškų ir patvarių medžiagų, kad nauji langai derintųsi prie namų interjero ir eksterjero bei būtų sandarūs, patikimi ir ilgaamžiai.