Vežame į Angliją – viskas ką turite žinoti

vezameAnglija kai kuriems tapo antraisiais, o gal pirmaisiais namais. Todėl gana daug žmonių keliauja maršrutu  Anglija – Lietuva arba Lietuva – Anglija. Šiais laikais, kada pasaulis mažėja į Angliją vykstame ne tik turistiniais tikslais ar į svečius, o tiesiog apsipirkti. Susisiekimas su šia šalimi tapo paprastas ir lengvas. Galima ne tik gauti pigių skrydžių bilietų, bet ir keliauti mikroautobusais. Kelionę mikroautobusu siūlo ne viena vežėjų firma. Pasirinkti kelionę mikroautobusu patariama tuo atveju, jei norite vežtis didesnį kiekį bagažo arba kelionę į šią šalį sugalvojote labai greitai. Kaip žinoma lėktuvo bilietus patariama pirkti gerokai iš anksto, tada galite gerokai sutaupyti. Jei perkate prieš pat skrydį, bilietų kaina būna gerokai didesnė. Tad tokiu atveju apsimoka rinktis kelionę su Lietuvos vežėjais. Keliaujantiems mikroautobusais dažnai kyla įvairių klausimų. Įmonės vezameianglija.lt atstovai pasidalino labiausiai keleiviams rūpima informacija.

Ką turite žinoti apie vežamas prekes iš Anglijos?

Vienas iš svarbiausių dalykų, kad prekes galima  vežtis tik sau ir dovaną savo draugui. Jei vežatės kokius nors daiktus jie negali skirti pardavimui.

Dar viena svarbi sąlyga, kurią turite žinoti, kad už prekes turi būti sumokėti mokesčiai, toje ES šalyje iš kurios pirktos prekės. Tad labai svarbu, kad būtų sumokėtas PVM mokestis. Todėl rekomenduojame nepirkti prekių „juodojoje rinkoje“. Jei visgi kils noras kažką nusipirkti nuslepiant mokesčius, turite žinoti kuo rizikuojate. Jei važiuojant per sieną paaiškėtų, kad prekės pirktos nelegaliai galite netekti ne tik pačių prekių, bet ir savo automobilio. Tad rekomenduojame vežtis saikingą kiekį prekių. Nes 10 porų vienodų džinsų, tikrai negali būti vežama tik savo reikmėms.

Daugeliui keleivių kyla klausimas kiek galima vežtis alkoholinių gėrimų ir cigarečių. Taigi žemiau pateikiame leistinus kiekius.

  • 40 pakelių arba 800 vienetų cigarečių;
  • 200 cigarų, 400 cigarilių, 3 kg tabako;
  • 110 litrų alaus;
  • 90 litrų vyno, 20 litrų stipresnio vyno;

Kaip žinoma į Angliją yra išvykusi ne maža dalis mūsų tautiečių. Tad lietuviai vyksta lankyti savo giminaičius ir draugus. O vykstant į svečius juk norisi nusivežt vaišių, lietuviškų lauktuvių. Jei vežate maisto produktus, juos galite laisvai vežti. Tik aišku, kad jie turėtų būti skirti asmeniam naudojimui. Todėl prašome atsižvelkite į šią sąlygą kai galvojate apie kiekį.

 

 

Autobusų nuoma su vairuotoju: ką verta žinoti?

autobusų nuoma su vairuotoju VilniujeEkskursinės kelionės šiuo metu kainuoja ne tiek jau ir daug, tačiau pastebima, kad dauguma žmonių buriasi į grupes ir keliauja savarankiškai. Tai padeda sutaupyti dar daugiau pinigų. Tokios kelionės dažniausiai vyksta nuomojamais autobusais. Pavyzdžiui, sostinėj transportą nuomojančių įmonių yra labai daug ir dėl to nuomos kainos yra gana žemos. Jeigu ir jus domina autobusų nuoma su vairuotoju Vilniuje, tai tiesiog užteks pasižiūrėti internete – ten rasite ne vieną įmonę. Tiesa, keliones autobusais organizuojantys žmonės turėtų prieš tai bent jau kažkiek pasidomėti kaip viskas vyksta. Įmonės autobusus nuomoja net ir kelionėms į kitas šalis.

Dažniausiai klientams iš karto nurodoma, kad jie turi pateikti svarbiausią informaciją apie pačią kelionę. Jūs turėsite nurodyti visus taškus, kuriuos aplankysite kelionės metu. Taipogi teks nurodyti ir galutinį maršrutą. Galiausiai, privalėsite įmonėms pateikti informaciją kiek žmonių su jumis keliaus. Pagal tokią informaciją įmones parenka transportą ir geriausią kainą. Trumpai tariant, nuo keleivių skaičiaus priklausys kokį transportą nuomotis jums būtų pigiausia. Žinoma, jeigu biudžetas nespaudžia, tuomet galite rinktis ir erdvius autobusus, bet žinokite, kad tuomet mokėsite gerokai didesnę kainą.

Kelionės nuomotais autobusais vykstas paprastai. Įmonės išnuomoja autobusus su vairuotojais. Tai reiškia, kad klientams nebus patikėtas transportas – jį vairuos įmonės vairuotojas. Nuomos kaina nustatoma pagal laiką, tačiau jeigu kelionę organizuojate daugeliui žmonių, tuomet jiems kaina bus taikoma proporcingai. Aiškiau kalbant, jeigu užpildote visas autobuse esančias vietas, tuomet kelionė vienam žmogui santykinai mažėja.

Kalbant apie išvykimą, būtina suprasti, kad nuomos laikas ir sustojimai daro nemeną įtaką nuomos kainai. Jeigu jūsų kelionė bus tokia, kad visis keleiviai turės būti surenkami iš skirtingų vietų, tuomet nenustebkite, jeigu mokėsite didesnę nuomos kainą. Įmonės pabrėžia, kad pigiausiai apsieinama tuomet, kai visi keleiviai paimami iš sutartos vietos. Tad, jeigu planuojate ekskursinę kelionę dideliam žmonių būriui, tuomet juos įspėkite kelintą valandą ir iš kur bus išvykstama. Šitaip sumažės keliavimo išlaidos. Žinoma, sustojimų skaičius irgi bus vienas iš kriterijų nustatant nuomos kainą – kuo daugiau lankytinų vietų ir sustojimų, tuo didesnė nuomos kaina.

Svarbiausios saugumo taisyklės keliaujant

Skrydžiai į RomąLietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, keliautojai renkasi žymiausias turistines vietas. Ne paslaptis, kad Roma, Paryžius, Barselona, Madridas yra vieni dažnesnių lietuvių pasirinkimų. Skrydžiai į Romą bei kitus Europos miestus šiuo metu yra be galo pigūs. Jų kainos prasideda vos nuo keliolikos eurų. Žinoma, viskas priklausys nuo skrydžio klasės.

Planuojantiems aplankyti istoriją menantį Italijos miestą Romą ar romantikų sostine vadinamą Paryžių, kelionių organizatoriai pataria būti budriems. Mat, kiekvienoje šalyje galima susidurti su kišenvagiais, sukčiais ar net kitomis problemomis. Planuojantiems kelionę po Europą, neprošal būtų pasidomėti visomis saugumo priemonėmis, kurias rekomenduoja tiek kelionių ekspertai, tiek ir turizmo departamentas.

Pigūs skrydžiai į Madridą ir kitus miestus turėtų būti užsakomi tik iš tokių kelionių tinklapių, kurie yra laikomi saugiais. Elektroninėje erdvėje yra nemažai sukčių, kuriančių fiktyvias interneto svetaines. Jose neva suteikiama galimybė įsigyti lėktuvo bilietus ypatingai mažomis kainomis. Blogiausia tai, kad tokie bilietai į įvairius miestus bei šalis iš tiesų net nėra pardavinėjami. Tiesiog pateikiama melaginga informacija. Ja siekiama pritraukti kuo daugiau dėmesio. Nemaža dalis keliautojų tokiais pasiūlymais susidomi, nes vis dėlto – nurodytos kainos yra ypač mažos. Tai liečia ir tuos, kuriuos domina pigūs skrydžiai į Hurgadą ar kitus atostogų taškus ne Europoje. Patariama prieš tai gerai pasidomėti tokiomis bilietų užsakymo svetainėmis.

Atvykus į Romą ar kitą Europos miestą, saugokite savo daiktus. Nerekomenduojama nešioti prabangiai atrodančių papuošalų masinio susibūrimo vietose. Tokios vietos ypatingai traukia kišenvagius. Lankant kažkokius objektus, patartina vengti artimo kontakto su kitais žmonėmis. Jų metu galite nė nepajusti kuomet bus ištraukta pinginė, nusegamas laikrodis ar kažkoks kitas prabangus aksesuaras.

Jeigu Jus domina skrydžiai į Tenerifę ar į kitus kurortus, būtinai iš anksto pasidomėkite pavojingomis vietovėmis. Kone kiekvienoje šalyje egzistuoja rajonai bei gatvės, kuriose yra nemažas nusikaltimų skaičius. Yra tokių vietų, kur reguliariai vykdomi plėšimai gatvėse. Tad, jeigu norite maksimalaus saugumo, tuomet kruopščiai sudėliokite kelionės grafiką.

Vagystės elektroninėje erdvėje – dažnas ir populiarėjantis reiškinys. Kuomet atvyksite į kažkurį Europos miestą, venkite jungimosi prie viešų bevielio interneto prieigos taškų. Juos dažnai naudoja programišiai. Jeigu naudositės internetu, venkite jungtis prie savo asmeninių banko sąskaitų ir kitų svarbių duomenų.

Planuojantiems keliones reikėtų nepamiršti pasirūpinti savo saugumu: pasinaudoti kelionių draudimo pasiūlymais, išsiaiškinti nesaugius miesto rajonus, o kelionės metu grožėdamiesi vaizdais išsaugokite budrumą.

Savarankiškos kelionės: kaip jas organizuoti?

Kiekvienas laukiame atostogų, kuomet galėsime pailsėti nuo kasdieninių darbų. Žinoma, nesvarbu kur tos atostogos, ar ramiai namuose, sodyboje, pas artimuosius, tačiau labiausiai laukiame tų atostogų kurias planuojame visus metus. Niekas taip nesuteikia laimės per atostogas, kaip pamatyta kita šalis, objektai, lankytinos vietos. Juk iš kelionių mes parsivežame geriausius prisiminimus, tobuliausių vietų vaizdus bei dažniausiai įdegusi kūną. Vieni savo keliones organizuojasi su kelionių agentūromis, kurios teikia kelionių paketus, su skrydžiais, apgyvendinimu, pervežimu ir t. t. Kiti mėgsta avantiūras ir ryžtasi keliones planuoti patys.

Pigūs bilietai

Savarankiškos kelionės planavimas yra sudėtingas pirmą kartą, kuomet reikia rasti pigiausius ir geriausius pasiūlymus. Pigūs bilietai randami per skrydžius pardavinėjančius tarpininkus, kurie siūlo skrydžius už gerą kainą. Tuomet reikia galvoti apie automobilio nuomą, stebėti kainas, sąlygas, nes dažnai kai kuriuose Europos šalyse galima brangiai sumokėti, kadangi nuomos punktai reikalauja užstato. Todėl reikia atidžiai persižiūrėti ir ieškoti geriausio varianto. Toliau seka viešbučių ar apartamentų nuoma. Tai lengviausia dalis planuojant kelionę, nes per viešbučių rezervavimo sistemą booking, galima surasti pigiausius ir geriausius variantus, telieka tik užsirezervuoti.

Svarbiausia yra rasti bilietus, nes nuo jų priklauso ar kelionės suma bus mažesnė, nei perkant visą kelionės paketą. Gerai iš anksto planuoti mėnesį, kada vyks išvyka, nes lėktuvų bilietų tarpininkai pagal mėnesio datas gali pasiūlyti geriausią kainą ir skrydžio trukmę. Galbūt norėsite skristi su persėdimais ir aplankyti kitą šalį nors vienai dienai, o vėliau skristi į numatytą vietą. Pigūs bilietai dažniausiai skelbiami prieš mėnesį ar vėliau, tačiau nutinka ir taip, kad gerą variantą galima gauti ir likus savaitei ar pusantros iki kelionės. Tik žinoma, tai pareikalaus daugiau pastangų ieškant apsistojimo vietos ar automobilio rezervacijos.

Dabar yra nemažai svetainių, kurios siūlo lėktuvų bilietus, viešbučio rezervacijas ar automobilių nuomas viename, todėl savarankiškas keliones mėgstantys keliautojai lengvai, be vargo gali susiorganizuoti sau kelionę vos per kelias dienas. Juk visuomet kaina yra svarbiausia, tad pigūs bilietai, automobilio nuoma bei viešbučiai yra garantuoti jei perkate per šiuos puslapius. Viską turint, belieka tik susidėti lagaminus ir laukti savo kelionės.

 

Į kurią šalį be draudimo geriau nevažiuoti?

draudimas automobiliui internetuDraudimo bendrovės mums suteikia paramą, tuomet kai esame nelaimėje ir mums žūt būt reikia finansinių išteklių. Ypač daug nelaimių atsitinka kelyje, todėl tikriausiai dabar civilinės atsakomybės draudimas ir yra privalomas, kad žmonėms nereiktų nuostolių dengti iš savo kišenės iš karto, o tuo pasirūpina draudikai. Negalima pamiršti ir to, jog esame keliautojai, mums patinka pažinti ne tik savo kraštą, bet ir kitas šalis. Dažnai keliaujame atostogauti į kitas šalis ne tik lėktuvais, bet ir automobiliais. Išties tai tapo malonumas ir prabanga, tačiau tai leidžia pamatyti daugiau, nei skrendant lėktuvu į šalį. Tačiau kitose šalyse keliai gali būti apgaulingi ir labai vingiuoti, tad patirties važiuojant užsienio keliais išties reikia. Tad budrumo ir geros koordinacijos išties reikia, nes nežinia su kuo galima susidurti kelyje. Bet keliaujant į bet kokią šalį reikia pasirūpinti automobilio draudimu, o jei jį pamiršote įsigyti tai galimas draudimas automobiliui internetu.

Draudimo bendrovės perspėja, kad automobilio draudimas Europos Sąjungos šalyse gali ne visada galioti ar pagelbėti,  taip pat ir suma gali būti ženkliai mažesnė. O įvykus įvykiui būtinai reikia užpildyti įvykio deklaraciją, kadangi būna variantų, kai kaltininkas iš kitos šalies apkaltina tą žmogų, kuris yra nekaltas dėl avarijos. Tad svarbu, užsipildyti tvarkingai eismo įvykio deklaraciją arba kviesti policiją. Tačiau yra šalių, kurios tiesiog per mažai sumoka už žalą. Ir jei ruošiatės atostogauti Rusijoje, Baltarusijoje ar Ukrainoje, tikrai vairuokite atsargiai, kadangi šiose šalyse draudimo išmokos yra itin mažos.

Tarkim, kitose Europos šalyse, tarkim, Belgijoje žalos atlyginimo fonde yra 100 mln. eurų, o Liuksemburge visiškai nėra limito tam. Todėl labai gerai apgalvokite ar automobiliu norite vykti į Rytų Europą ar galbūt tokios kelionės nenorite. Kadangi tai gali būti itin nuostolinga ir draudimas automobiliui internetu gali nepadėti apsisaugoti.

Taigi, yra linksma keliauti ir pažinti dar nematytas vietas, tačiau tolimos kelionės gali būti išties rizikingos, tiek mašinos gedimo, tiek avarijos atveju. Ir jeigu sugalvojote keliauto automobiliu, tai pasirūpinkite, kad draudimas automobiliui internetu būtų pirktas, kadangi jis yra pigesnis, o ir variantas paprastesnis. Bei leiskite už vairo sėsti patyrusiam vairuotojui, kuris gerai orientuojasi kelyje bei tikrai neužmigs vairuodamas naktį.