Kada verta rinktis kotedžą?

kotedžaiDiskusijos apie nekilnojamą turtą visuomet sulaukia įvairiausių nuomonių. Ne vienas, nusprendęs įsigyti savo būstą, ima svarstyti, kuris variantas jam būtų priimtiniausias. Daugiausiai abejonių kyla, kai iki galo nėra nuspręsta dėl vietos, žemės ploto bei kitų veiksnių, kurie gali daryti didelę įtaką pastato pasirinkimui. Jei viena dalis žmonių svajoja apie namą, tai kitiems pakanka jaukaus buto. Tačiau, ką daryti, jeigu norisi abiejų dalykų iš karto? Išeitimi tokiose situacijose tampa kotedžai.

Kotedžai – tarpinis variantas, tarp nuosavo namo bei buto. Toks variantas ypač tinkamas tiems, kas nori atskiros erdvės ten, kur nėra per daug vietos, pavyzdžiui mieste. Gana nedidelį žemės plotą užimantis pastatas būna projektuojamas itin kompaktiškai bei turi nedidelį kiemą. Kitas kotedžų privalumas yra jų statybų vieta. Dabar galima pastebėti, kad paprastai kotedžai yra statomi užmiestyje. Tai labai patogu mieste darbus turintiems asmenims, norintiems po darbo ar laisvalaikiu apsiriboti visiškai ramioje aplinkoje. Tad dėl šios priežasties, kotedžai yra rekomenduojami žmonėms norintiems turėti patogų susisiekimą ir namus, jaukioje, saugioje vietovėje.

Priešingai nei nuosavuose namuose, statant kotedžus nereikia papildomai sukti galvos dėl telekomunikacijų, šildymo, vandentiekio, elektros įsivedimo į būstą. Kotedžų vienas didžiausių privalumų yra jau iš karto iš miesto atvesti laidai ir pajungimas prie miesto šildymo ar vandens sistemų. Žinoma, pagal poreikį kotedžuose galima rinktis ir individualius sprendimus, kaip, pavyzdžiui, granuliniai katilai. Jie puikiai atstoja centrinius šildymo katilus. Taigi, kotedžai – palankesnis pasirinkimas asmenims, neturintiems daug laiko ir pinigų įsirengti atskiras vandens, šildymo, komunikacijų ar kitas linijas.

Nors mokesčių ir komunalinių sistemų prasme, kotedžai labai primena butus, visgi jie pritaikyti ir asmenims, svajojantiems gyventi nuosavame name. Dažniausiai kotedžai yra projektuojami kelių aukštų, tai reiškia, kad turėsite net kelis kambarius, laiptus, patalpas antrame aukšte ir pan. Žinoma, kotedžai nėra tokie dideli kaip atskiri gyvenamieji namai, bet šiuolaikiniam žmogui paprastai net ir nereikia milžiniškos kvadratūros būstų.

Dar vienas aktualus aspektas – kiemas. Kotedžus patariama rinktis asmenims, turintiems nedidelius vaikus, gyvūnų ar tiesiog norintiems turėti šiek tiek pievos. Nors prie kotedžų beveik visada įrengiami nedideli kiemai, visgi dažniausiai jų užtenka, kad būtų galima įrengti mini žaidimų aikštelę, pasistatyti lauko baldus, nedidelį batutą ar net mažą šiltnamį savoms daržovėms užsiauginti.

Taigi daugybę privalumų turintis gyvenamosios vietos variantas – kotedžas – ypač tinkamas šiuolaikiškiems asmenims, vertinantiems patogų susisiekimą bei privatumą, nedidelėje, bet ramioje savo sklypo dalyje.