Kredito istorija domėtis verta kiekvienam

kreditaiŽmogaus įvaizdį lemia galybė kasdien kintančios informacijos. Kai kuriems reputacija neatrodo labai svarbi. Bent jau iki tol, kol jiems netampa reikalingi kreditai. Tuomet ir prasideda rūpesčiai: paaiškėja, kad tinkamas įvaizdis svarbus ne tik profesinėje srityje. Kreditų istorijoje pateikiami tiek tvarkingi atsiskaitymai, tiek skolos, susijusios su periodiniais ir vienkartiniais mokėjimais. Šiais duomenimis verta domėtis ne tik nusprendus pasiskolinti pinigų.

Gera skolinimosi istorija – finansinės sėkmės veiksnys

Priešingai, nei mano dauguma žmonių, kredito istoriją sudaro ne tik ankstesni ar dabartiniai paskolų sandoriai. Dėl klaidingų įsitikinimų šiais duomenimis susidomi tik tie, kurie planuoja pasiskolinti. Jiems tuomet tenka nemaloniai nustebti, nes apie jų finansinę atsakomybę žinoma gerokai daugiau, nei atrodė. Tačiau net jei neimami kreditai greitieji, informacija apie įsipareigojimų vykdymą turėtų rūpėti visiems.

Kiekvienas suaugęs Lietuvos Respublikos pilietis savo kredito istorijoje gali rasti duomenis apie senus ir esamus, įvykdytus ir neįvykdytus finansinius susitarimus. Tokių duomenų pavyzdžiai – kas mėnesį mokami mokesčiai už telekomunikacijas (televiziją, internetą), sunaudotą vandenį, elektrą, dujas. Taip pat – periodinės įmokos už draudimą. Finansinių įsipareigojimų kategorijai priklauso ir pirkimo išsimokėtinai (lizingu) atvejai. Priklausomai nuo mokėjimo rūšies, informacija gali būti saugoma iki 10 metų. Taigi, net jeigu kreditai internetu buvo užsakyti prieš kelerius metus, neteisinga manyti, kad šį faktą galima pamiršti.

Tačiau tokie duomenys gali lemti labai svarbius finansinius privalumus. Jei mokėjimai buvo atlikti laiku arba jei vėluota, tačiau vis tiek sumokėta, tai gali byloti apie asmens atsakomybę. Tokiems žmonėms gerokai lengviau suteikiami kreditai. Be to, šiuo atveju galima drąsiau tikėtis paskolos be užstato arba tiesiog palankesnių grąžinimo sąlygų, ilgesnio termino. Jei kredito istorija tvarkinga, klientui gali būti pasiūlyta reikiama suma su mažesnėmis palūkanomis.

Verta pastebėti, kad atsakingai vykdantiems finansinius įsipareigojimus lengviau ne tik pasiskolinti, bet ir apskritai gauti įvairias paslaugas. Kredito istorija gali pasidomėti ir telekomunikacijų bendrovės, ir stambesnius pirkinius siūlantys prekybininkai. Taigi, patrauklus finansinis įvaizdis gali suteikti labai daug naudos tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Tai aktualu ir kai vilioja kreditai akcija, ir kai prireikia kabelinės televizijos įvedimo.

Neverta nei gudrauti, nei pulti į neviltį

Įrašas apie neapmokėtą sąskaitą kredito istorijoje paprastai atsiranda tuomet, jei atsiskaityti vėluojama 30 arba 60 dienų. Tai priklauso nuo konkrečios sutarties sąlygų. Deja, net jei vėliau skola panaikinama, įrašas apie tai išlieka. Tačiau nereikėtų manyti, kad keli tokie vėlavimai meta ant kredito istorijos milžinišką šešėlį. Juk, pavyzdžiui, greiti kreditai visa para dažnai yra skirti finansinių problemų sprendimui. Vienkartinis vėlavimas sumokėti kelis eurus už internetą gali tiesiog byloti apie nedidelį kliento užmaršumą. Be to, toks įrašas gali būti už jį atsakingos bendrovės klaida.

Kai iš tiesų reikalingi kreditai greitieji sprendimą norisi priimti kuo greičiau. Jei finansinių įsipareigojimų istorija nėra nepriekaištinga, kartais gali kilti pagunda pagudrauti. Vienas iš būdų – raštiškai nesutikti leisti kreditų įmonėms matyti įrašus. Tačiau paprastai tokie gudravimai gerai nesibaigia, nes bendrovės nesutinka suteikti paslaugas, nematydamos kredito istorijos.

Kad ir kaip norėtųsi, ištrinti finansinių įsipareigojimų istorijos neįmanoma. Informacija apie oficialų asmens patikimumą išlieka daugybę metų. Tačiau ji priklauso tik nuo mūsų pačių. Tad kitų palankumo galime tikėtis tik tuomet, jei vykdome pareigas sąžiningai ir atsakingai. Tokiu atveju paimti kreditai ne gadina įvaizdį, o įrodo, kad priešais stovi brandus, savo veiksmų svarbą suvokiantis žmogus.

Kreditai – patogi išeitis susirgus

kreditaiVisi norime būti sveiki, nes gera savijautas pirmas žingsnis link laimingos žmogaus jausenos. Žinoma, šiuolaikinis gyvenimo tempas toks įtemptas, kad labai dažnai tenka ieškoti alternatyvų galinčių mums padėti išspręsti sveikatos problemas. Deja, pastarosios gana brangios, tad teisingi žodžiai yra tai, kad šiais laikais pasigydyti gali tik tas, kuris turi kaip apmokėti paslaugas. Kreditai gali būti išeitis tiems asmenims, kurių piniginės nebegali skirti pinigėlių siekiant pasveikti.

Kreditai gali būti pasiimami dėl daugelis skirtingų priežasčių. Jeigu manoma, kad tai labai blogas sprendimas, kai už pasiskolintus pinigus planuojama pirkti kokius nors menkniekius, kurių būtinybė nėra didelė, jei planuojama keliauti į atostogas arba surengti smagią šventę – tai sveikata yra ta priežastis, kuri verta pasiskolinimo teikiamų galimybių.

Greituosius kreditus teikiančios kompanijos neprašo pasiaiškinti, dėl kokių priežasčių jums reikalinga pinigų suma. Juolab, sunkiai rastumėte kompaniją, kuri orientuojasi į konkrečiai šią problemą iškeliančius sprendimus. Firmos patenkina klientų poreikius bet kokiu atveju, tik pats žmogus turi įvertinti svarbumą. Pavyzdžiui, jeigu norite pasiskolinti tam, kad gautus pinigus galėtumėte išleisti sveikatos procedūroms, kurios jums padės užkirsti kelią kur kas rimtesnėms ligoms – pasirinkimas geras. Jeigu norite užsirašyti į SPA, į masažų salonus ar vietą, kur stengiamasi, jog žmonės atsipalaiduotų nuo psichologinių problemų – tokiu atveju paskolos atrodo tikrai labai rekomenduotinas dalykas. Galima taupyti labai daug kur, tačiau sveikata yra tas aspektas, kuris reikalauja, kad į jį būtų užtektinai investuojama.

Kreditai teikiami pagal daug skirtingų kriterijų. Kartais gali būti sunku nuspręsti, kurios kompanijos paslaugomis planuojate pasinaudoti, tad pateiksime gaires, kurios padės orientuotis pasirinkimuose.

  1. Ar pirmas kreditas suteikiamas nemokamai?
  2. Kokio dydžio palūkanos egzistuoja pasiskolinus?
  3. Kokios sąlygos riboja žmogų, jeigu jam nepavyksta pinigų atiduoti laiku?
  4. Kodėl verta tapti konkrečios kompanijos lojaliu klientu?
  5. Ką kompanija siūlo papildomo, kas tai jus galėtų paskatinti pasinaudoti paslauga?
  6. Ar teikiami kreditai atitinka jūsų poreikius: bedarbiams, su NT užstatu ir t.t.

Kadangi pasirinkimai egzistuoja – visada pavyks rasti Jums tinkantį variantą. Svarbiausia neskubėti ir pasiskolinti atsakingai. Net ir tokiu atveju, jei paskola reikalinga sveikatos problemoms išspręsti.