Logistika Vilniuje

Logistikos paslaugos VilniujeLogistika — tai be ko negalėtų normaliai vystytis, plėstis kitos įmonės. Lietuvoje logistikos plėtra yra itin išaugusi, kadangi klientai vis dažniau nori plėstis į kitas tarptautines rinkas, o tuo pačiu nenuvilti ir savosios. Logistikos paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje sparčiai vejasi vieną kitą, jeigu Klaipėdoje gerai sekasi jūrų transportui, tai Vilniuje bei Kaune — oro ar sausumos transportui bei geležinkeliui. Statistinių duomenų pastebėjimai išties nustebina, kadangi matomą logistikos kompanijų plėtra. Kadangi vežėjai gauna daugiau pajamų, tai natūralu, kad pajamas norimą investuoti į naujus vilkikus.

Dabar vilkikų vairuotojai yra jauni žmonės, kurie yra profesionalai. Tačiau ilgainiui jie nebenori dirbti įmonėje, o nori patys savarankiškai dirbti sau. Todėl ir perkasi naujus vilkikus bei kuria įmones. Logistikos paslaugos Vilniuje, dėl šios priežasties yra labai ištobulėjusios, kadangi jas suteikia būtent jauni, ambicingi ir savo darbą gerbiantys darbuotojai. Tokios kompanijos teikia ne tik vietinius pervežimus, bet ir tarptautinius ir savo tikslus sieja  pirma su Europa, kadangi visi keliai į Europos Sąjungos šalis yra atverti.

Tačiau pradedantiesiems, kurie veža krovinius į Europą neretai kyla dilemų, kaip užtikrinti krovinio pervežimo kokybę, kaip maksimalizuoti vežimą. Taip pat kyla baimė dėl nepatikimų klientų esančių kitoje šalyje. Pirmiausia, reikia padirbėti logisikos vadybos sektoriuje arba turėti gerą konsultantą šioje srityje. Paprastai, ieškoti klientų, krovinių, ekspedicinių įmonių galima dalyvaujant transporto biržose. Tiesiog užtenka tapti šios sistemos vartotoju, mokėti mėnesinį nario mokestį. Kas iš to? Pradedantiesiems gera galimybe gauti ilgalaikius klientus. Tokios biržos padeda išvengti nerimtų klientų, kadangi kiekvienas iš jų, kaip ir daugelyje sistemų yra reitinguojamas. Galima patikrinti įmonės mokumą ar kitas situacijas, bylas. O jei klientas ilgai nesumoka už paslaugas, tuomet galima kelti skolos išieškojimo bylą per tą pačią sistemą.

Taigi, matoma, kad logistikos paslaugos Vilniuje ar kitame dideliame mieste išties veikia sparčiai. Todėl įkurti įmonę gali būti rizikinga dėl konkurencijos, tačiau viskas yra įmanoma, jei tik yra noro. O jei esate žmogus, kuriam būtent reiktų gerų logistikos paslaugų, tuomet ieškokite geriausio partnerio, kuris kokybiškai, lanksčiai galėtų gabenti jūsų krovinius.

Kaip išsirinkti kokybiškas paslaugas teikiančia įmonę

transportavimas

Šiais laikais rinkoje yra labai didelis paslaugų, prekių judėjimas, o ir įvairūs mainai tarp pasaulio šalių yra tiesiog milžiniški. Vyksta importas bei eksportas, taip šalys gauna reikiamas prekes į savo rinką bei patenkina vartotojų norus. Todėl, prekių transportavimas turi didelės reikšmės ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. Tačiau, kad kroviniai saugiai pasiektų tikslą reikia rūpintis sklandžia bei gera logistikos sistema. Mūsų šalyje yra nemažai perspektyvių logistikos kompanijų, kurios siūlo kokybiškas transportavimo paslaugas už tikrai patrauklią kainą.

Kokybiškas transportavimas prasideda nuo to, kad prekės yra pristatomos laiku, kas yra labai svarbu klientams. Taip pat saugumas bei garantijos atsiranda kokybiškumo įvertinimo pradžioje. Kodėl? Juk nei vienas klientas nenori, kad jo krovinys būtų atgabentas pažeistas. Jei taip nutinka, tuomet už žalą turi sumokėti transportuojanti krovinį kompaniją. Ką tai parodo? Tai dažniausiai, parodo, kad įmonėje dirba ne kvalifikuoti darbuotojai, kuriems svarbu ne saugiai nugabenti krovinį, bet kuo greičiau juo atsikratyti. Saugumas šioje vietoje yra paskutinis, todėl nenuostabu, kad tokios logistikos kompanijos, kurios taupo ant gero vairuotojo, bei nesirūpina krovinių apsaugojimu, yra nesėkmingos.

Taip pat, kad transportavimas pavyktų, reikia turėti tinkamą transporto priemonę, su kuria būtų galima pervežti net ir pavojingus krovinius. Jei klientui bus pasiūlyti keli transportavimo variantai bei paslaugų universalumas, tikrai tokia logistikos kompanija užsitikrins nuolatinius klientus. Galiausiai, daugelis įmonių siūlo ir dalinių krovinių paslaugas, kuomet reikia pervežti nedidelį krovinį. Juk vienam kroviniu nereikia samdyti viso vilkiko, o ir tokie vilkikai vargu ar vežtų už mažą sumą. Tad yra tam skirti daliniai kroviniai, kuomet vilkiku vežami kitų klientų kroviniai nustatytu maršrutu. Tokiu būdų transportavimas yra optimalesnis, bei greičiau pristatomos prekės.

Taigi, šiais laikais išties nėra lengva išsirinkti gerą ir kokybišką įmonę, kuri būtų prekių tiekimo grandinės partneris. Taip, tiesa, įmonių yra labai daug, tačiau reikia atsiliepimų ieškoti internete, o ta įmonė, kuri gerai komunikuoja viešoje erdvėje tikrai parodys, kad klientai jiems svarbūs. Tad, jei norite, kad transportavimas būtų tikrai kokybiškas bei su atitinkama kaina, nesirinkite pigiausio varianto, nes galite rizikuoti savo krovinio saugumu.

 

 

Krovinių paskirstymas

krovinių paskirstymas

Logistika priklauso vienai iš produktų tiekimo grandies dalių, tačiau ji ne šiaip yra papildomas etapas, o kaip tik labai svarbus ir atsakingas. Tik dėl gerai ir organizuotai vykstančios logistikos dabar mus įvairios prekės iš viso pasaulio pasiekia per tokį trumpą laiką. Bet už to stovi dar didesnis ir sudėtingesnis procesas reikalaujantis gero logistikos kompanijos pasiruošimo. Tačiau pačios gamintojų įmonės neretai pasiklysta tarp įvairiausių ekspedicijos bei distribucijos paslaugų. Todėl naujieji verslininkai planuojantys naudotis šiomis paslaugomis, turėtų gerai pasidomėti ir išsiaiškinti kokių paslaugų jiems iš tiesų reikia iš krovinių pervežimo įmonės.  Nors kai kurios paslaugos ir yra glaudžiai susijusios (ekspedicija, distribucija) bei turi panašių sudedamųjų dalių, tačiau vis vien skiriasi tam tikrais savo procesais. Todėl šį kartą daugiau kalbėsime apie distribuciją ir kaip organizuotas krovinių paskirstymas gali suteikti geresnius rezultatus.

Pati paslauga distribucija yra atsakinga už produktų, žaliavų pristatymą iš gamintojo įmonės, sandėlių tiesių keliu užsakovui bei klientui. Ši paslauga turi ir kitą pavadinimą — krovinių paskirstymas arba dar kitaip paskirstymo logistika. Tai toks krovinių pervežimo procesas, kai kroviniai, produktai yra vežiojami užsakovams, klientai būtent vieno transportavimo metu. Patys kroviniai yra paskirstomi net keliems gavėjams, panašiai kaip ir siuntų tarnybos tiekia pavienes siuntas užsakovams.

Bendrai logistika reikia procesų planavimą, jų atlikimą, kontroliavimą ir visišką valdymą. Ji gali būti naudojama tiek vienos įmonės teritorijoje, tarkim, tinklinėje parduotuvėje ar restorane, tiek bendrai paėmus logistikos paslaugas ir vežant krovinius distribucijos sąlygomis. Tokiu atveju krovinių paskirstymas turi pagrindinę užduotį — parengti prekių paskirstymo taškus užsakovui ir klientui. Distribucijos etapai yra skirstomi į:

  • užsakymo apdorojimo;
  • sandėliavimą bei transporto priemonės paslaugas (ekspedijavimas, distribucija, transportavimas).

Šie etapai yra labai svarbūs ir jų negalima praleisti, nes produktų ar įvairių prekių laikas, lokacija ir mastas gali skirtis nuo pačio sunaudojimo laiko, masto ir lokacijos. Todėl čia, kaip ir kitose krovinių gabenimo etapuose yra labai svarbus laikas, vieta ir transportavimo kokybė.