Kalėdos Skandinavijoje

NorvegijaDažnai tenka girdėti, jog šiaurės šalys yra netinkamos žiemos kelionėms. Kas gali norėti iškeisti snieguotą lietuvišką peizažą į dar šaltesnį ir žvarbesnį skandinavišką klimatą? Visgi, žiemos laikotarpiu šios šalys turi neprilygstamo žavesio, kurį verta išvysti savo akimis.

Norvegija – viena iš įspūdingiausių Skandinavijos šalių tiek žiemą, tiek vasarą. Šis vikingų kraštas pasižymi tokiais reginiais, kaip Šiaurės pašvaistė ir yra vadinamas „sniego rojumi“, nors ir ne visa Norvegija būna padengta sniegu. Žiema – ypač įdomus metas aplankyti teritorijas, nusidriekusias už poliarinio rato – čia neretai saulė visą parą nepakyla pakankamai aukštai, kad apšviestų visa supančius kalnus. Šiuo metu nesunku rasti pigių skrydžių į Bergeną, kurį juosiantys kalnai sudaro puikias galimybes aktyvioms žiemos pramogoms: slidinėjimui, čiuožinėjimui rogutėmis ar ilgiems žygiams po apsnigtus miškus. Skrydžiai į Oslą taip pat gali būti puiki alternatyva – kaip sostinė, šis miestas pasiūlys ne tik aktyvias pramogas, bet ir muziejus bei puikias Kalėdines muges.

Kopenhaga taip pat yra vadinama Kalėdinių pasakų šalimi. Ne tik dėl to, jog skrydžiai į Daniją suteiks galimybę pajusti Hanso-Kristiano Anderseno gyvenimą, bet ir todėl, kad žiema yra geriausias laikas pamatyti šį nuostabaus grožio miestą. Kopenhagos zoologijos sode galėsite pajusti Arktinę žiemą, o įvairiuose miesto muziejuose – greitai sušilti. Iš tiesų, lėktuvų bilietai į Kopenhagą – geriausia dovana sau ir savo artimiesiems žiemos savaitgaliui. Net ir pora dienų svečioje šalyje leis atsipalaiduoti ir pajusti atostogas, pamiršti darbus ir mėgautis Danijos peizažais.

Žinoma, nevalia pamiršti Suomijos – Kalėdų Senelio ir gražiausios žiemos legendos gimtinės. Nors Laplandija yra stipriai nutolusi nuo sostinės, nusipirkus lėktuvų bilietus į Helsinkį šiaurinę šalies dalį pasiekti nėra sunku naudojantis vidiniais skrydžiais ar net autobusais. Nuvykus į Rovaniemį vaikai bus sužavėti Kalėdų Senelio dirbtuvėmis, o suaugusiems ne ką mažiau džiaugsmo suteiks kelionė šunų kinkiniais bei pasivaikščiojimai po apsnigtus miškus

Skandinaviška gamta ir gyvenimo būdas yra įdomus bet kuriuo metų laiku. Žiemą, kai gyvūnija sumiega žiemos miegu, o vietiniai gyventojai uždaro turizmo sezonus, galima pamatyti tikrą skandinavų gyvenimą. Stebint jų nuotaikas, įpročius ir tarpusavio santykius galiausiai gali tapti sunku palikti šį regioną. Juk ne veltui Skandinavija yra laikoma vienos iš aukščiausių pasaulyje kultūros zona.