Vyriškų marškinėlių ir šortų atsiradimo istorija

poloVyriškų marškinėlių atsiradimo data laikoma 19 amžiaus pabaiga, kai juos pradėjo dėvėti JAV kariuomenė karo su ispanais metu. Pagrindinis marškinėlių tikslas buvo sugerti prakaitą ir jie buvo dėvimi kaip apatiniai marškiniai po uniforminiais marškiniais. Jau 20 amžiaus pradžioje vyriški marškinėliai iš sausumos pajėgų išplito į jūros pajėgas. Jūreiviai keliaudami po atogrąžų vandenynus ir jūras dažnai dėvėdavo tik vyriškus marškinėlius dėl karštų oro sąlygų. Po antro pasaulinio karo, filmas, kuriame Marlonas Brando dėvėjo vyriškus baltus marškinėlius kaip pagrindinį rūbą, pakeitė mados istoriją ir vyriški marškinėliai tapo madinga apranga, kurią galima dėvėti ir vieną, be jokių viršutinių drabužių.

Polo marškinėlių atsiradimo istorija yra labai įdomi. Iš tikrųjų polo marškinėliai turi būti vadinami teniso marškinėliais, nes juos sukūrė Lacoste ir 1926 metais pirmą kartą pristatė per USA Open teniso turnyrą. Tai buvo aprangos revoliucija, nes tais laikais tenisas buvo žaidžiamas su ilgarankoviais marškiniais, kuriuos reikėdavo užsisegti sagomis per visą marškinių ilgį. Polo marškinėliai yra gaminami su apykakle, kurią galima pastatyti, jeigu kaitina saulė. Jie yra ilgesni gale, tam, kad susikišus marškinėlius į šortus ir pradėjus žaisti jie neišsitaršytų.  Trumpos rankovės padeda išlaisvinti judesius, o tvirta medžiaga užtikrina ilgą tarnavimo laiką. Polo marškinėliai už sporto ribų išpopuliarėjo, kai Ralph Lauren 1972 metais pristatė savo kolekciją pavadintą polo, kurioje puikavosi visiems gerai žinomas polo žaidėjas jojantis ant arklio.

Vasaros metu su polo marškinėliais arba vyriškais marškinėliais geriausiai dera lengvi batai ir vyriški šortai. Vyriški šortai ilgą laiką buvo laikomi berniukų aprangos dalimi. Kai berniukas tapdavo vyru jam dažnai dovanodavo kelnes. Tik po antro pasaulinio karo, kai JAV kareiviai grįžo iš šiltų kraštų, kur jie jau buvo pripratę dėvėti vyriškus šortus, po truputį pradėjo keistis visuomenės požiūris. Pasaulyje yra tik keletas šalių, kur vyriški šortai gali būti dėvimi kaip oficialus rūbas. Šios šalys yra Bermudai, Australija ir Naujoji Zelandija.