Vonios baldai – svarbi kiekviena detalė

Norint, jog vonios kambarys būtų ta vieta, į kurią visuomet malonu užeiti, svarbu apgalvoti visus aspektus. Tinkamai pastatyti vonios kambario baldai gali vizualiai padidinti visą erdvę ir išlaikyti bendrą namų interjerą, tačiau taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kokio fasado jie yra pagaminti.

Vilniuje, Kaune, Druskininkuose ir Jurbarke bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose baldai voniai dažniausiai gaminami iš faneruotės, dažyto MDF arba natūralaus medžio fasadų. Kiekvienas iš jų turi savus privalumus ir trūkumus, todėl žinodami juos iš anksto, lengviau išsirinksite, kuris variantas yra tinkamas Jums. Jei patiems sunku suprasti, kuo vienokia medžiaga pranašesnė už kitą, rekomenduojame pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Faneruotės fasadai atrodo labai panašūs į natūralią medieną, tačiau iš tikrųjų ant specialių plokščių yra užklijuojamas tik vienas jos sluoksnis. Vonios kambario baldai, gaminami naudojant šią technologiją gali nustebinti įvairiomis spalvomis ir atspalviais, todėl nusprendę išsirinkti tokį gaminį, tikrai turėsite pasukti galvą, kuris variantas Jūsų namuose atrodys gražiausiai. Kalbant apie kokybę, labai svarbu, jog būtų naudojamas geras apsauginis lakas – jeigu naudojamas kokybiškos rūšies lakas, galima tikėtis, jog tokie fasadai bus atsparūs ir drėgmei, o tokie paviršiai, ypač vonioje, kurioje tiesioginis sąlytis su vandeniu yra kasdienis procesas, patartina rinktis būtent baldus, su apsauginio lako paviršiumi.

Baldai voniai gali būti pagaminti ir iš natūralaus medžio – toks variantas yra ypač natūralus ir ekologiškas. Baldus tuomet lengva prižiūrėti, jie nesunkiai restauruojasi ir pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu. Tokio tipo fasadai dažniausiai būna kiek jautresni temperatūros svyravimui, tačiau atrodo itin prabangiai.

Tuo tarpu dažyto MDF fasadus labai lengva apdoroti, todėl galima tikėtis įvairių formų įvairovės. Tokių vonios baldų paviršius būna ypač lygus, jie yra atsparūs drėgmei ir ganėtinai tvirti, tačiau reikėtų atsargiai rinktis valiklius ir vengti aštresnių daiktų – tai padės užtikrinti ilgesnį gaminių gyvavimo laikotarpį.

Sunku apsispręsti? Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį, kokia yra fasadų kaina ir pabandyti įsivaizduoti, kaip jie derės prie bendro kambario interjero – atsakymą surasite kur kas greičiau, nei tikėjotės.

 

 

Ką pasako krosnelės kaina?

krosnelėsIeškodami efektyvaus šildymo prietaiso, atkreipiame dėmesį į krosneles. Ir jei pastarosios mus sužavi, tuomet imame gilintis į skaičius. Skaičių pasaulis – įdomus, tačiau kartais sudėtingas. Kai kuriais atvejais matematika paprasta, bet suvaržančias sąlygas diktuoja piniginė.

Kaina yra tas kriterijus, kuris gali nulemti, ar pirksime produktą. Tačiau kartais skaičiai pasirodo maži. Net nepatikimai maži. Na, ir tuomet tenka sukti galvą, ar brangi prekė pateisins kainą ir vardą, ar visai nieko būtų ta pigesnė. Ką skaičiai pasako apie krosneles? Natūralu manyti, kad didelė kaina sufleruoja apie kokybę. Tai daugmaž teisinga kryptis, tačiau egzistuoja ne vien taisyklės, bet ir išimtys.

Suprantama, kokybiškai pagaminti šildymo prietaisą pareikalauja kaštų. Stengiamasi naudoti kuo geresnes medžiagas, į viską žiūrėti skrupulingai. Patirtis ir modernumas – tai sąveika, lemianti aukštą rezultatą. Taigi, į pagalbą pasitelkiamos geros medžiagos, jos apdirbamos itin skrupulingai. Tobulumo siekti padedančios technologijos neatliktų jokio vaidmens be specialistų. Šie deda pastangas, o sukaupta patirtis pečių tikrai neslegia. Jėgos nukreipiamos į tikslą – nepriekaištingą gaminį. Tokiu atveju krosnelės kaina gali atrodyti didoka. Vis dėlto žinosite, kad įsigyta prekė pateisins lūkesčius ir patikimai tarnaus ne vienerius metus.

O ką galima spręsti apie pigesnes krosneles? Kai kurios iš jų, ko gero, pradžiugintų savo veikimu. Tačiau tektų nemenkai pasidomėti, kas teigiamo ar neigiamo žinoma apie gamintoją, kokie vartotojų atsiliepimai. Galbūt tai aukščiausios kokybės komponentų derinys, kuriam pritaikyta itin profesionali kainodara. Gal gamykloje visai kitoks darbo principas. Aišku, nesinorėtų įsigyti prietaiso, kuris sukurtas kone vergiškomis sąlygomis. Dėl to noras sutaupyti turėtų būti paremtas kruopščiu apsvarstymu. Kodėl? Kad nereikėtų tapti patarlės „skūpus moka du kartus“ patvirtinimu.

Vienos krosnelės pigesnės, kitos brangesnės, tad pasirinkimas išsiplečia. Svarbiausia logiškai viską apmąstyti ir atrasti geriausią variantą arba bent jau palankiausią kompromisą. O tada, pasitelkus profesionalą, kuris sumontuotų šildymo prietaisą, džiaugtis namuose tvyrančiu jaukumu.

Langai – kaip juos išsirinkti?

langaiPro sienų plyšius ir nesandarius langų tarpus besiskverbiantis šaltis ne vien greitai atvėsina patalpą, bet ir padidina šildymo sąskaitas. Senuose butuose, kur nusidėvėję langai praleidžia šaltį, gyventojai patiria daug nepatogumų. Langus jiems rekomenduojama keisti naujais, kadangi taip bus pagerintos ne vien gyvenimo sąlygos, bet sumažės ir patiriamų išlaidų skaičius. Tiesa, langus išsirinkti kartais gali būti sunku, tačiau neverta nukabinti nosies.

Net ir mažai su langų gamyba susidūrusiems asmenims galima rasti lengvą langų pasirinkimo alternatyvą. Tiesą sakant, dažniausiai pasirenkamas lengviausias langų įsigijimo kelias – langų gamyba pas profesionalus. Viskas, ko gali prireikti, tai langų angų bei jų sudalinimo matmenys. Su šiais duomenimis galima iš karto kreiptis į pasirinktą langų gamintojų įmonę ir ten pateikti savo užsakymą. Žinoma, užsakymo metu aktualu patikslinti, iš kokios medžiagos bus gaminami šie langai.

Prieš pateikiant langų užsakymą įmonei, svarbu apsispręsti, iš kokios medžiagos norėsite juos gaminti. Tai gali būti plastikas, medis ar net aliuminis. Tai taip pat gali būti ir visų šių trijų medžiagų kombinacija. Iš kiekvienos šios medžiagos pagaminti langai pasižymi savais privalumais ir trūkumais, tad svarbu viską įvertinti iš anksto, kad vėliau nereikėtų gailėtis naujais gaminiais. Senus medinius langus paprastai puikiai pakeičia plastikiniai ar mediniai langai, kurie turi nepaprastai puikią garso ir šilumos izoliaciją. Šiuose gaminiuose bene labiausiai skiriasi kaina ir skirtingos šių langų panaudojimo galimybės.

Medinius langus patogu derinti su įvairiomis interjero detalėmis. Jei mėgstate medį bei jo skleidžiantį natūralumą, rekomenduojame rinktis būtent tokius langus. Kita vertus, tokie langai rinkoje kainuoja daugiau, tad dažniau yra pasirenkami plastikiniai. Bet kuriuo atveju naujų langų įsigijimas neišvengiamai pakeis gyvenimo sąlygas kambariuose. Jie bus daug kokybiškesni, sandaresni ir tvirtesni.

Žiemos sezono metu už šildymą sumokėti tenka didžiulius pinigus. Laimei, kokybiški langai situaciją gali pakreipti vartotojo naudai. Jei ruošiatės atnaujinti savo namų langus, pasirūpinkite, kad naujas gaminys būtų pagamintas iš kokybiškų ir patvarių medžiagų, kad nauji langai derintųsi prie namų interjero ir eksterjero bei būtų sandarūs, patikimi ir ilgaamžiai.