Prabangių baldų gamyba: interjero kūrimo paslaptys

baldų gamybaPrabangus būstas reikalauja ne tik investicijų, bet ir išlavinto skonio. Interjero specialistai tvirtina, kad prabangus interjeras paprastai siejamas su klasikiniu stiliumi, harmoningomis spalvomis, kokybiškų baldų gamyba ir subtiliais dizaino sprendimais. Sukurti elegancija alsuojantį būstą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: ypatingą dėmesį skirkite natūralioms medžiagoms, subtilioms spalvoms ir rankų darbo dirbiniams.

Natūralios medžiagos

Aukščiausia kokybė siejama su natūraliomis medžiagomis – prabangus būstas atsisako sintetinių medžiagų ir pigių interjero detalių. Natūralumo paieškos buvo vykdomos ne vienerius metus, tačiau šiandien jos tampa vyraujančia jėga – namuose karaliauja medis, akmuo, oda ir natūralūs audiniai. Interjero dizaineriai teigia, kad dažniausias prabangaus būsto savininkų pasirinkimas – tvirta ir patikima mediena. Elegancijos simboliu laikomas tikmedis, ąžuolas ir kedras. Tiesa, Lietuvoje vertinama ir pušies baldų gamyba, suteikianti aplinkai lengvumo. Ieškant individualumo, daug dėmesio skiriama akmens dekoracijoms, natūralių degtų plytų sienoms ir natūralaus akmens židiniams.

Subtilios spalvos

Prabangus interjeras spalvinamas subtiliomis spalvomis. Dizaineriai pataria vengti nenatūralių, akį rėžiančių spalvų ir ryškiaspalvių palečių, tačiau vien medžio rudumu ar pieno baltuma neapsiribokite. Šiuo metu madinga prabanga siejama su safyriniu mėlynumu, purpuriniais ametisto tonais, subtiliais žaliais atspalviais ir rubino raudonumo tonais. Visais laikais madingi išlieka sidabriniai, geltoni ir turkio spalvos akcentai. Siekiant harmoningos dermės, rekomenduojama visuose namuose ar bent atskiruose kambariuose rinktis vieną dominuojančią spalvą, derinant ją su ryškesniais akcentais.

Detalių svarba

Nors baldų gamyba yra esminis prabangaus būsto kūrimo etapas, vis dėlto nepamirškite, kad tinkamai parinktos detalės gali gerokai keisti bendrąją būsto atmosferą. Skirkite dėmesį reikšmingiems akcentams, pagalvokite apie subtilių raštų ir unikalios tekstūros paviršius. Labai svarbu – kokybiški sienų apmušalai. Į madą vėl sugrįžta šimtmečius skaičiuojantys karališki gobelenai, subtilios formos ir unikalių pynimų raštai. Interjero specialistai primena, kad prabanga neatsiejama nuo natūralių ir aukštos kokybės apmušalų. Siekiant modernaus išskirtinumo, apmušalais puošiamos ne visos gyvenamojo būsto sienos, o tik tam tikros dalys, išryškinančios harmoningus kontrastus.

Jaukumo būstui suteiksite nedidelėmis, minkštomis pagalvėlėmis, dailiais kilimais, mediniais raižiniais, puošnių rėmų veidrodžiais. Ypatingai vertinami rankų darbo gaminiai, į gyvenamąją aplinką atnešantys dar daugiau natūralumo. Daug dėmesio sulaukia ir rankų darbo indai, žavintys savo spalvų palete, faktūra, formomis ir nepriekaištinga estetika. Išskirtinumo patalpai suteiksite ir papuošę ją rankų darbo šviestuvais, drabužių kabyklomis ar dideliais paveikslais.