Parduodami butai Vilniuje: kurie geriausi?

Nekilnojamojo turto rinka pastaraisiais metais kaista visoje Lietuvoje. Vilniuje tiek naujos, tiek senos statybos namuose esančių butų kainos kiekvieną mėnesį kilo po 1,2 proc. Tai rodo, jog paklausa nuolat kyla, o prie paklausos taikosi ir pasiūla – NT rinka nuolat plečiasi. Ypač didmiesčiuose populiarėja įvairūs naujos statybos butų kvartalai ir projektai. Kokie parduodami butai Vilniuje patys populiariausi?

Vieningo atsakymo, ko gero, nėra. Todėl kad pasirinkimas visuomet priklauso nuo kliento poreikių ir kriterijų. Vilniuje perkami tiek naujos statybos butai, tiek butai, įrengti renovuotuose namuose, tiek senos statybos daugiabučiuose. Visi šie variantai turi savo privalumų ir trūkumų.

Butai naujos statybos namuose

Žinoma, jog parduodami butai naujos statybos namuose yra geidžiamiausias pirkinys. Daugelis žmonių, ieškodami nuosavo būsto, pirmiausiai ima dairytis į naujos statybos namuose įrengtus butus. Dažniausiai tai ne tik modernūs, bet ir funkcionalūs namai. Tokio tipo butai pasižymi išskirtiniais išplanavimo sprendimais. Be to, dažniausiai jie yra itin saugūs, nes apsaugotas ne tik namas, bet ir jo teritorija. Dažnai į tokius butus atsikelia jaunos šeimos, tad natūralu, jog naujos statybos namuose labai stiprios ir gyventojų bendruomenės. Visgi, vienas didžiausių tokio apsirinkimo trūkumu – aukšta būstų kaina.

Senos statybos daugiabučiai

Naujos statybos butų kainos Vilniuje kartais siekia ir kelis šimtus tūkstančių eurų, todėl natūralu, jog toli gražu ne kiekvienas naujakurys gali leisti sau tokį pirkinį. Dažniausiai tie, kurie ieško ekonominio varianto renkasi butus senos statybos namuose. Tai pigesnis pirkinys, tačiau dažnu atveju senos statybos namuose pasitaiko nepatogumų. Pavyzdžiui, standartinis buto išplanavimas, brangus šildymas šaltuoju metų sezonu. Tačiau tokiuose namuose gyvenantys vilniečiai patikintų, jog tokie namai turi nemažai privalumų. Ne tik buto įsigijimo žemą kainą, bet ir garantuotą vietą automobiliui aikštelėje, tvirtas ir storas pertvaras.

Renovuoti daugiabučiai

Galime atsakyti, jog parduodami butai senos statybos namuose, kurie yra renovuoti, laikomas savotišku kompromisu. Tai pigesnis variantas nei pirkti butą naujos statybos namuose. Tuo pačiu tokiame name įsigytas butas bus šiltas, nereikės mokėti didelių komunalinių mokesčių. Be to, dažnai tai namai, kurie yra strategiškai atostogose miesto vietose, nes jau yra pastatyti senai. Todėl dažniausiai tai patikimos konstrukcijos namai patogiose strategiškai miesto vietose.

Kada verta rinktis kotedžą?

kotedžaiDiskusijos apie nekilnojamą turtą visuomet sulaukia įvairiausių nuomonių. Ne vienas, nusprendęs įsigyti savo būstą, ima svarstyti, kuris variantas jam būtų priimtiniausias. Daugiausiai abejonių kyla, kai iki galo nėra nuspręsta dėl vietos, žemės ploto bei kitų veiksnių, kurie gali daryti didelę įtaką pastato pasirinkimui. Jei viena dalis žmonių svajoja apie namą, tai kitiems pakanka jaukaus buto. Tačiau, ką daryti, jeigu norisi abiejų dalykų iš karto? Išeitimi tokiose situacijose tampa kotedžai.

Kotedžai – tarpinis variantas, tarp nuosavo namo bei buto. Toks variantas ypač tinkamas tiems, kas nori atskiros erdvės ten, kur nėra per daug vietos, pavyzdžiui mieste. Gana nedidelį žemės plotą užimantis pastatas būna projektuojamas itin kompaktiškai bei turi nedidelį kiemą. Kitas kotedžų privalumas yra jų statybų vieta. Dabar galima pastebėti, kad paprastai kotedžai yra statomi užmiestyje. Tai labai patogu mieste darbus turintiems asmenims, norintiems po darbo ar laisvalaikiu apsiriboti visiškai ramioje aplinkoje. Tad dėl šios priežasties, kotedžai yra rekomenduojami žmonėms norintiems turėti patogų susisiekimą ir namus, jaukioje, saugioje vietovėje.

Priešingai nei nuosavuose namuose, statant kotedžus nereikia papildomai sukti galvos dėl telekomunikacijų, šildymo, vandentiekio, elektros įsivedimo į būstą. Kotedžų vienas didžiausių privalumų yra jau iš karto iš miesto atvesti laidai ir pajungimas prie miesto šildymo ar vandens sistemų. Žinoma, pagal poreikį kotedžuose galima rinktis ir individualius sprendimus, kaip, pavyzdžiui, granuliniai katilai. Jie puikiai atstoja centrinius šildymo katilus. Taigi, kotedžai – palankesnis pasirinkimas asmenims, neturintiems daug laiko ir pinigų įsirengti atskiras vandens, šildymo, komunikacijų ar kitas linijas.

Nors mokesčių ir komunalinių sistemų prasme, kotedžai labai primena butus, visgi jie pritaikyti ir asmenims, svajojantiems gyventi nuosavame name. Dažniausiai kotedžai yra projektuojami kelių aukštų, tai reiškia, kad turėsite net kelis kambarius, laiptus, patalpas antrame aukšte ir pan. Žinoma, kotedžai nėra tokie dideli kaip atskiri gyvenamieji namai, bet šiuolaikiniam žmogui paprastai net ir nereikia milžiniškos kvadratūros būstų.

Dar vienas aktualus aspektas – kiemas. Kotedžus patariama rinktis asmenims, turintiems nedidelius vaikus, gyvūnų ar tiesiog norintiems turėti šiek tiek pievos. Nors prie kotedžų beveik visada įrengiami nedideli kiemai, visgi dažniausiai jų užtenka, kad būtų galima įrengti mini žaidimų aikštelę, pasistatyti lauko baldus, nedidelį batutą ar net mažą šiltnamį savoms daržovėms užsiauginti.

Taigi daugybę privalumų turintis gyvenamosios vietos variantas – kotedžas – ypač tinkamas šiuolaikiškiems asmenims, vertinantiems patogų susisiekimą bei privatumą, nedidelėje, bet ramioje savo sklypo dalyje.