Pasitikrink ar viską žinai apie atsakingą skolinimąsi

paskolaAtsakingu skolinimusi laikomos rekomendacijos, kuriomis vadovaujantis turėtų pavykti išvengti finansinių problemų. Šias ir panašias frazes girdime stebėtinai dažnai, ypač kalbėdami apie verslo ir asmeninius finansus. Tačiau ar tikrai žinome kas yra atsakingas skolinimasis ir apie kokios rekomendacijos mums turėtų būti ypač aktualios?

Atsakingo skolinimosi skaičiuoklė

Atsakingo skolinimosi skaičiuoklė leidžia individualiai kiekvienam įsivertinti kokią mėnesio pajamų dalį gali skirti naujos paskolos įmokos daliais. Skaičiuoklė nesilaiko 40 proc. nuo pajamų taisyklės, tačiau atsižvelgia į tokius faktorius:

 • Finansiniai įsipareigojimai;
 • Gaunamas oficialias pajamas remiantis „Sodros” duomenimis;
 • Oficialių pajamų tvarumas, t.y. stabilumas;
 • Nepadengti įsiskolinimai;
 • Pajamų ir įsipareigojimų santykis.

Skaičiuoklės atsakymas neprivalo sutapti su bankų ar kredito bendrovių pateiktu atsakymu ar teikiama paskola, nes kompanijos kiekvieną kliento prašymą nagrinėja individualiai.

Atsakingo skolinimosi politika

Lietuvos bankas patvirtino metodiką, kuri veikia kaip paskolos gavėjo ir teikėjo apsauga. Tai yra visa eilė ribojimų.

Tarkim, 5 proc. hipotetinės paskolos tau palūkanos. Paskolos būstui teikiamos ne tik vertinant šiandien esančią palūkanų normą, bet ir vertinama situacija ilgalaikėje perspektyvoje.

Antras aspektas: ne taip jau seniai drąstiškai sutrumpintas kreditų grąžinimo maksimalus terminas. Taip pat metodikoje nurodyta, kad ilgalaikė paskola būstui įsigyti teikiama tik kišenei žvangant 15 proc. būsto vertės pradiniui įnašui.

Edukacija

Atsakingas skolinimasis apima ir švietimą. Juk net jeigu yra suteikiama paskola verta labai kritiškai ir racionaliai įvertinti ar ši paskola yra gyvybiškai reikalinga. Jeigu ne, patariame taupyti – trumpam apriboti savo poreikius. Tokios paslaugos kaip vartojamoji paskola internetu arba paskolos be užstato neturėtų tapti įpročiu ir greičiausiai priimamu sprendimu kiekvieno mėnesio pabaigoje.

Kita vertus, medalis turi dvi puses. Jeigu kalbėsime ne apie ilgalaikius, o trumpalaikius įsipareigojimai, specialistų pozityvumas atsakingo skolinimosi politikos kontekste išgaruoja. Pirmiausiai todėl, kad Lietuvos banko rekomendacijos sumažino galimybes pasiskolinti į bėdą patekusiems žmonėms. Tarkim, ne visiems darbo netekusiems asmenims teikiamos paskolos bedarbiams, o greita paskola suteikiama tik su sutuoktinio sutikimu, t.y. laidavimu. Taigi, be sutuoktinio pritarimo Jūs negalite gauti nei paskolos dnb, nei paskolos internetu.

 

Paskolų refinansavimas: kuo jis naudingas vartotojams?

paskolų refinansavimasGalvojantiems ar yra būdų sumažinti turimas skolas vertėtų atidžiau analizuoti kredito įstaigų pasiūlymus, nes paskolų refinansavimas šiuo metu yra bene populiariausia finansinė paslauga, kuria naudojasi jau turintys įsipareigojimų finansų įstaigoms ir kitiems paslaugų teikėjams. Ši paslauga reiškia tai, jog skolų turintis asmuo gali gauti antrą paskolą, tačiau ji būtų skirta jau nebe vartojimo poreikių tenkinimui, o turimų skolų padengimui. Refinansavimo paskolas dabar siūlo praktiškai visos kredito įstaigos, tačiau verta atminti – kreditingumas tikrinamas bet kokiu atveju. Kadangi refinansavimo paskolos yra tas pats kas vartojimo kreditai, tai jų išdavimui irgi taikomos mokumo vertinimo nuostatuose esančios sąlygos.

Paskolų refinansavimas negali būti pasitelkiamas tų, kurie jau vėluoja sumokėti įmokas.

Verta žinoti, kad kredito įstaigos ir kiti refinansavimo kreditus siūlantys kreditoriai pabrėžia, jog jie pinigus skolina tik atsakingiems asmenims. Tai reiškia, kad prasiskolinę asmenys, kurie vengia ar dėl kitų priežasčių nevykdo įsipareigojimų, refinansavimo kredito dažniausiai negauna. Jeigu jūs norite padengti jau uždelstas skolas, tai tuomet galbūt reikėtų ieškoti tokio kredito teikėjo, kuris refinansavimą suteiks jums įkeitus turtą. Turto įkeitimas dažniausiai ir reikalaujamas tais atvejais kai asmuo jau vėluoja mokėti įmokas ar kai jau galima suabejoti jo atsakingumu ir sąžiningumu.

Pabrėžtina: paskolų refinansavimas nėra skirtas vartojimo poreikiams tenkinti – tai skolų padengimui skirtos paskolos, todėl nenustebkite, jeigu tos sumos jūs negausite – kreditoriai pinigus perves tiems paskolų ar kitų paslaugų teikėjams, kuriems esate skolingi.

Paskolų refinansavimas naudingas tuo, kad mažėja palūkanos ir palengvinamas skolų grąžinimas.

Jeigu galvojate, kad su refinansavimo paskolomis jūs tiesiog patenkate į ratą, iš kurio išeiti nepavyks, tai labai lystate. Refinansavimo atveju asmuo paskui moka mažesnes įmokas. Taip nutinka dėl paprastos priežasties – refinansavimo kreditai yra pigesni nei įprastos vartojimo paskolos. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad anksčiau palūkanų norma buvo žymiai didesnė, o po LR VKĮ pataisų priėmimo tos palūkanos sumažėjo kaip reikiant ir dabar jos taikomos net ir refinansavimo kreditams. Tiesiog, paskolų refinansavimas yra populiariausia ir iš tiesų naudinga galimybė sumažinti skolas.

Ar verta imti paskolą?

paskolaPinigai šiais laikais yra pats svarbiausias ginklas galintis padėti gyventi kur kas geriau. Visgi, ne visi mūsų poreikiai gali būti įgyvendinami. Net ir labai geras darbas negali užtikrinti, kad esant poreikiui nesunkiai įsigysite tai, ko jums reikia. Puiku, kad egzistuoja paskola, kurią galima gauti tiek bankuose, tiek privačiuose fonduose. Dažniausiai pastaroji reikalinga norint įsigyti didelius pirkinius. Kol vieni džiaugiasi, kad tokios galimybės egzistuoja, tuo tarpu kiti tikina, kad jeigu tik leidžia galimybės – paskola neturėtų būti jūsų prioritetinis pasirinkimas. Kodėl?

 1. Credit24 paskolos gali padėti išspręsti tiek dideles, tiek mažas finansines problemas. Paprasčiausias faktas – patogu, kai egzistuoja galimybės, kurios gali padėti susitvarkyti su iškilusiomis problemomis. Juolab, egzistuoja tiek daug paskolos gavėjų, kad nesunkiai pavyks atrasti tą, kurio sąlygos tenkina.
 2. Paskola iš privačių skolininkų, o ne bankų, suteikiama kur kas mažesnėmis palūkanomis. Jeigu norite nepermokėti, tokiu atveju pasirinkite pigesnį variantą.
 3. Paskolą gali gauti beveik visi, kuriems tik reikia tokio pobūdžio paslaugų. Tereikia atitikti kelis minimalius kriterijus, kaip amžius, gyvenama vieta bei mokėjimų istorija.
 4. Imdami paskolą jūs nesusidursite su jokiomis psichologinėmis problemomis, kurios įprastai iškyla skolinantis iš giminaičių. Tai geriausias galimybė išvengti pykčių.
 5. Paskola duodama legaliai, tad galite būti tikras, kad ir jūsų kaip skolininko teisės yra apibrėžiamos.
 6. Jeigu matote, kad paskolos atiduoti Jums laiku nepavyksta, tokiu atveju galite pasinaudoti galimybe ją grąžinti kiek vėliau. Tiesa, būtent todėl labai svarbu dar prieš skolinantis detaliai perskaityti visas sąlygas, kad tiksliai žinotumėte, kokios yra Jūsų teisės.

Credit24 paskolos – geriausias pasirinkimas tokiu atveju, jeigu jums reikia pinigų galinčių padėti išspręsti finansines problemas arba paprasčiausiai norite įsigyti kokį nors turtą. Kadangi yra labai daug vietų, kur galima pasiskolinti, naudinga nusistatyti tam tikrus kriterijus, kurie gali padėti pasirinkti. Juolab, kuo glaudžiau bendradarbiausite su asmenimis, kurie skolina, tokiu atveju galėsite būti tikresni, kad gauta paskola bus tokiomis sąlygomis, kokios jums labiausiai tinka.

 

Kreditai – patogi išeitis susirgus

kreditaiVisi norime būti sveiki, nes gera savijautas pirmas žingsnis link laimingos žmogaus jausenos. Žinoma, šiuolaikinis gyvenimo tempas toks įtemptas, kad labai dažnai tenka ieškoti alternatyvų galinčių mums padėti išspręsti sveikatos problemas. Deja, pastarosios gana brangios, tad teisingi žodžiai yra tai, kad šiais laikais pasigydyti gali tik tas, kuris turi kaip apmokėti paslaugas. Kreditai gali būti išeitis tiems asmenims, kurių piniginės nebegali skirti pinigėlių siekiant pasveikti.

Kreditai gali būti pasiimami dėl daugelis skirtingų priežasčių. Jeigu manoma, kad tai labai blogas sprendimas, kai už pasiskolintus pinigus planuojama pirkti kokius nors menkniekius, kurių būtinybė nėra didelė, jei planuojama keliauti į atostogas arba surengti smagią šventę – tai sveikata yra ta priežastis, kuri verta pasiskolinimo teikiamų galimybių.

Greituosius kreditus teikiančios kompanijos neprašo pasiaiškinti, dėl kokių priežasčių jums reikalinga pinigų suma. Juolab, sunkiai rastumėte kompaniją, kuri orientuojasi į konkrečiai šią problemą iškeliančius sprendimus. Firmos patenkina klientų poreikius bet kokiu atveju, tik pats žmogus turi įvertinti svarbumą. Pavyzdžiui, jeigu norite pasiskolinti tam, kad gautus pinigus galėtumėte išleisti sveikatos procedūroms, kurios jums padės užkirsti kelią kur kas rimtesnėms ligoms – pasirinkimas geras. Jeigu norite užsirašyti į SPA, į masažų salonus ar vietą, kur stengiamasi, jog žmonės atsipalaiduotų nuo psichologinių problemų – tokiu atveju paskolos atrodo tikrai labai rekomenduotinas dalykas. Galima taupyti labai daug kur, tačiau sveikata yra tas aspektas, kuris reikalauja, kad į jį būtų užtektinai investuojama.

Kreditai teikiami pagal daug skirtingų kriterijų. Kartais gali būti sunku nuspręsti, kurios kompanijos paslaugomis planuojate pasinaudoti, tad pateiksime gaires, kurios padės orientuotis pasirinkimuose.

 1. Ar pirmas kreditas suteikiamas nemokamai?
 2. Kokio dydžio palūkanos egzistuoja pasiskolinus?
 3. Kokios sąlygos riboja žmogų, jeigu jam nepavyksta pinigų atiduoti laiku?
 4. Kodėl verta tapti konkrečios kompanijos lojaliu klientu?
 5. Ką kompanija siūlo papildomo, kas tai jus galėtų paskatinti pasinaudoti paslauga?
 6. Ar teikiami kreditai atitinka jūsų poreikius: bedarbiams, su NT užstatu ir t.t.

Kadangi pasirinkimai egzistuoja – visada pavyks rasti Jums tinkantį variantą. Svarbiausia neskubėti ir pasiskolinti atsakingai. Net ir tokiu atveju, jei paskola reikalinga sveikatos problemoms išspręsti.