Paskolų refinansavimas – būdas išsisukti iš keblios padėties

 

paskolos

Paskolų refinansavimas yra vienas pagrindinių būdų asmenims sumažinti turimus įsipareigojimus. Jeigu kaip tik svarstote galimybę skolintis tam, kad padengtumėte senas skolas, vadinasi refinansavimo paslauga jums tikrai turėtų būti aktuali. Tai ir yra šio paskolos paskirtis – apmokėti senas sąskaitas. Aišku, refinansavimui taikomi šiokie tokie reikalavimai, kurie yra kažkiek skirtingi nuo tų, kurie taikomi vartojimo paskoloms. Žinoma, yra labai daug panašumų ne vis dėlto – paskolų refinansavimas yra kaip vartojimo kreditai, tik su skirtingu tikslu. Galvojantiems apie paskolų refinansavimo galimybę, patariama įdėmiai skaityti ne tik atsakingo skolinimo principu bei įstatymus, bet ir kreditorius vidines taisykles.

Visi paskolų teikėjai, kurie nurodo, kad siūlo paskolų refinansavimo galimybę, privalo laikytis įstatymo. Jie numato kam skolinti pinigus leidžiama, o kam ne. Asmenys, kurie negali laiku vykdyti įsipareigojimų, negali gauti jokio finansavimo – nei vartojimo paskolų, nei refinansavimo kreditų. Kiekvienas kreditorius privalės įvertinti kliento mokumą, o to nepadarius, grės sankcijos. Jos baigiasi baudomis arba licencijų atėmimu.

Internetu paskolų refinansavimas prieinamas praktiškai visiems Lietuvos gyventojams. Tačiau reikia išskirti nepilnamečius. Vartojimo kredito įstatymas draudžia skolinti pinigus asmenims, kurie nėra sulaukę 18 metų. Tas pats taikoma ir refinansavimo paskoloms. Kiekviena kredito bendrovė turi teikti paskolas pagal šalyje galiojančius įstatymus.

Kas liečia kreditorių vidines taisykles, pabrėžtina, kad jie iškelia reikalavimą dėl švarios finansinės reputacijos. Trumpai tariant, asmenims, kurie yra skolininkų sąrašuose, kreditoriai nenori skolinti pinigų. Tiesiog tokie asmenys sukelia nemažą riziką. Juk ir patys suprantate, kad kreditoriai rizikos nenori prisiimti ir jie bando ją sumažinti kiek tik įmanoma. Tad, jeigu jūs jau esate skolininkų sąrašuose, tuomet tikrai nereikėtų vargintis ieškant refinansavimui skirtos paskolos.

Paskolų refinansavimas turi būti pasitelkiamas atsakingai ir apgalvotai. Jeigu imsite paskolą senų skolų padengimui, tai žiūrėkite, kad tokios paskolos sąlygos būtų geresnės nei anksčiau buvusių įsipareigojimų. Priešingu atveju, net nebus prasmės imti naujos paskolos, kuri nei kiek negelbės. Tiesiog bus nukeliamas terminas keliomis dienomis ir tiek. Paprasčiausiai, paskolų refinansavimas turi būti pasitelkiamas atsakingai.

Ženklai, kad gal teks refinansuoti paskolą

paskolos refinansavimasNe visada viskas klostosi taip, kaip tikėjomės, ir kartais planavus sėkmingai grąžinti gautą paskolą bei jos palūkanas, to padaryti nepavyksta. Tada į pagalbą gali ateiti šiuolaikiškas būdas spręsti šią bėdą – paskolos refinansavimas. Nors ir galvojate dabar, kad jums tokios paslaugos neprireiks, ir viską įveiksite savarankiškai, tačiau, kaip sakoma – niekada nežinai. Todėl ir refinansavimas gali būti labai netikėtas, jeigu nepastebite ženklų, rodančių, kad visgi paskola atiduodama ne taip greitai, kaip tikėtasi. Kas tai per ženklai, rodantys, kad galbūt jau artėja paskolos refinansavimas?

Kiekvieną mėnesį vos sukrapštote paskolai

Pirmasis ženklas – sunkumas grąžinti įmokas. Kai ėmėte paskolą, jūs naudojote skaičiuoklę, kuri jums leido pasirinkti tam tikrą sumą, kurią jūs galėtumėte lengvai grąžinti. Taip pat ir patys tikriausiai paskaičiavote, kokią sumą dar galėtumėte lengvai grąžinti dalimis po truputį kas mėnesį, o kokia jau būtų per didelė. Ir jeigu iš pradžių viskas buvo puiku, o vėliau pamažu vis sunkiau ir sunkiau tie pinigai pervedami kas mėnesį už paskolą, tai gali būti ženklas, kad jums būtų vėliau naudingas perkreditavimas. Net jeigu dar išgalite susimokėti už paskolą, ar nebus taip, kad tai labai gadina gyvenimo kokybę ir norėtumėte viską nukelti ilgesniam laikui? Kartais mes tiesiog negalime visko daryti, kaip planavome, jeigu, tarkime, susergame, patiriame sunkią kitą nelaimę. Tada senų paskolų apmokėjimas nukreipiamas per kitą kreditorių ir jūs gaunate daugiau laiko.

Mažėja pajamos

Aišku, priežastys, kodėl jums sunkiau sumokėti paskolą, paprastai yra kaskart įvairios. Tai, dėl ko jums galbūt bus būtinas paskolos refinansavimas iki 10000 eurų, gali būti tiesiog tiesioginis jūsų pajamų mažėjimas. Gal laipsniškai netenkate užsakymų arba darbo krūvio. O gal jūsų darbe sumažino algą. O gal perėjote dirbti ten, kur moka mažiau? Mažėjančios pajamos visada yra nemalonus ir apsunkinantis efektas, tačiau dar sunkiau, jeigu tuo metu turite mokėti paskolą. Gerai, kad šiuo atveju paskolos refinansavimas yra naudingas, leidžiantis lengviau išspręsti tokias problemas.

Didėja poreikiai ir išlaidos

Kita bėda – kai auga jūsų poreikiai, pajamos lieka tokios pačios, o dar prisideda ir paskolos grąžinimo atsakomybė. Kada taip staiga ima išaugti tie poreikiai? Vienas iš pasirinkimų – pagausėjus šeimai. Kreditai teikiami ne vaikams, o pilnamečiams žmonėms, todėl visai tikėtina, kad kažkur atsirado dar vienas žmogus šiame pasaulyje, o jo pragyvenimas visgi kainuoja. Taigi, tada ir pinigų gali likti mažiau. Vėlgi, tas pats refinansavimo metodas „žmonės žmonėms“ gali labai pagelbėti ir neversti spausti ten, kur jau ir taip viskas prispausta. Tik svarbiausia yra pasinaudojus refinansavimu tikslingai išnaudoti gautą laiką. Reikia kuo greičiau ieškoti išeities, būdo išspręsti tą situaciją susiklosčiusią. Gal didinti pajamas, gal atsisakyti kažkurių išlaidų, gal daugiau dirbti.

Prastėja sveikata

Įvairios ligos taip pat gali būti ženklas, kad jums nepavyks taip sklandžiai kaip norėjote grąžinti paskolos. Jeigu matote, kad jūsų sveikata labai pašlijo ir tikrai nesitaiso, klausimas, ar nereikėtų pirma pasirūpinti labiau savimi, o tik paskui toliau dirbti alinančius darbus. Gal apskritai reikėtų susirasti kitą darbą, tada jis būtų geresnis ir geriau apmokamas. Tuomet ir paskolas išmokėtų būtų kur kas lengviau. Taigi, kiekvienas žmogus gali pagalvoti apie tai. Refinansavimas – pirmoji pagalba protingiems žmonėms, papuolusiems į netikėtas situacijas, tačiau linkusiems per ateinančius metus ar kitą laimėtą laiką sugalvoti, kaip tas pajamas padidinti ir paskolas grąžinti.