Viskas ką Jums reikia žinoti apie lubrikantus

Dar prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje mažai kas kalbėjo rašė apie lubrikantus skirtus lytiniams santykiams. Tačiau, dabar  vis daugiau ir daugiau žmonių supranta kas yra lubrikantai, kaip ir kada juos naudoti ir kodėl jie gali pagerinti Jūsų seksualinį gyvenimą. Vis didesnis žmonių ratas supranta kokių lubrikantų galima įsigyti ir kuo jie skiriasi vieni nuo kitų. Šią informacijos sklaidą labiausiai paskatino pirmosios internetinėmis parduotuvės Lietuvoje, kurios prekiauja prezervatyvais ir lubrikantais.

Šiandien tiek internetu tiek paprastose parduotuvėse siūlo iš tiesų didelį lubrikantų pasirinkimą. Tačiau beveik visiems naujiem pirkėjams knibžda galvoje klausimas –  tai kokie tie lubrikantai yra man tinkamiausi? Kokius ir kaip aš tūrėčiau naudoti lubrikantus, kad būtų saugu, patikima, malonu ir panašiai.lubrikantai

Trumpai pristatysime pagrindinius lubrikantūs ir jų rūšis ir kodėl ir kokius Jums reiktų rinktis.

Vandens pagrindo lubrikantai. Vandens pagrindo lubrikantai užtikrina pakankamą sutepimą – slidumą, taip pat beveik visada gali būti naudojami kartu su įvairiais sekso žaislais. Pastebima, kas dažnai nėra pas mus suprantama, kad prezervatyvai irgi galimi naudoti kartu su vandens pagrindu padarytais lubrikantais.  Vandens  pagrindo lubrikantai gaminami iš natūralių medžiagų, tad tikrai mažai tikėtina, kad tai sukels alergiją.  Jų kaina paprastai ytra mažesnė nei silikono pagrindo lubrikantų, ir tokių lubrikantų pasirinkimas yra labai didelis, ypač internetinėse parduotuvėse. Lyginant su silikoninio pagrindo lubrikantais, jie išdžiūva arba kitaip susausėja greičiau. Vandens pagrindo lubrikantai ganėtinai lengvi, nepalieka jokių dėmių ir svarbiausia – yra tinkami naudoti su lateksu bei itin retai sukelia odos sudirgimus. Taip pat svarbu pasakyti, kad ne visi vandens pagrindu padaryti lubrikantai yra tinkami analiniams seksui, tad renkantis tinkamiausią lubrikatą reikėtų atkreipti į tai dėmesį. Jei norite mylėtis duše ar vonioje, vandens pagrindo lubrikantas nėra geriausias pasirinkimas, kadangi greitai gali prireikti papildomo tepimo. Geriau tiktų silikono pagrindu lubrikantas.

Silikoniniai lubrikantai. Jeigu labai paprastai, tai lubrikantai, kurie yra pagaminti silikono medžiagos pagrindu. Jau pats žodis silikonas simbolizuoja, kad tai slydu ir ilgai išlieka. Pasirinkę šį lubrikantą galite būti tikrai užtikrinti, kad jis išliks tikrai ilgai ir nereikės papildomo lubrikanto tepimo. Labai svarbu suprasti, kad silikoniniai lubrikantai gali būti naudojami  mylintis vandenyje, jie nedirgina odos ir neįsigeria į makšties gleivinę. Šie lubrikantai gali būti naudojami ir analiniam, ir vaginaliniam seksui, tačiau svarbu žinoti, kad toks pasirinkimas nebus tinkamas, jei naudosite silikoninius sekso žaislus. Ne nuostabu, kad homoseksualai dažniausiai renkasi silikoninius lubrikantus. Taip pat šie lubrikantai ne visada yra tinkami oraliniam seksui dėl skonio savybių, o jų kaina paprastai yra didesnė nei vandens pagrindo lubrikanto. Nepaslaptis, kad silikoniai lubrikantai labai populiarūs tarp homoseksualų, ypač populiarūs yra Durex Lubrikantai silikono pagrindu – naujena –  Durex Perfect Glide ir Durex Real Feel – gerai žinomas lubrikantas

Skonio/kvapo ar dar kitaip aromatiniai lubrikantai Pasirinkus šiuos lubrikantus turi būti įsitikinę, kad nesate alergiški įvairioms kvapniosioms medžiagoms.  Aromatiniai lubrikantai neretai yra naudojami oraliniam seksui, ir tai, žinoma, užtikrina dar didesnį abiems partneriams malonumą.

Prezervatyvai internetu: internetinė komercija ateina ir į jūsų miegamąjį

prezervatyvai internetuJei mūsų tėvai ir seneliai tarybiniais laikais turėdavo stovėti kilometro ilgio eilėse, norėdami įsigyti pačių būtiniausių prekių, tai šiandien mes galime džiaugtis tiek plačiu asortimentu, tiek ir apsipirkimo galimybių alternatyvomis. Galime kelis kartus per savaitę (apsipirkimo dažnumas priklauso nuo individualių poreikių) žingsniuoti į prekybos centrą. Galime ir…niekur neiti, tačiau būti viskuo apsirūpinę. Ne, nėra čia jokios fėjos su stebuklinga burtų lazdele, tiesiog – internetinė prekyba, kuri daliai žmonių yra savaime suprantama, o kiti pastarąją dar tik atranda. Perkama ir parduodama viskas nuo A iki Z, tačiau galima išskirti tam tikras prekių kategorijas, kurios internete yra itin paklausios. Prekės „N-18“ –  prezervatyvai, lubrikantai, vibratoriai, seksualūs rūbai ir kiti pikantiški pirkiniai – vieni iš jų. Itin graibstomi prezervatyvai internetu: juk tai – ne prabangos, bet, galima sakyti, pirmo būtinumo prekė.

Į klausimą, kodėl prezervatyvai internetu tokie populiarūs, pastaruosius perkantys, tikėtina, pateiktų savus atsakymus. Tačiau jei juos sugrupuotume, išryškėtų šios pagrindinės priežastys: kaina, kokybė, platus asortimentas, anonimiško apsipirkimo galimybė.

Kaina

Jei lygintume, kiek kainuoja tokios pačios rūšies prezervatyvai internetu, ir tarkime, parduodami prekybos centre, beveik kiekvienu atveju pirmasis pardavėjas pasiūlytų draugiškesnę kainą.

Kokybė

Jei neperkate akis į akį, dar nereiškia, jog pardavėjas siekia jus apgauti, įbrukdamas nekokybišką prekę (aišku, tai negalioja perkant iš neaiškių asmenų, pasiskelbusių skelbimų portaluose). Specializuotose erotinių prekių parduotuvėse parduodami ir žinomų prekinių ženklų prezervatyvai, ir ne tokie populiarūs, tačiau nereikia abejoti, jog visos prekės yra kokybiškos ir atitinka keliamus standartus.

Asortimentas

Internetinių parduotuvių asorimento neapriboja lentynų dydis – čia galite rasti daug įvairių prekių. Neretai konkrečiai pageidaujamą prezervatyvo rūšį pirkėjas gali rasti tik internetinėje pardotuvėje, prekybos centruose asortimentas yra gerokai skurdesnis.

Anonimiškumas

Galbūt ir ne kiekvienas tai pripažintų, bet galima spėti, jog anonimiškumas – bene pagrindinė priežastis, lemianti, jog prezervatyvai internetu vis labiau populiarėja. Retas nori įsileisti stebėtoją į savo miegamąjį: demonstravimas, jog renkiesi ar perki prezervatyvus ir yra iš tos „serijos“.