Paskolų refinansavimas – būdas išsisukti iš keblios padėties

 

paskolos

Paskolų refinansavimas yra vienas pagrindinių būdų asmenims sumažinti turimus įsipareigojimus. Jeigu kaip tik svarstote galimybę skolintis tam, kad padengtumėte senas skolas, vadinasi refinansavimo paslauga jums tikrai turėtų būti aktuali. Tai ir yra šio paskolos paskirtis – apmokėti senas sąskaitas. Aišku, refinansavimui taikomi šiokie tokie reikalavimai, kurie yra kažkiek skirtingi nuo tų, kurie taikomi vartojimo paskoloms. Žinoma, yra labai daug panašumų ne vis dėlto – paskolų refinansavimas yra kaip vartojimo kreditai, tik su skirtingu tikslu. Galvojantiems apie paskolų refinansavimo galimybę, patariama įdėmiai skaityti ne tik atsakingo skolinimo principu bei įstatymus, bet ir kreditorius vidines taisykles.

Visi paskolų teikėjai, kurie nurodo, kad siūlo paskolų refinansavimo galimybę, privalo laikytis įstatymo. Jie numato kam skolinti pinigus leidžiama, o kam ne. Asmenys, kurie negali laiku vykdyti įsipareigojimų, negali gauti jokio finansavimo – nei vartojimo paskolų, nei refinansavimo kreditų. Kiekvienas kreditorius privalės įvertinti kliento mokumą, o to nepadarius, grės sankcijos. Jos baigiasi baudomis arba licencijų atėmimu.

Internetu paskolų refinansavimas prieinamas praktiškai visiems Lietuvos gyventojams. Tačiau reikia išskirti nepilnamečius. Vartojimo kredito įstatymas draudžia skolinti pinigus asmenims, kurie nėra sulaukę 18 metų. Tas pats taikoma ir refinansavimo paskoloms. Kiekviena kredito bendrovė turi teikti paskolas pagal šalyje galiojančius įstatymus.

Kas liečia kreditorių vidines taisykles, pabrėžtina, kad jie iškelia reikalavimą dėl švarios finansinės reputacijos. Trumpai tariant, asmenims, kurie yra skolininkų sąrašuose, kreditoriai nenori skolinti pinigų. Tiesiog tokie asmenys sukelia nemažą riziką. Juk ir patys suprantate, kad kreditoriai rizikos nenori prisiimti ir jie bando ją sumažinti kiek tik įmanoma. Tad, jeigu jūs jau esate skolininkų sąrašuose, tuomet tikrai nereikėtų vargintis ieškant refinansavimui skirtos paskolos.

Paskolų refinansavimas turi būti pasitelkiamas atsakingai ir apgalvotai. Jeigu imsite paskolą senų skolų padengimui, tai žiūrėkite, kad tokios paskolos sąlygos būtų geresnės nei anksčiau buvusių įsipareigojimų. Priešingu atveju, net nebus prasmės imti naujos paskolos, kuri nei kiek negelbės. Tiesiog bus nukeliamas terminas keliomis dienomis ir tiek. Paprasčiausiai, paskolų refinansavimas turi būti pasitelkiamas atsakingai.

Kiek kartų per gyvenimą vidutiniškai amerikietis refinansuoja paskolas?

refinansavimasLietuvoje paskolų refinansavimas visdar siejamas su finansinėmis problemomis. Tuo tarpu JAV, Prancūzijoje ir gilias kapitalizmo šaknis turinčioje Anglijoje, tai atsakingo skolinimosi ženklas. Kaip, kodėl ir kiek kartų per gyveną statistinis amerikietis refinansuoja paskolas?

Sąlygų gerinimas

Svarbiausia taisyklė, kurią turi žinoti besimokantys finansinio raštingumo, kad paskola, kaip ir bet koks daiktas turi būti prižiūrima. Juk nupirktas automobilis kas du metus vairuojamas techniniai apžiūrai, o kiekvieną sezoną jam keičiami tepalai, padangos ir pan. Lygiai tas pats su nekilnojamu turtu, kurį remontuojame, draudžiame ir tvarkome ne vieną kartą per gyvenimą. Tai reiškia, kad ilgalaikių įsipareigojimų refinansavimas ar bent jau sąlygų peržiūrėjimas yra būtinas. Amerikiečiai būsto paskolų sąlygas peržvelgia vidutiniškai kas tris – penkis metus. Todėl net įprasta, kad būsto paskolos refinansavimas per visą paskolos grąžinio laikotarpį būtų atliekamas mažiausiai tris kartus. Žinoma, reiktų turėti omenyje faktą, kad būstų kainos yra gana didelės, o paskola nekilnojamam turtui įsigyti tūlam amerikiečiui yra viso gyvenimo pirkinys.

Kredito bendrovės keitimas

Nors paskolu refinansavimas atsiliepimai yra puikūs, paskolu refinansavimas bankuose ir kredito bendrovėse teikiamas skirtingomis sąlygomis. Todėl kas penkis metus amerikietis kreipiasi į bent tris bendroves norėdamas peržiūrėti jų pasiūlymus dėl paskolos grąžinimo. Tarkim, Lietuvoje tai galėtų būti – refinansavimas swedbank, bigbank refinansavimas ar paskolos refinansavimas seb.

Turto įkeitimas

Kitas ir dažnai pamirštamas aspektas yra turto įkeitimas. Tarkim, refinansavimas be turto ikeitimo ir su turi skirtingas sąlygas. Todėl lygindami skirtingas bendroves, mažiausiai ką galime padaryti, tai pamodeliuoti situaciją kokias sąlygas gauna refinansavimas be uzstato ir su. Taip pat skirtingus regionus. Tarkim, paskolu refinansavimas kaune ir refinansavimas pajūryje.

Dažnai pamirštame gyvenime nuolat besikeičiančias aplinkybes. Tarkim, darbo keitimas arba išėjimas į pensiją, liga, našlystė, investicijos į vaikų aukštąjį išsilavinimą. Apie tai reiktų susimąstyti renkantis gyvybės draudimą ir draudžiant ne tik turtą, bet ir bent vieną šeimos maitintoją. Todėl amerikietis peržiūrėdamas kredito bendrovės teikiamas sąlygas visuomet peržiūrės ir draudimo kompanijų siūlomus paslaugų paketus. Ar nevertėtų ir mums pradėti taikyti šią praktiką?