Šaldytuvų tipai ir funkcionalumas

Jei bet kokį buities prietaisą reikėtų sulyginti su geriausiu draugu, tai neabejotinai būtų šaldytuvai. Jų duris varstome ir kai esame gerai nusiteikę, turime svečių ar norime nustebinti šeimą kulinariniais šedevrais, ir kai mums liūdna, o pasikelti sau nuotaiką norisi gardesniu kąsneliu. Todėl šaldytuvų gamintojai nemažai investuoja į šių prietaisų tobulinimą bei vis naujas, gyvenimą lengvinančias technologijas. Kviečiame susipažinti su šaldytuvų tipais ir jų siūlomomis funkcijomis.

Paprastai šaldytuvai yra skirstomi į laisvai pastatomus ir įmontuojamus. Laisvai pastatomi šaldytuvai praverčia tuomet, kai įrenginėjamos virtuvės erdvė yra nedidelė, netolimoje ateityje planuojamas remontas, erdvių perorganizavimas. Tai reiškia, kad tokiu atveju jums nereikės pirkti naujo įrenginio ir jį galėsite pritaikyti naujai virtuvei. Įmontuojami šaldytuvai reikalauja daugiau erdvės, todėl juos renkasi didelių virtuvių turėtojai. Įmontuojamus šaldytuvus taip pat galima integruoti į baldus, kas labai patogu tais atvejais, jeigu virtuvėje norisi vientiso interjero.

Kalbant apie šiuolaikiškus šaldytuvus ir jų funkcijas, vertėtų išskirti šokinį užšaldymą. Tai rėžimas, kuomet šaldiklio kameroje temperatūra yra apie -35−-40°С. Šokinis užšaldymas naudingas tais atvejais, jei šaldytuvai užpildomi ne nuolatos ir juose laikomas didelis produktų kiekis arba norite per trumpą laiką atšaldyti gėrimus / tam tikrus maisto produktus.

Dar vienas privalumas, kurį turi šiuolaikiniai šaldytuvai – „No Frost“ funkcija. Šios technologijos dėka patiems nebereikia atitirpinti šaldytuvų. Technologijos esmė yra ta, jog iš šaldymui skirto oro pašalinama drėgmė, todėl ant maisto produktų neužsideda joks šerkšnas.

Ar pamenate tuos senus šaldytuvus, nuo kurių burzgimo tekdavo staiga pabusti viduryje nakties, o įsisiūbavus kompresoriaus veikimui, dažnai net drebėdavo grindys? Laimei, šiandieninės technologijos padėjo išvengti šio nemalonaus garso, kurį skleidžia šaldytuvai. Prietaisai turi specialias kompresoriaus kameros garso izoliacijas, todėl patys tyliausi šiandieniniai šaldytuvai gali skleisti garsą, prilygstantį tyliam šnabždesiui ar pro šalį skrendančiam vabzdžiui.

Šaldytuvai: išsirinkti parduotuvėje, o pirkti – internetu

Šaldytuvas – buitinis prietaisas, be kurio neišsiverstų nė vienas namų ūkis. Šiuolaikiniai prekybininkai šaldytuvus siūlo įsigyti internetu – taikomos labai lanksčios pirkimo ir pristatymo sąlygos. Tačiau kaip nesijausti tarsi perkant katę maiše? Kodėl apskritai verta pirkti internetu?

Dažniausia internetu žmonės perka todėl, kad čia pigiau. Tik pagalvokite: verslininkams nereikia nuomotis brangių patalpų, samdyti tiek daug darbuotojų, mokėti jiems atlyginimų ir taip toliau. Šie veiksniai ir lemia faktą, kodėl šaldytuvai internetu yra pigesni. Taigi pirmiausia perskaitykite straipsnių apie kokybiškiausius šiuolaikinius šaldytuvus ir pagalvokite, kokio reikėtų būtent jums ir jūsų šeimai.

Šaldytuvo dydį lemia keli veiksniai

Bene didžiausias iššūkis – pasirinkti tinkamą šaldytuvo dydį. Dviejų asmenų šeimai pakaks mažesnio šaldytuvo, o štai optimalus dydis 4 asmenų šeimai – 200-250 litrų talpos šaldytuvai su panašios talpos šaldikliu. Jei šaldiklyje produktų laikote mažiau, rinkitės šaldytuvą su mažesniu šaldikliu, o jei mėgstate kaupti atsargas, verčiau ieškokite ir dar didesnio šaldiklio.

Taip pat šaldytuvą verta rinktis pagal apsipirkimo įpročius – jei nemėgstate parduotuvių ir esate taupus žmogus, jei gyvenate už miesto ir aplink didesnių parduotuvių nėra, tikriausiai maisto „užsiperkate“ visai savaitei. Automatiškai jums reikės didesnio šaldytuvo. O jei namuose, pavyzdžiui, beveik negaminate, jei pusryčius ir pietus valgote darbe, dideli šaldytuvai – tikrai ne jums. Tačiau visada galvokite bent 5 metus į priekį – gal po tiek laiko pasikeis šeiminis statusas ir poreikiai?

Apie technines šaldytuvų charakteristikas šį kartą nepasakosime – straipsnių apie šaldytuvų funkcijas, režimus internete prirašyta šimtai. Tačiau jei visgi sudomino šaldytuvai internetu bei mažesnės jų kainos nei buitinės technikos parduotuvėse, nepagailėkite laiko ir užbėkite į parduotuvę šaldytuvo pamatyti gyvai. Galbūt realybėje jis pasirodys jums per didelis, per mažas, per aukštas ar netgi per žemas, su nepatogia atidarymo rankenėle, su nereikalingomis funkcijomis, nepatrauklus ir kt. Kai matysite realų vaizdą, bus lengviau išsirinkti, o jau tada grįžę namo galėsite vos per kelias minutes nusipirkti šaldytuvą kur kas pigiau el. parduotuvėje ir laukti, kol jis bus atvežtas į tiesiai jūsų namus.