Ką reikėtų žinoti, kad pasirinkti tinkamą medžiagą pastato apšiltinimui

Geras šiltinimo medžiagos pasirinkimas yra privalomas kiekvienam būstui. Tik nepriekaištinga šiluma ir jaukus, stabilus pastato klimatas suteiks jam mylimiems namams būdingos šilumos ir komforto, todėl tinkamas būsto apšiltinimas turi būti kiekvieno šeimininko pagrindinis prioritetas. Tinkamai apšiltinta namų aplinka ne tik neleidžia šilumai greitai pasprukti, bet ir padeda sutaupyti ženkliai sumažint šildymui išleidžiamą sumą. Jei ieškosite būstui kuo geresnės šiltinimo medžiagos ir tinkamai apšiltinsite jį, pastato energinis efektyvumas stipriai išaugs. Tačiau kaip reikia rasti tinkamiausią medžiagą būsto šiltinimui, kai pasirinkimas yra toks didelis? Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp šiltinimo putų polistirolu ir mineraline akmens vata arba moderniąja ekovata?

Mineralinė vata yra pats populiariausias žmonių pasirinkimas. Montavimo procesas yra labai paprastas, o pati medžiaga pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykių, dėl kurio pritraukia labai daug klientų. Nedidelė kaina bei stulbinamas lankstumas, universalumas sulaukia labai daug dėmesio. Jei naudosite mineralinę akmens vatą „Rockwool“, tinkamai apšiltinsite bet kokį namo paviršių ar kampą, o apie tinkamą darbų eigą galite daugiau sužinoti interneto svetainėje Rockwool.lt . Padorus šios medžiagos sluoksnis tinka tiek sienų, tiek stogo ar grindų šiltinimo darbams. Jei naudosite mineralinę akmens vatą savo būsto šiltinimui, suteiksite jam reikiamą šilumos izoliaciją bei padidinsite šiluminį efektyvumą. Tik sandarus ir tvirtas namas bei pigus šiltinimas sukuria nepriekaištingas gyvenimo sąlygas, o ši šiltinimo medžiaga suteiks jums būtent tai.

Putų polistirolas – tai pat labai populiari medžiaga, efektyvumu neatsiliekanti nuo mineralinės vatos.  Nors šiltinimas putplasčiu yra visai pigus, o apšiltinimo darbų procesas – labai paprastas, ši medžiaga puikiai atlieka pageidautinas funkcijas. Ši be galo lanksti medžiaga taip pat gali prisitaikyti ir apšiltinti bet kokį namo kampą, todėl galite ją naudoti visiems šiltinimo darbams. Medžiagos kaina yra visai nedidelė, tačiau ji turi vieną minusą – drėgmės laidumą. Jis nėra labai įtakingas, bet jei pastatas yra blogai vėdinamas, tai laikui bėgant besikaupiantys vandens garai gadins būsto konstrukcijas ir leis kauptis pelėsiui, o tai pamažu mažins pastato ilgaamžiškumą. Nereikia pamiršti, kad būsto apšiltinimas – tai ne tik šilumos įkalinimas, bet ir tinkama apsaugo nuo kenksmingo išorinės aplinkos poveikio.

Ekovata yra labai moderni ir efektyvi medžiaga, tačiau jos kaina yra kur kas didesnė. Medžiagos ekologiškumas nekenkia gamtai ir apsaugo namiškius nuo bet kokio alergizuojančio poveikio, kurį gali sukelti stiklo vata bei kitos šiltinimo medžiagos. Ekovata ne tik suteikia gerą apsaugą nuo drėgmės, bet ir yra atspari ugniai. Šios šiltinimo medžiagos kaina yra kur kas didesnė, o montavimo darbams privaloma naudoti specialią įrangą, tačiau jei atsižvelgus į finansines galimybes matote, kad galite pasirinkti šią medžiagą, ji ne tik ženkliai pagerins namų šiluminį efektyvumą, bet ir apsaugos jūsų turtą bei gyvybę.

Sienų šiltinimas

šiltinimas ekovataSienų  šiltinimas tai yra labai svarbus darbas, kai  yra  statomi namai arba remontuojamas  butas, ypatingai  atsižvelgiant  į tai  kiek trunka žiemos laikotarpis, kokia  yra drėgmė ir kokie  yra temperatūros  svyravimai.  Egzistuoja  keli  variantai kaip gali  būti  atliekami šiltinimo darbai, jie gali    būti vykdomi  iš vidaus ir išorės.  Šios  rūšies  darbo pasirinkimas priklauso nuo  to kokioje  patalpoje  viskas  bus daroma.  Pavyzdžiui, jei namas  yra pastatytas  iš plytų, kad nebūtų  sugadinta išvaizda geriau  pasinaudoti  sienų šiltinimu iš vidaus. Ir priešingai jei namas yra pastatytas taip, kad  yra reikalinga išorinė  sienų  apdaila tokiu atveju gali  būti drąsiai  atliekamas  šiltinimas iš išorės.  Egzistuoja  kelios  šiltimo medžiagų rūšys, kurios gali  būti naudojamos, kai  yra  reikalingas  sienų  šiltinimas. Kokią  rūšį  geriau naudoti jūs  galite  sužinoti iš specialistų, kurie įvertins koks  yra jūsų pastatas ir  atsižvelgiant į tai pasiūlys  patį optimaliausią  variantą.  Prieš tai, kai bus  atliekamas  šiltinimas yra  būtina atlikti paruošiamuosius darbus, turi  būti  nušlifuotos  sienos.  Neteisingas   sienų paruošimas gali paskatinti drėgmės kaupimąsi  ant  sienos, o tai  gali paskatinti pelėsio plitimą.  Per tam  tikrą laiką jis  gali  atsirasti  ir  iš  išorės , todėl sienų  šiltinimas  būtinai turi  būti  patikėtas  profesionalams ir  geriau, kad  šiltinimo metu būtų  naudojamos  kokybiškos medžiagos, jas galite apžiūrėti ekovata.net-sienu siltinimas.  Juk  ši medžiaga  yra  ekologiška  ir padės  užpildyti net menkiausius  tarpus, kurie yra  sienoje.

Šiuo metu   egzistuoja daugybė technologijų, kurios  yra naudojamos, kai  yra  atliekamas  sienų  šiltinimas. Ir viena  iš šių  technologijų, kai  ekovata yra  įpurškiama  į sienų  tarpus  su  didelio spaudimo pagalba.  Ši  technologija  turi kelis  labai  svarbius  privalumus. Ir tarp jų  galima  paminėti ilgaamžiškumą, kuris  suteikia  galimybę  tinkamai  užpildyti  visus  tarpus. Be to, tokiu  būdu yra  užtikrinamas   gyvenimiškas jūsų  medžiagos ilgaamžiškumas.   Gali būti naudojami patys įvairiausi apdailos variantai ir pakankamai žema  šiltinimo kaina.  Naudojama medžiaga  garantuotai  atitiks  visus  saugumo  ir  ekologiškumo parametrus.  Pati technologija,  kai yra  atliekamas sienų šiltinimas nėra  sudėtinga, tačiau dažniausiai  be profesionalų pagalbos  tiesiog neįmanoma  išsiversti, kadangi  būtina  turėti tam tikrus  įgūdžius, bei reikia  turėti specialią  įrangą.  Pradžioje, kai yra  atliekami pamatų  šiltinimo darbai jūsų namo  prarandamas  šilumos  kiekis  ženkliai sumažės.  Šiam tikslui  pasiekti  yra naudojamos specialios šiltinimo medžiagos, kurios  gali  užpildyti net sunkiai pasiekiamus  tarpus ir nelygumus sienoje ir suteikia  galimybę lygiai paskirstyti šiltinimo medžiagas.
Teisingas izoliuojančios medžiagos pasirinkimas ir  jos  storio pasirinkimas  garantuoja drėgmės  pašalinimą  iš  sienos.  Drėgmė, kuri kaupiasi namo sienose  su laiku pradeda  garuoti ir daugiau nesikaupia. Žiemą  šiltinimo  medžiaga padeda  apsaugoti sienas nuo  šalčio, o vasarą nuo  kaitros. Taigi  atitinkamai žiemą jūsų namuose  bus  šilta, o vasarą  bus  vėsu.  Tokiu  būdu  augs  ir jūsų  gyvenimo patogumas, sumažės jūsų šildymo sąskaitos. Sienų  šiltinimas taip pat yra  reikalingas tais  atvejais jei ne visos  patalpos yra šildomos arba  yra  specialios paskirties patalpos, pavyzdžiui, rūsys, sandėliukas  arba garažas, kuriose  temperatūros režimas  skiriasi nuo kambario  temperatūros.  Efektyviai  apšildant namo sienas jūs  atsikratysite   daugybės problemų.  Sumažės  prarandamos  šilumos kiekis  ir sumažės  patalpos  šildymo išlaidos  žiema  arba  kondensatas  vasarą. Taip pat tokiu  būdu jūs  išvengsite  temperatūros  svyravimų ir kondensato  atsiradimo.  Jūsų  namuose  bus   palaikomas palankus  klimatas, kadangi  bus užtikrinamas  tinkamas temperatūros režimas.  Jūsų namas  taps  kur kas  ekologiškesniu  ir saugesniu  aplinkai, nei jūs kada nors galėjote pagalvoti.