Spintos stumdomomis durimis ir profilinių sistemų pranašumai

Šiuolaikinės spintos stumdomomis durimis atitinka tiek klasikinio, tiek modernaus būsto sprendimus ir padeda efektyviai išnaudoti gyvenamosios erdvės plotą. Tiesa, individualiu atveju priimamas sprendimas gali skirtis nuo užsakovo dizaino vizijos, gyvenamųjų patalpų ploto ir finansinių galimybių. Kad būtumėte tikri rezultatais, bendradarbiaukite tik su patikimais ir rinkoje vertinamais stumdomų konstrukcijų gamintojais (ir pardavėjais), kurie įvertins jūsų išsikeltus lūkesčius ir patars konkrečioje situacijoje.

Stilius ir saugumas

Nors paprastai stumdomų durų spintos pasirenkamos dėl subtilaus dizaino ir efektyvaus erdvės taupymo (itin dažnai šios konstrukcijos montuojamos ten, kur įprastos varstomos durys sukeltų sunkumų), negalima pamiršti ir saugumo reikalavimų – minėtosios spintos vis dažniau montuojamos vaikų kambariuose ir ten, kur vyksta intensyvus judėjimas, pvz., prieškambaryje. Populiarėjančios konstrukcijos išskiria patogiu ir lengvu uždarymu, apsaugo nuo pirštų prisivėrimo.

spintos stumdomomis durimis

Profilinių stumdomų durų privalumai

Spintų gamintojai ir pardavėjai teigia, kad šiuo metu pačios populiariausios yra profilinės stumdomos durys – tai tvirtas ir lengvai montuojamas sprendimas, nereikalaujantis nei didelių investicijų, nei sudėtingos priežiūros darbų. Be to, tokios durys yra laikomos universaliu modeliu, tinkančiu įvairių konstrukcijų spintoms. Šios durys aplink save turi tvirtą rėmelį, kuris paprastai naudojamas kaip rankena durų atvėrimui ir užvėrimui. Tiesa, minėtasis pasirinkimas gali sukelti sunkumų tais atvejais, kai pirkėjai pageidauja išskirtinio dizaino konstrukcijų, pvz., durų, kurių rėmelis nebūtų matomas. Primename, kad šis sprendimas pareikalaus kur kas didesnių investicijų.

Svarbiausia – kokybė

Kad spintos stumdomomis durimis nekeltų sunkumų ateityje, didžiausią dėmesį skirkite durų kokybei. Paprastai stumdomų durų gamybai naudojamos aliuminio ir plieninės sistemos. Pastarosios kainuoja pigiau, tačiau, vertinant kokybės aspektą, rekomenduojame rinktis aliuminines konstrukcijas. Stumdomas duris sudaro modernios profilių sistemos ir durų užpildas. Nepamirškite, kad stumdomos konstrukcijos gali skirtis ne tik spalvų, bet ir dizaino sprendimais. Jei ieškote pigiausio varianto, rinkitės duris, pagamintas iš laminuotų medžio drožlių plokščių.

Vertinant stumdomų konstrukcijų kokybę, atsižvelkite į gamintojo naudojamus ratelius. Nuo jų kokybės priklauso ne tik durų atvėrimo ir užvėrimo sklandumas, bet ir konstrukcijos skleidžiamas garsas (prasta kokybė siejama su durų girgždėjimu, cypimu ir kitais nemaloniais garsais). Deja, aukštesnės kokybės įranga reikalauja ir didesnių išlaidų. Iš kitos pusės, erzinančius garsus gali skleisti net ir kokybiškos konstrukcijos – taip nutinka tuo atveju, jei į ratelio mechanizmą ar bėgelį patenka pašaliniai daiktai. Atsiradus minėtosioms problemoms, rekomenduojame kviesti meistrus, kurie pašalins trikdžius ir pasirūpins tinkama stumdomų durų eksploatacija.

Spintos stumdomomis durimis – kur jas naudoti?

spintos stumdomomis durimisSpintos stumdomomis durimis puikiai pritaikomos iš pažiūros labai skirtingose patalpose. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – tai ypač funkcionalūs, patogūs ir stilingi baldai Panevėžyje ar kitame mieste. Spintą galima pagaminti pagal individualius kliento poreikius: nuo jos dydžio iki lentynų ar skyrių kiekio bei išmatavimų – kiekvienas klientas ras sau tinkamą variantą. Tačiau kur tokios spintos labiausiai praverčia? Pateikiame 3 populiariausias erdves.

Miegamasis. Visi esame patyrę jausmą, kuomet po ilgos darbo dienos norisi vien tik poilsio ir ramybės. Tačiau kartais labai sunku atsipalaiduoti erdvėje, kuri yra apkrauta daiktais. Dėl šios priežasties spintos su stumdomomis durimis yra puikus interjero sprendimas. Atidarę spintą lengvu stūmimo ar traukimo judesiu nedelsdami galite pradėti daiktų sandėliavimą, o spintą uždarius, Jūsų miegamojo erdvė tampa skirta vien tik Jūsų poilsiui, o ne daiktų sandėliavimui. Nėra jokios abejonės, kad tai prisideda ir prie bendros Jūsų savijautos bei poilsio kokybės.

Vaiko kambarys. Tai dar viena erdvė, kurioje spintos stumdomomis durimis praverčia ypatingai. Galima teigti, kad panašaus baldo įrengimas Jūsų vaiko kambaryje yra puiki investicija į ateitį – tokia spinta niekada neišeis iš mados ir bus lengvai priderinama tiek mažylio, tiek jaunuolio kambario interjere. Mažų vaikų kambariuose spinta labiau pasitarnaus patiems tėvams – tokiu būdu jie turės puikią, lengvu judesiu atidaromą ir uždaromą daiktų laikimo erdvę, kurioje galės talpinti žaislus, sauskelnes, drabužėlius ir kitus svarbius vaiko daiktus. Tuo tarpu paaugę, jaunuoliai spintoje stumdomomis durimis galės lengvai talpinti savo drabužius, knygas ir kitus daiktus, o tai ypatingai palengvins jų namų ruošos darbus.

Biuras. Tai vieta, kurioje daiktų, atrodo, kartais yra kur kas daugiau nei iš tiesų reikia. Nuostabu, kad ir šiuo atveju Jums gali pasitarnauti stumdomas duris turinčių spintų dizainas. Lengvu judesiu pastūmus spintos duris, galėsite greitai atskirti ofiso reikmenis ir rakandus nuo pačios darbo erdvės. Tokiu būdu rečiau naudojami įrankiai ir priemonės nebus nuolat matomi, taigi nekurs chaotiškos erdvės įspūdžio. Kita vertus, jų prireikus, bet kada galėsite itin lengvai ir greitai juos pasiekti.

Akivaizdu, kad spintos stumdomomis durimis – tai vienas optimaliausių sprendimų labai skirtingoms namų ir darbo erdvėms. Nuo Jūsų miegamojo, iki darbo kabineto – šis baldas leis Jums patogiai sandėliuoti rečiau ar dažniau naudojamus įrankius, daiktus, drabužius, rakandus ar vaikų žaislus, o jų prireikus – itin greitu ir patogiu judesiu juos pasiekti.

Spinta – mini moters pasaulis

spintaMes, moterys, dieviname rūbus: sijonus, sukneles, palaidines, „bodžius“, šortus, kelnes, švarkelius, marškinius, kelnes, kardiganus… Šis sąrašas gali tęstis iki begalybės. Mūsų namuose stovinti spinta savyje talpina didžiausius turtus, kurie iššaukia jausmus, padedančius mums eiti į priekį, nes visi geri jausmai suteikia didesnį pasitikėjimą savimi. Puoštis, būti gražia, dvelkiančia moteriškumu ir elegancija – viena iš moters prigimčių. Ir, kaip sakoma, prigimties nepakeisi. Nuo pat mažų dienų mes mokomės ne tik mandagumo, gyvenimo suvokimo, tolerancijos, įvairių mokslinių dalykų, bet ir būti moterimi, mama, žmona. Tai gali vykti ir pasąmonėje, tačiau visos suvokiame, kad drabužiai – tai pirma išorinio grožio detalė, kuria norime nustebinti ne tik aplinkinius (ypač vyrus), bet ir pačios save. Juk taip malonu atrodyti ir jaustis nuostabiai.

Nepameluosiu teigdama, kad spinta – vienas iš svarbiausių baldų moters namuose. Spintelės, ko gero, paprastai moteriai susidėti gausybei rūbų tikrai nepakaks. Ir visa tai ne todėl, kad asmuo yra narcizas ar tuščias. Taip yra todėl, kad kiekvienas nori būti gražus ir patrauklus ne tik aplinkiniams, bet ir sau. Malonu jaustis gražiam, gaiviam ir tvarkingam. Toks jausmas iššaukia didesnį pasitikėjimą savimi. Tuomet žmogus gali atlikti didesnius darbus, nei asmuo, kuris stokoja pasitikėjimo ir netiki savo jėgomis.

Ar galėčiau teigti, kad viskas prasideda nuo išorės? Ko gero taip. Bet teisingiau reiktų sakyti, kad viskas prasideda nuo išorės, kuri vėliau iššaukia vidinius pojūčius, kurie pakreipia didesnių tikslų išsikėlimo bei jų siekimo link. Ar jaustis gerai yra blogai? NE. Tai yra pats svarbiausias jausmas, kuris veda į priekį ir verčia tobulėti.

Ar spintų gamyba Vilniuje pasižymi aukštesniais standartais?

spintų gamyba VilniujeBe baldų neapsieiname nei vienas. Namuose jų turime visokių. Tarp jų greičiausiai yra ir kelios spintos (arba viena didelė). Prireikus naujos, ieškoma baldų gamintojų kontaktų. Gyvenant sostinėje kreipiamasi į spintų gamyba Vilniuje užsiimančius asmenis, Kauno gyventojai tikriausiai pasikliaus savo miesto meistrais, o klaipėdiečiai – jūros įkvėptais baldų kūrėjais. Viskas atrodo elementaru, tačiau nesunkiai įžvelgiamas šioks toks „kabliukas“. Sostinė – lyg ir prestižiškiausias šalies miestas. Dėl to tikėtina, kad čia į baldų gamybą bus žiūrima atsakingiausiai, tikrai ne pro pirštus. Ar tai tiesa, ar tik „vinguriuota“ hipotezė?

Ar spintų gamyba Vilniuje pasižymi aukštesniais standartais? Šis klausimas reikalauja nemenko galvos pasukimo. Pirmiausia reikėtų išnagrinėti mastelio kriterijų. Žvelgiant iš vienos pusės, sostinėje daugiau gyventojų nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Tai reikštų, kad norint spėti prigaminti baldų tektų gerokai paplušėti. Dėl to tikėtinas pavojus kokybei. Taip lengvai mūsų hipotezė imtų ir subliūkštų. Galėtume teigti, jog jokių aukštesnių standartų sostinėje nėra. Kita vertus, pačių baldų gamintojų čia daugiau. Ką gi tai reiškia? Pasirodo, rinka didesnė, joje daugiau žaidėjų. Vartotojų taip pat daugiau. Santykis tarp vienos ir kitos grupės išlieka toks pat arba panašus kaip ir kituose miestuose, todėl hipotezė nei paneigiama, nei patvirtinama.

Siekiant išsiaiškinti, ar spintų gamyba Vilniuje profesionalesnė, verta pasitelkti kainos kriterijų. Neretai teigiama, jog sostinėje pragyvenimas brangesnis. Natūralu taip pat manyti ir apie baldų pirkimą. Taigi, jei kainos linkusios labiau kandžiotis, gal jos sufleruoja apie kokybiškesnį produktą. Lyg ir logiška, bet vargu, ar tai tiesa. Kodėl? Jei pragyvenimas brangesnis, patys gamintojai turi galvoti, kaip optimaliai leisti pinigus. Vadinasi, daugiau išleidžiant tenka branginti prekes, kad pelnas būtų pakankamas. Ką gi, hipotezės tvirtinti neskubame.

Iš pastarosios pastraipos išplaukia dar viena mintis. Jei sostinė – kaip inteligentiškesnis miestas, tai dauguma gyventojų tikriausiai be vargo pastebėtų baldų trūkumus. Dėl to visai protinga manyti, jog gamintojams nelieka nieko kito kaip intensyviai kontroliuoti kokybę. Juk nepatenkinti klientai nepatinka niekam. O turint omenyje, kad verslui neigiami atsiliepimai ne į naudą, norėtųsi pritarti, jog Vilniuje gaminamos itin kokybiškos spintos.

Kokybė siejasi su geromis dalimis. Šį kriterijų įvertinti kiek sunkiau. Galima spėti, kad kai kuriems gamintojams palanku žaliavų įsigyti Lenkijoje. Taip lyg ir pigiau. Bet tai atskleistų tik darbo subtilybes. Toks pirkimas nei paneigtų, nei patvirtintų ką nors apie prekių kokybę.

Galima ilgai gilintis, bet galiausiai turbūt paaiškėtų viena tiesa – kokybė priklauso ne nuo miesto. Kas tuomet ją lemia? Į pirmą planą iškeltume gamintojų požiūrį ir atsidavimą darbui. Kai siekiama ne tik pelno, bet ir aukšto rezultato, vykdomas sklandus procesas ir gaunamas kerintis rezultatas. Ir visai nesvarbu, ar spintų gamyba Vilniuje vykdoma, ar šios veiklos imamasi tolokai esančioje Klaipėdoje. Vis tik paaiškėja, kad visur esama visokių įmonių.