Vidaus durys ir jų kokybės charakteristika: ką rinktis?

vidaus durysKokybiškos ir stilingos vidaus durys atspindi bendrąją namų atmosferą ir kuria gyvenamosios erdvės nuotaiką. Be to, tvirtos furnitūros durys laikui bėgant neiškrypsta ir nepradeda girgždėti. Kitaip sakant, ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio sprendimo, turite įvertinti ne tik estetinę durų pusę, bet ir kokybės rodiklius.

Medžiagų kokybė

Renkantis vidaus duris, didžiausi prioritetai skiriami jų gamybinėms medžiagoms. Jei norite medinių durų, negailėkite investicijų, skirtų aukštos kokybės medienai. Jei norite stiklinių konstrukcijų, rekomenduojame įsigyti grūdinto stiklo duris, ypač tuo atveju, jei turite mažų vaikų – taip ne tik pasirūpinsite namų estetika, bet ir būsite tikri dėl savo ir artimųjų saugumo. Visais atvejais rekomenduojame pasikalbėti su pasirinktu durų gamintoju ar pardavėju ir pasidomėti, kokios garantijos suteikiamos jūsų pirkiniui. Primename, kad negalima pamiršti ir durų montavimo klausimų – tinkamai įstatytos durys džiugins savo ilgaamžiškumu ir patikimu naudojimu. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, visada bendraukite tik su ilgametę patirtį turinčiais specialistais.

Standartinės durys ir individualios gamybos konstrukcijos

Populiariausias pirkėjų pasirinkimas – medinės vidaus durys. Šių gamybai gali būti naudojama įvairių rūšių mediena, tačiau paprastai aukščiausi kokybės rodikliai siejami su ąžuolu, uosiu ir juodalksniu. Primename, kad konkrečiu atveju galite rinktis standartinius arba individualios konstrukcijos durų modelius. Tai priklauso nuo jūsų gyvenamosios erdvės architektūrinių sprendimų ir durų angos matmenų. Jei nusprendėte užsakyti individualios gamybos duris, turėsite apsišarvuoti kantrybe – durys gali būti gaminamos mėnesį ar ilgiau. Kitaip sakant, jei norite, kad būsto įrengimo darbai nenutrūktų, durų gamintojo turėtumėte pradėti ieškoti prieš 2–3 mėnesius.

Vidaus durų kaina

Itin aktualus klausimas – vidaus durų kaina. Deja, čia tikslaus atsakymo pateikti negalime. Konkrečių durų kaina priklauso nuo jūsų pasirinkto durų modelio, medienos ir apdailos sprendimų. Taip pat – nuo durų gamintojo paslaugų įkainio. Visais atvejais rekomenduojame bendrauti su profesionalais, kurie paprastai prašo ir didesnio užmokesčio – taip būsite tikri pirkinio kokybe ir ilgaamžiškumu. Niekada netaupykite durų furnitūros klausimais, kadangi nuo jūsų pasirinkimo priklauso ne tik estetinė durų išvaizda, bet ir praktiškumas.

Reguliari durų priežiūra

Kad durys džiugintų savo prekine išvaizda, skirkite laiko jų priežiūrai. Durų valymui naudokite tik gamintojo ar pardavėjo rekomenduojamas priemones, venkite agresyvių cheminių valiklių. Jei abejojate dėl vienos ar kitos priemonės, visų pirma išbandykite ją mažiau matomoje durų vietoje.