Plytelių klijavimas: kas madinga šiais metais?

plyteliu klijavimasPlytelių klijavimas – apdailos darbas be kurio paprastai neapsieina nei vieni namai. Plytelėmis klotos grindys bei klijuotos sienos ne tik atrodo estetiškai ir tokiu būdu puošia namų erdvę, bet ir yra praktiškos ir atsparios. Plytelėmis klijuoti itin tinka kambarius, kuriose yra padidėjęs drėgnumas (vonią bei virtuvę). 2017 metams įsibėgėjus, galima išskirti kelias pirmaujančias plytelių ir jų klijavimo tendencijas.

Plytelės ant sienų. Plytelių klijavimas ant sienų savaime nėra naujiena, tačiau šiandien vis dažniau išskirtinio dizaino plytelėmis yra klijuojama pasirinkta viena akcentinė siena, kuri tampa akį patraukiančia interjero detale. Tokioms akcentinėms sienoms dažnai yra naudojamos plytelės su 3D efektu (kurios paskutiniu metu yra be galo populiarus pasirinkimas tiek sienų, tiek grindų klijavimui) arba geometriniais raštais margintos plytelės.

Medieną imituojančios plytelės. Plytelės vizualiai ganėtinai gerai gali imituoti įvairias medžiagas (metalą, odą), tačiau pati populiariausia medžiaga, kurios paviršius yra atvaizduojamas plytelėse – mediena. Mediena turi neįtikėtina galią jaukinti interjerą, tačiau kaip apdailos medžiaga, natūrali mediena nėra itin atspari, jai kenkia drėgmė, temperatūrų svyravimai bei UV spinduliai. Todėl nekeista, kad norint sukurti jaukią atmosferą drėgnesniuose kambariuose yra naudojamos būtent tokios plytelės. Šiandien rinkoje galima rasti įvairių formų ir ilgių medieną imituojančių plytelių, tad tinkamai atlikus klijavimo darbus, galima sukurti tikrų medinių grindų įspūdį.

Plytų interpretacija. Kita populiari plytelių tendencija – mūrinės sienos vaizdo interpretacijos. Kadangi šiandien yra populiarūs tokie interjero stiliai, kaip: industrinis interjero stilius bei urbanistinis interjero stilius, šiomis plytelėmis bandoma interjerui suteikti pramoninio šarmo. Galima rinktis iš gausios šių plytelių pasiūlos (skirtingų formų, dydžio, užbaigimo plytelių).

Akmeninės plytelės. Akmuo interjere visada buvo madingas ir panašu, kad ši tendencija išliks populiari dar ilgai. 2017 metais ypatingai išaugo marmuro plytelių populiarumas, galima rinktis iš įvairių marmurinių plytelių atspalvių. Marmuras interjere atrodo be galo elegantiškai, jis asocijuojasi su prabanga ir išskirtinumu. Kitas populiarūs akmuo šiais metais – kalkakmenis, kuris pasižymi monochromatine palete, minimalumu, subtilumu.

 

 

Vonios baldai – svarbi kiekviena detalė

Norint, jog vonios kambarys būtų ta vieta, į kurią visuomet malonu užeiti, svarbu apgalvoti visus aspektus. Tinkamai pastatyti vonios kambario baldai gali vizualiai padidinti visą erdvę ir išlaikyti bendrą namų interjerą, tačiau taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kokio fasado jie yra pagaminti.

Vilniuje, Kaune, Druskininkuose ir Jurbarke bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose baldai voniai dažniausiai gaminami iš faneruotės, dažyto MDF arba natūralaus medžio fasadų. Kiekvienas iš jų turi savus privalumus ir trūkumus, todėl žinodami juos iš anksto, lengviau išsirinksite, kuris variantas yra tinkamas Jums. Jei patiems sunku suprasti, kuo vienokia medžiaga pranašesnė už kitą, rekomenduojame pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Faneruotės fasadai atrodo labai panašūs į natūralią medieną, tačiau iš tikrųjų ant specialių plokščių yra užklijuojamas tik vienas jos sluoksnis. Vonios kambario baldai, gaminami naudojant šią technologiją gali nustebinti įvairiomis spalvomis ir atspalviais, todėl nusprendę išsirinkti tokį gaminį, tikrai turėsite pasukti galvą, kuris variantas Jūsų namuose atrodys gražiausiai. Kalbant apie kokybę, labai svarbu, jog būtų naudojamas geras apsauginis lakas – jeigu naudojamas kokybiškos rūšies lakas, galima tikėtis, jog tokie fasadai bus atsparūs ir drėgmei, o tokie paviršiai, ypač vonioje, kurioje tiesioginis sąlytis su vandeniu yra kasdienis procesas, patartina rinktis būtent baldus, su apsauginio lako paviršiumi.

Baldai voniai gali būti pagaminti ir iš natūralaus medžio – toks variantas yra ypač natūralus ir ekologiškas. Baldus tuomet lengva prižiūrėti, jie nesunkiai restauruojasi ir pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu. Tokio tipo fasadai dažniausiai būna kiek jautresni temperatūros svyravimui, tačiau atrodo itin prabangiai.

Tuo tarpu dažyto MDF fasadus labai lengva apdoroti, todėl galima tikėtis įvairių formų įvairovės. Tokių vonios baldų paviršius būna ypač lygus, jie yra atsparūs drėgmei ir ganėtinai tvirti, tačiau reikėtų atsargiai rinktis valiklius ir vengti aštresnių daiktų – tai padės užtikrinti ilgesnį gaminių gyvavimo laikotarpį.

Sunku apsispręsti? Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį, kokia yra fasadų kaina ir pabandyti įsivaizduoti, kaip jie derės prie bendro kambario interjero – atsakymą surasite kur kas greičiau, nei tikėjotės.