UAB steigimo procesas nuo A iki Ž

uab steigimasUždarosios Akcinės Bendrovės (toliau UAB) steigimas dažnai yra apipinamas įvairiausiais mitais. Todėl kai kurie žmonės arba pasirenka kitą juridinę įmonės formą, arba nuo verslo susilaiko. Tačiau viskas yra daug paprasčiau, nei mus bando įtikinti.

Reikalingi dokumentai

Jeigu kamuoja klausimas uab steigimas nuo ko pradeti tereikia sugalvoti įmonės pavadinimą ir – arba pradėti ruošti visus reikalingus dokumentus, arba bendradarbiautis su iš to duoną valgančiais specialistais. Kiekviena iš šių pasirinkimo galimybių turi privalumų ir trūkumų. Tiek vienu, tiek kitu, atveju uab steigimas prasidės nuo steigėjo ar kelių steigėjų sprendimo patvirtinti įstatus, nuostatus ir paskirti vadovą. Nuo uab steigimas ir jo procedūras pradėjusių steigėjų skaičiaus priklausys reikės steigimo akto ar sutarties. Šiame dokumente jau turėtų būti įvardinta: įstatinio kapitalo suma, akcininkų skaičius ir buveinės adresas, įmonės pavadinimas, akcijų apmokėjimo tvarka ir pan.

Taip pat uab steigimas nėra įsivaizduojamas be paruoštų įstatų, kuriuose aprašytos akcininkų ir vadovo pareigos bei teisės. Visus šiuos dokumentus paruošti ir patvirtinti galėsite pateikdami steigėjų ir paskirto vadovo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, pažymą apie suformuotą įstatinį kapitalą iš banko, pažymą, kuria patvirtinama vadovo gyvenamoji vieta.

Stebėtinai dažnai klausiama ar galima gauti tokių dokumentų šablonus. Deja jie nuolat keičiami. Tad jeigu turite noro ir laiko yra galimybė kastis prie Ūkio ministerijos pateikiamų pavyzdinių dokumentų. Tačiau viso to nereiks jeigu domins uab steigimas internetu. Tokiu būdu uab steigimas registru centras paprastesnis, nes daug dokumentų sugeneruojami automatiškai. Terminas neilgas – uab steigimas gali užtrukti nuo dviejų iki penkių darbo dienų.

Kaina

Verta pripažinti, kad uab steigimas kaina priklauso nuo įstatinio kapitalo dydžio ir kitų faktorių. Mažiausias galimas uab steigimas istatinis kapitalas yra 2,5 tūkst. Eur. Taip pat uab pardavimas prasideda nuo šios sumos. Kaina labiau priklauso nuo juridinės formos nei jos steigimo vietos. Taigi, uab steigimas kaune ar Vilniuje kainuos tiek pat.

Verta paminėti, kad uab mokesciai yra apskaičiuojami labai lanksčiai, todėl ši juridinė forma vis dar yra populiariausia verslininkų tarpe.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.