Viskas, ką reikia žinoti apie sandėliavimą

sandėliavimasSandėliavimas yra procesas, kuris reikalingas ir nedalomas įmonėms, kurios užsiima gamyba, produktų prekyba. Kadangi tam tikrų priemonių, žaliavų, produktų sandėliavimas sandėlyje užtikrina, jog gaminant produkciją nepritrūks medžiagų, o sugedus kokiam nors įrenginiui, sandėlyje bus atsarginė dalis. Ši sistema ne tik naudinga, bet ir taupo laiką. Paprastai sandėliai reikalingi dėl trijų priežasčių:

  1. Norint saugoti produkciją, krovinius. Norint tai atlikti reikia tinkamų laikymo sąlygų, gero organizavimo, kad nebūtų per daug ir per mažai produkcijos. Taip pat svarbus ir sandėliavimas, saugojimas. Ploto išnaudojimas;
  2. Norint aprūpinti gamybos sektorių reikalingomis materialiomis medžiagomis. Reikia stebėti žaliavų kiekį, kad niekada jo nepritrūktų. Sandėliuoti reikia taip, kad visuomet būtų patogu atrasti reikalingas medžiagas, o jos būtų geriausios kokybės;
  3. Greitinant žaliavų pardavimus, sandėliavimas pasitarnauja tuomet, nes lengviau stebėti kokią produkciją reikia laikyti sandėlyje trumpiausiai. Sandėlio darbuotojai turi nuolat sekti atsargas, o reikiat laiku pranešti apie materialias vertybes, jų būklę.

Sandėliavimo metu atliekami du svarbus procesai, tai medžiagų tiekimas ir medžiagų priėmimo. Pastarasis reikalauja pasiruošimo priimti, iškrovimo sąlygų, tinkamo kiekio priėmimui nustatymo ir priėmimo pagal kokybę nustatymo. Medžiagų tiekimas dar pasiskirsto į du tipus: aktyvų ir paprastasis. Aktyvus būdas naudojamas tuomet, kai žaliavas į cechą pristato patys sandėlio darbininkai. Taip darbais neapkraunami su gamyba susiję darbuotojai ar cecho vadovai. O paprastuoju būdu medžiagas bei produkciją iš sandėlio atsiima patys cecho darbuotojai, pagal specialius limitus ir reikalavimus, pateikę sandėliui įformintus dokumentus, kur įrašyti kiekiai bei produkcija.

Sandėlius galima pirkti, statytis ar nuomotis. Pastarasis variantas priimtinas beveik visoms įmonėms, kadangi nereikia švaistyti laiko ir lėšų naujo sandėlio statybai, kai galima už gerą kainą nuomotis sandėlį, kur yra tinkamos sąlygos bei darbuotojai sandėliavimui. O sandėlius nuomotis dažniausiai siūlo logistikos kompanijos, kurios sudaro sutartį su įmonę ir gali pigiau gabenti krovinius, lengviau pervežti.

Taigi, sandėliavimas yra reikalingas visoms stambioms įmonėms užsiimančioms gamyba. Tai patogus, apgalvotas bei resursus saugantis procesas, kuriam reikalingos tinkamos sąlygos bei patyrę darbuotojai.

Sandėlių skaičius bei dydis priklauso nuo įmonės tipo bei dydžio, specializacijos laipsnio, naudojamų medžiagų nomenklatūros, tiekimo bei realizavimo sąlygų.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.